Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon a most születettek és a...

Vajon a most születettek és a mai tizenévesek is úgy fognak viszonyulni öreg korukban az akkori technológiákhoz mint a mostani idős emberek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy pl: Nem használnak internetet vagy okos telefont mert hogy az nekik túl új és bonyolult dolog, meg hasonló indokok miatt.

2018. febr. 8. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2018. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem mert nekik már az életük része a technika, beleszületnek
2018. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy lesz olyan dolog, amitől idegenkedni fognak, például a testbe építhető okos eszközök, vagy a kézírás mellőzése. Majd azt fogják mondani az unokájuknak: "Bezzeg az én időmben még füzetekbe kellett írni. És hegyezni kellett a ceruzákat. Te meg azt sem tudod, mi az a füzet és mi az a ceruza!"
2018. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk az idösek is használnak számítogépet és internetet. A 80 éves nagyszülök nem használnak okostelefont, de számítogépen interneteznek.


Az 50-60-70 közötti szüleim már mindent használnak, még a leg maradibb nagybátyámnak is van okostelefon és internet, anmit folyamatosan használ, pedig már 65 éves...


ÈN 37 éves vagyok, és én sem szeretem a sok kütyüt technikát. A tv-hez 5 távirányító van. egy a Tv-hez, egy a beltéri egységhez, egy a dvd lejátszóhoz, egy a hangosításhoz, és egy a amazon nettv-hez... Ebböl minimum 3-t meg kell nyomnom, ha tv-t akarok nézni, és a ha valaki elállít valamit, akkor meg nyomkodhatom össze vissza.

2018. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

Mindig lesz valami új baromság, amivel lehet kiszedni a népekből a pénzt.

Az öregek, meg a fiatalok mindig is ugyanolyanok lesznek, ez így volt mindig is.

Amikor én fiatalabb voltam, akkor szerintem vadabbak voltak jóval a fiatalok, kb nem lehetett azt a korszakot a maihoz hasonlítani.

2018. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Az, hoyg az idösebbek mit használnak a modern technikásból és mit nem, az nem a korukkal, hanem inkább az iskolázottságukkal függ össze.


Több 80 körüli ismerös minden gond nélkül internetezik, használ okostelefont (kivéve ez utóbbinál, ha a látása vagy az izületei miatt nem megy), meg rengeteg 50 alatti, aki alig tud egy számítógépet bekapcsolni, internetet használni vagy okostelefont kezelni - de ez utóbbiak jó része max 8 általánost végzett.

2018. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de ez csak annak volt betudható, hogy nem volt akkor semmilyen technikai kütyü, amivel leköthették volna magukat.
2018. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
Bezzeg az én időmben még kézben kellett tartani az okostelefont, nem a retinádra vetítették a szöveget, volt is bicepszem. Bezzeg az én időmben még kézzel kellett autót vezetni, nem úgy mint ti degeneráltak, hogy csak utasok vagytok a saját autótokban. Bezzeg az én időmben még meg kellett tanulni az iskolában az anyagot, nem csak lehívtuk a netről az anyagot a neurális csatlakozón keresztül.
2018. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség így kijelenteni, hogy a fiatalok meg az idősek.


Most is simán használnak idős 60-70-80 éves emberek okos eszközöket, internetet és van sok fiatal akinek megáll a tudomány és érdeklődés ott, hogy be tud lépni Facebookra.


Vagy ha csak saját magam nézem, régen érdekelt a számítástechnika, kütyük, gépek. Ma meg úgy vagyok vele, hogy csak működjön és kész, ne nekem kelljen állítgatni, telepíteni. A munkám mellett egyszerűen kidobott idő az, ha telepíteni, állítgatni kell.


Vagy nevetünk azon, hogy a "mai fiatalok" csak néznek a régi telefonra, gépekre. Aztán mikor legutóbb elém került a TV 2 távirányítója, azt se tudtam melyik gombbal mit kezdek.

2018. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na meg ugye kinek mi a bonyolult dolog.


Például egy öreg pilótának új dolog az okostelefon, vagy akár egy új gép érintőkijelzős rendszere.

Én meg beülök egy régi Malév gépbe, és csak pislogok, hogy melyik kapcsoló mi lehet az ezer közül. Vagy egy gőzmozdonynál azt se tudom hogy indul, melyik kar mit csinálhat.

2018. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!