Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen kéregetőkkel mit...

Az ilyen kéregetőkkel mit lehet kezdeni? Nagyon unom már.

Figyelt kérdés

A belvárosban dolgozok. Délután ha megyek a buszhoz, akkor minden egyes nap odajön hozzám egy fiatal lány, és kérni akar 200 Ft-ot buszra. Nem rosszul öltözött vagy ápolatlan. Évszaknak megfelelően van mindig felöltözve, válltáska stb..

Még az elején majdnem adtam neki, de minden nap buszra kéregetni szerintem kamu.

Mit lehet neki mondani? Mostanában inkább rá sem nézek ha odajön hozzám.



2018. dec. 7. 19:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tegnap a plaza előtt láttam cigizni ezt a lányt, majd fent a kajás részlegen egy gyerekkel mikor felmentem ebédidőben.

Aztán ma meg a munkahelyem előtt közvetlenül egy bácsitól kért pénzt. A bácsi miközben kutatott a pénztárcájában, azt mondta nem biztos hogy van nála most apró. Annyira megsajnáltam. És egyre nyilvánvalóbb, hogy ez a lány nem buszra kéri a pénzt ilyen pofátlanul. Egyre jobban idegesít, hogy becsapja az embereket. Csak nem lehet szólni ezzel kapcsban senkinek az a gond.

#7: Én is gondoltam már, hogy rászólok, ha odajön hozzám, hogy nagyon átlátszó a szövege és szégyen, hogy átver másokat.

2018. dec. 13. 19:42
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Pesten az Elte könyvtárban csinálja ugyanezt egy középkorú nő az olvasó terem előtt. Ő kávéra kér aprót a diàkoktól, egyszer odajött hozzám, mondtam neki, hogy nincs nálam (tényleg nem volt apróm, előtte dobtam be a kavéautomatàba), azt hittem, hogy egyszeri alkalom. Utána többször is láttam még ott kunyeràlni, majd kint cigizni, valami vékony szálú cigit szívott ráadásul, ami biztos nem olcsó. Na akkor rájöttem, hogy csak tarhàl. Szerintem a mai napig ott portyàzik mivel senki nem szól rá.
2018. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy nő volt kétszer. Mindkét alkalommal tiszta, ápolt.


Taktikája, hogy bemondta az elején, ő NEM kér pénzt. Először ételt kért. Adtam neki egy müzli szeletet. Ahogy vettem elő, máris mondta, hogy egy kis aprót is kérhetne e.


Pár hónappal rá megint belé botlottam (ritkán járok arra); megint kihangsúlyozta, hogy nem pénz kell neki. innivalót kért. Pont volt nálam, de nekem kellett, meleg volt. Mondta, hogy nem baj. Elindult, de visszafordult, hogy akkor pénzt adjak neki. Nem adtam. Erre nagyon elkezdett szidni engem.


Azóta leszegett fejjel csak megyek, mint a tank és akárki hozzám szól, nem reagálok.


(Valahol olvastam, hogy az alkeszek már ezzel a módszerrel csikarnak ki pénzt az emberből; a kaja mellé olykor jár apró; a kaja megy a kukába, az apró meg piára.)

2019. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Jó csaj legalabb??
2019. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, november közepén voltam Budapesten egy munkahelyi képzésen. Mentem a Keleti bejáratához, és ez a nő jött oda hozzám, ugyanabban a szokásos rózsaszín nadrágjában, amiben itt is mindig kéregetetta belvárosban. Ismét pénzt kért. Nem hittem a szememnek, hogy ott van. Gondoltam ezért tovább ment 250 km-re?? Hú nem semmi.
2020. jan. 4. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!