Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam rosszul,...

Miért érzem magam rosszul, hogy nem tanultam egyetemen?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok, mérnökinformatikus hallgató. Egy elég noname vidéki egyetemre jöttem, de az oktatás nagyon kemény, a dolgozat felügyelet viszont könnyen kijátszjató. Eddig majdnem minden tárgyam 3-4-es körüli, mindent amit lehetett, kipuskáztam. A legtöbből szerencsére nincs vizsga, vagy ki lehet backelni. A mostani zh héten 5 zh-t írtam, ebből 4-et csontig kipuskáztam. Mind meg lett. Viszont a mai nap utolsóján a tanár kezdte kapizsgálni, hogy miért van mindenkinek majdnem tökéletes zh-ja. Szóval elkezdett járkálni, és 10 ember le is bukott puskázással, mindenki más tippmixelt, mert senki sem tanult, mindenki úgy készült hogy könnyen kipuskázható, szóval én is eltaknyoltam. És pótzh-n se fog puskázni engedni senkit, 150 oldalnyi anyag van, nem lehet 1 hét alatt megtanulni, úgy hogy még csomó zh lesz, és matekokból pl nem lehet puskázni, arra tényleg készülni kell, mert így is bukásra állok, 20 pontból eddig van 7, szóval kéne gyűjtögetnem és javítanom. De igen, ami nyugtat, hogy a 100 emberből kb 5 van aki tényleg szokott tanulni, a másik 94 velem bukott most. De még is rosszul viselem most ezt. Hogyan tegyem elviselhetőbbé ezt? Hogyan vegyem magam rá a tanulásra? Ti mit tennétek a helyemben?

2018. dec. 5. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Saját magaddal csesztél ki. Az egyetemen a tanulás már nem arról szól, hogy szép legyen a tájékoztatód. Magadnak/magadért tanulsz. Senki másnak. Itt csak te vesztesz a dolgon, ha nem tanulsz- meg fog látszódni a tudásodon, a gyakorlatban, főleg ha arra kerül a sor, hogy alkalmazd a megszerzett tudást (azaz munka), de ugye nincs mit mutatni, mert csak kipuskáztad, nem sajátítottad el.


Páromnál rendszerint neten adják ki a dolgozatokat (olyasmi mint a zh itthon, beleszámít x százalékban az év végi "osztályzatba"), ott is kell visszaküldeni. Megtehetné simán, hogy lepuskázza másról, vagy kinetezi, de a vizsgáin/védésén elhasalna. Osztálytársai közül nem egy csinálta azt, hogy nem saját tudásból írták meg. Azaz, a volt osztálytársai... Kb 90-en kezdtek azon a szakon, most ha maradtak 10-en :D

2018. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából volt motiváció még az első 2 héten, addig tanultam is aztán kezdett ez a motiváció eltűnni és kezdtem magasról letojni, a kolis társaim lehúztak, az anyag sokasága is teljesen kiborított, majd az első zh-k után már csak a telefonomban tárolom az összes tudást. Igazából most már késő megranulni a félévi anyagot, reménykedem benne, hogy vizsgaidőszak után megjön a motivációm a második félévhez ha tovább is jutok, de szerintem a depresszióm akkorra sem fog eltűnni, és a kedvem a tanuláshoz sem fog megjönni...
2018. dec. 5. 17:09
 3/4 Metionin ***** válasza:
Még mindig jobb hogy erre most az elején rájöttél. Én azt mondanám a saját tapasztalataim alapján, hogy ami a szakmádhoz fontos és később alkalmaznod kell, arra tanulj, ami pedig tölteléktárgy, azt intézd el kettessel vagy alternatív módon (puska) ha tudod. Én így csináltam, kiválogattam a legfontosabbakat amikre keményen tanultam, az ilyen szarokat meg mint eus ismeretek, puskáztam. Ha a fő tárgyak mellett maradt időm, akkor tanultam rendesen a kevésbé hasznosakra is de ha időszűkében álltam, akkor bizony kellett a szelektálás. A vizsgaidőszak még csak most indul, szedd össze a fontos meg a ráépülős tárgyakat és tanulj. A többit meg majd meglátod.
2018. dec. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát alapjában véve nem is a tanulással van a bajod, vagyis nem az okozza a bűntudatodat, hogy rosszat csináltál. Inkább onnan fúj a szél, hogy nem vagy elhivatott, nem ilyen "egyetemi életre" számítottál. Gondolom az is közrejátszik, hogy nem csak konkrétan fő szakirányzati tantárgyak vannak. Csalódott lehetsz, megkérdőjelezheted, hogy tényleg ezt akartad-e, vagy nem?


Azt viszont nem nagyon értem, hogy húznak le a többiek? Koliban nem hagynak tanulni, vagy mi?


Amúgy ha nem érzel hozzá affinitást a továbbiakban, inkább hanyagold az egészet, vagy keress más szakot, mert csak belebetegszel mégjobban.

2018. dec. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!