Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miről szól az öregedès?

MisterTT kérdése:

Miről szól az öregedès?

Figyelt kérdés

Mitől lesz valaki öreg?

Egy 4 osztályosnak pèldául öreg egy 8.osztályos. Egy 30 èvesnek egy 60èves az öreg. A 60 nak a 80èves nyugdíjjasok.

Ki számít öregnek?

Ès mettől meddig tart egy korszak vagy korosztály? Ès főkènt mivel telik?

Mi változik?



#Öregedès?
2018. dec. 5. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha kort kellene mondanom...50-55-től öreg valaki.

Amúgy meg nagyban függ az életkörülményektől is.

Gazdagok, akik sportolnak, minőségi ételeket esznek és jó melójuk van kevés stresszel, jó dokikkal, fodrászat, kozmetika,... Budán, jobb bevásárlóközpontokban ha megnézel egy 40-50-60 éves nőt, az sokkal jobb karban van, mint egy borsodi, vagy akár egy csepeli.


Ja, és már 30 felett fizetni kell a tinicsajokért.

2018. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Az öregség viszonyítás kérdése. Úgy, mint pl. a sebesség: mihez képest.
2018. dec. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Attól lesz valaki öreg, hogy a sejtosztódás lelassul a szervezetében, így a sejtje elöregednek. Ez meglátszik a szövetein és szervein, amelyek elkezdenek egyre kevésbé funkcionálni, amíg valamelyik fontos végleg be nem adja a kulcsot, az illető halálához vezetve.

Az, hogy egy 4. osztályos "öregnek" látja a 8. osztályost nem a legjobb kifejezés. Idősebbnek látja, de nem öregnek. Csak azért használja ezt a kifejezést, mert nem tudja még rendesen kifejezni a korkülönbség okozta érzést.

Hivatalosan az öregkor 65 év felett kezdődik, erre a nyugdíjkorhatár is utal. Ebben a korban kezdenek általában igazán súlyosbodni az ember negyvenes éveiben kezdődött krónikus betegségei. A nőknél a biológia öregedés akkor kezdődik, amikor beüt a menopausa. Ez általában 45-50 éves koruk körül történik. Sok nőnél ilyenkor alakulnak ki komoly betegségek, például az emlő- vagy petefészektumor.

Az élet szakaszait itt találod: [link]

2018. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lélekben örökké fiatal maradhatsz, de egyébként én is 55 környékére tenném az idős kor kezdetét.
2018. dec. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Én nem igazán értelmezem eme szót, mindenesetre ránézek valakire, aszerint tartom idősnek, s nem számít, hogy én hány éves vagyok. 15 évesen se gondoltam, hogy egy 50 éves ember öreg (anyám idősebb volt és sosem tűnt öregnek) és 120 évesen se fogom azt gondolni, hogy egy 80 éves nem öreg...


A biológiáról már írtak, ezt tartom a legfontosabbnak, az életmóddal együtt. Ezen látszik az öregség és a többi nem is feltétlenül változik sokat. Én nemrég tudtam meg egy netes ismerősről, hogy öreg, amúgy felnőttnek tűnt és kész.

2018. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Az 50-55 azért korai kicsit szerintem, legyen 60-65 inkább, de persze valamelyest szubjektív, hogy ki milyen kritériumokat állít, és hol húzza meg a határt. Meddig tart? Leginkább halálig.
2018. dec. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez pont ugyan olyan mint hogy hogyan határozzuk meg ki a gazdag. Nyílván tudjuk hogy mi is hol állunk anyagilag, de az a gazdag akinek saját magunknál észrevehetően jobban megy.

Ugyan ez az öregedés. Az az öreg aki nálunk jóval idősebb.

2018. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Részemről az attól való félelem, hogy látom másokban a saját jövőmet. Így hát mindenkit leöregezek aki nálam idősebb, ezzel is nyugtatva magam, hogy de legalább hozzá képest fiatalabb vagyok, és lám még ő is éli az életét. Van azért más oka is, pl. feltételezem hogy tud valamit amit én még koromnál fogva nem, és nem is akarom tudni. Halasztgatnám, elkerülném. Mint vannak akik a felnőttéválást is kitolják, na én félek attól, hogy beletörődős, unalmas leszek, megértek valamit amit nem akartam volna. Persze azt mondják ha valaki lélekben fiatal, de én attól is félek hogy bizonyos dolgok már nem minden idős embernek állnak jól, és mi van ha kívűlről jobban öregszem mint amennyire a lelkem azt követni tudja? És az is az öregedés része mikor már egyre kevésbé értjük ezt a világot magunk körül, vagy észrevehetően lasabban alkalmazkodunk az új dolgokhoz, esetleg nem is vagyunk nyitottak rá. Na nekem ilyenből elég sok van pl. és attól is félek, hogy a fiatalok szemében ilyen elmaradottnak számítok. Nem maradi, az mást jelent.
2018. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!