Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem néz egy csomó ember...

Miért nem néz egy csomó ember a másik szemébe, amikor beszélgetnek?

Figyelt kérdés

Engem marhára idegesít...

Miért van ez így?


2015. márc. 31. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a szemkontaktust csak a lányokkal :P

Amugy talán,mert kicsit szégyenlös vagyok..

F/20

2015. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegesítsen. A ragadozóknál, de az emberszabású majmoknál is a merően szembenézés az agresszív kihívás, a harcra kész állapot jele, a támadás előfutára. Az emberi szemnek egyébként is van egy jellegzetes pásztázó rezgése (szemteke rezgés, nisztagmus), ami viszont éppen a környezeti ingerek felfogását célozza. Ez a kettősség, azaz a támadás és menekülés jellemzi a szemkontaktust is. Az a normális, ha a szembenézés csak pillanatokra korlátozódik, mintegy átsiklik a tekintet a másik szemén, nem néz merően a szemébe. Az agresszív, valamit akaró emberek mintegy megigézik a másikat, aki "félve" lesüti a szemét, holott nem fél, csak el akarja kerülni az agressziót, a támadást. Úgyhogy te csak légy tekintettel a másikra.
2015. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ensam skog ***** válasza:
100%
Tudom hülyeség de úgy érzem ha belenezek más szemébe meglatja mivan a lelkemben amitől rettegek. Mert úgy gondolom akkor felhasznalja ellenem.
2015. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3mas! Ez nagyon tetszik!jo vagy :))
2015. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem ismerik az illemet, vagy nem mondanak igazat.
2015. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó


Én szeretek bele nézni a másik szemébe mikor dumálunk de nem vagyok kiélezve erre


szóval szerintem az se jó ha valaki folyamatosan megszakítás nélkül bámul a másikba főleg akkor ha nem csak egy pillanatnyi dumcsiról van szó hanem rendes folyamatos beszélgetésről, mert az ilyennél teljesen normális ha az ember ide-oda nézelődik és időnként néz bele a másik szemébe


hogy miért nem néz bele az ember szerintem már leírták, lehet hazudik, félénk, nincs elég önbizalma esetleg alul értékeli önmagát a másikhoz képest vagy nincs még kiforrott egyénisége ilyesmi

2015. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jókat írnak, pontosan ezért kell a másik szemébe nézni, ha olyan az a személy pl. állásinterjún vagy barátnő apjának bemutatásakor, egy vita folyamán. Ellenkező esetben jellemtelennek, félénknek hazugnak titulálhatnak. Természetesen elég idiótának tűnhet, aki állandóan a másik szemébe bámul pl. egy baráti beszélgetés folyamán, a tv-t sem illik bámulni de nem kell a folyamatos szemkontaktus. Ellenkező esetben jól jön az. A dominancia jele szóval nézzél csak a másik szemébe, ha dominálni akarsz, de ne ess át a ló túloldalára. Valaki egyszerűen csak beszélgetni akar, nem dominálni. :D
2015. márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!