Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért szórakoztatják...

Sokan miért szórakoztatják magukat kitalált történetekkel?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim, akik sokszor azzal szórakoztatják magukat, hogy kitalálnak egy sztorit, egy lehetőleg olyat, ami ismerősről vagy rólam szól, előadják, megbeszéljük, aztán 10-15 perc felesleges szóváltás után benyögi, hogy amúgy csak viccelt, jól elhittem, nem is történt meg. Ennek mi az értelme? Senki sem jár jól, senki nem lett előrébb az életben, nem vált senki előnyére a történet, csak elhitette az illetővel, aztán keresztbehúzta az egészet. Ilyenkor mindig rákérdezek, hogy mi értelme volt ennek az óvodás játszadozásnak, ami nem is volt vicces, illetve az időt húztuk vele teljesen feleslegesen? Sosem kapok választ, ezért kérdezem itt.
2018. dec. 16. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Ismertem én is ilyen jelenséget, mérhetetlen unalom, vagy alacsony színvonal teszi...

Voltam netes közösségben (pár tucat ember csetelt egymással), páran élőben is együtt voltak, elkezdtek italálni képtelen történetet és beírni a chat-be, a hatalmas örömöt az szolgáltatta számukra, ha valaki elhitte a sztorit, sőt hüledezve még vissza is kérdezett részletekre stb...

Ezt juttatta eszembe a kérdés.

Szegényes életükben valamiféle örömforrást kell kreálni az ilyeneknek szerintem ez a jelenség oka.

2018. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm igazából akkor is eljátsza ezt, ha egyáltalán nem unatkozik, ilyen mellékelfoglaltság egy fő-elfoglaltság közepette. Pl edz, aztán 2 sorozat/gyakorlat között kitalálja. Hiába mondom már neki, hogy jó sztori, csak kár, hogy kamu, akkor is meséli és a végén nyögi be, hogy kajak nem igaz, csak kitalálta. Elég primitív szórakozási forma, de ezzel csak azt éri el, hogy akkor sem fogok neki máskor hinni, ha valós dologról mesél. Kicsit ő amúgy is az a típus, aki sokszor rátesz a dolgokra.
2018. dec. 16. 19:44
 3/3 anonim válasza:
Sok a kreativitása és a képzelőereje, amit máshol nem tud kiélni. Legközelebb ajánld neki, hogy írja le egy könyvbe és legyen bestseller, vagy nyisson egy blogot.
2018. dec. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!