Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi az IQ-m?

Mennyi az IQ-m?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy online IQ-próbatesztet, amely a [link] linken érhető el.


Összesen 2x töltöttem ki. Az első alkalommal 107, a második alkalommal 118 lett az "eredmény". A második alkalommal éreztem, hogy nehezebb kérdéseket kaptam és jobban ráéreztem a feladatokra is, de kb. a fele u.a. volt. Ezek alapján mire tudnátok következtetni, hogy mennyi az IQ-m? ( sáv )



2018. dec. 8. 01:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap írtam le ennek a magyarázatát más kédéshez. Idemásolom:


Olvasgattam a témban régebben és az ebben okosabbak arra utalnak, hogy az IQ tesztek egy bizonyos problémamegoldó képességet vizsgálnak, ami tanulható és fejleszthető. Ha a te agyad másféle feladat típusok (probléma típusok) megoldására van ráállva, akkor rossz eredményed lesz az IQ tesztben, míg egyéb feladatokban kiemelkedő eredményeket érhetsz el és ugyanez igaz fordítva.


Mindezt alátámasztják az általatok tapasztaltak is.


Még az IQ tesztekből is többféle létezik és mindegyik azt méri, hogy az emberiség melyik részébe tartozol az adott teszt kitöltésének eredménye alapján. Tehát csak az adott teszt tükrében méri, hogy te az azt kitöltők melyik részébe tartozol. Azaz ez nem tükrözi azt, hogy az agyad összteljesítménye hol helyezkedik el egy abszolút skálán. Mert ilyen teszt és skála még nem létezik. Szinte lehetetlen lenne létrehozni. Mert mi alapján mondhatnánk egy tesztre azt, hogy lefedi a létező összes mentális képességedet?


Jó hír, hogy fejleszthetők azok a problémamegoldó képességek, amelyek szükségesek az egyes IQ tesztek, vagy akár az ismert tutajos feladatnak a teljesítéséhez. Gyakorlással "ráll" az agyad. Áthuzalozza magát.


Próbáld ki. Tölts ki egy tesztet. Majd pár nap múlva töltsd ki ismét. Ha először odafigyeltél a tesztre, akkor már másodjára abban az esetben is jobban fog menni, ha random kapod a feladatokat.


Nem is rejtik véka alá a szakemberek, hogy fejleszthetők az ezirányú képességek. Szoktak is ajánlani képességfejlesztő játékokat erre a célra. Mint például a "Dual N-Back game".


A koncentrációs készséget is sokszor említik, mint fontos tényezőt. Lehet jó problémamegoldó képességed, ha egyszerűen nem figyelsz oda a feladatokra és emiatt sokkal rosszabb eredmény születik, mint amilyen lehetne. A koncentráció is fejleszthető.

2018. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 BringaManó ***** válasza:

#7: "A szabályzatban rögzített 8000 Ft."


Ne az alapszabályban keressétek, mert a tagdíjat a közgyűlés határozza meg évről évre.

És vannak különféle kedvezmények, ld.:

[link]



[Tudom, hogy ez teljesen lényegtelen kérdés, de a többit olyan jól leírtátok, hogy csak ebben találtam korrigálni valót... :-)]

2018. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez durva.
2018. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Mi a durva?
2018. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%
Hogy ezért valaki fizet.
2018. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 BringaManó ***** válasza:
41%
Mármint miért fizet?
2018. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A tagságért.
2018. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonymousreview60 ***** válasza:

@#17: Anyám borogass! Minden egyesületnek van tagsági díja! Vannak működési költségek. Bérelni kell egy irodát (tkp. lakást), ahol az adminisztráció zajlik, és ahol hegyekben állnak a társasjátékok és a borkóstoláshoz a poharak.

MENSA-tag az lehet, aki (egyszer sikeresen kitöltötte a MENSA HungarIQa IQ-tesztet) ÉS (fizeti a tagdíjat). A tánctanáromat felvették, aztán valami óta nem fizeti a tagdíjat ennyi.

2018. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A kérdés és az első mondat első feléből ítélve nem sok...
2018. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
A 19. válasz írójától kérdezném, hogy milyen kivetnivalót talál a kérdésemben és az első mondat első felében? Tegyük építő jellegűvé a hozzászólásodat! Tudom, egybites kérdés, de szerintem figyelemfelkeltő és lényegre törő.
2018. dec. 10. 14:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!