Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Álmomban egy alternatív...

Álmomban egy alternatív életet élek, folytatásos történetekkel. Más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy egyáltalán nem hiszek az ezotériában, meg abban hogy az előző életemet látom álmomban, hogy szellemekkel kommunikálok, stb, nem, nem hiszek ilyesmiben, és utálom is, ha ilyenekkel tömik a fejem. Én konkrétan az orvosi magyarázatát keresném a dolognak, vagy ha nem is keresem, érdekel, hogy másnak is van e hasonló élménye.

Tehát: Körülbelül két-három éve kezdtem el folytatásos történeteket álmodni. Az álmok kapcsolódnak egymáshoz, és egy alternatív életet hoznak létre. Egy példával élve, ha azt álmodom, hogy kapok egy egyest fizikából, akkor pár hétre (vagy akár hónapra) rá is még megvan az a jegy, és ha következő álmomba kapok még egy egyest, akkor már kettő van, és az azt jelenti, hogy bukásra állok fizikából... Az persze mellékes, hogy már lassan tíz éve leérettségiztem, de abban az alternatív világban még gimnáziumba járok. Abban a világban ki van esve az egyik fogam, (bal metszőfog) ami a valóságban megvan. Abban a világban van egy barátnőm már vagy fél éve, és még mind a négy nagyszülőm él, még az a papám is, aki 14 éve halt meg. Rendszeresen találkozok velük, kicsit furcsa a hangulat olyankor, mert tudom is hogy meghaltak, de mégis ott vannak. Lényeg a lényeg, folytatásos történeteket élek, ami néha összefügg a jelenkori történéseimmel is (pl elég furcsa egyszerre iskolába, és dolgozni is járni) de álltalában masszívan megmaradnak az "álomszabályok". Álmomban például van egy nagyon spéci módszerem a lépcsőről való lemenésre, egy ilyen furcsa lábtartással igazából lekorcsolyázok a lépcsőkön. Álmomban mindig így közlekedek, és teljesen bennem van ébren is az érzés, hogy de jó lenne így lemenni a lépcsőn a valóságban is, de ott nem működik ez a technika, amit nagyon sajnálok :).

Tehát lényeg a lényeg, érdekes dolgok történnek itt. Kíváncsi vagyok, mi lehet a dolog mögött. Lehet hogy ez valami enyhe skizofrénia kezdete lehet? Mindenesetre lenyűgöz, hogy mire képes a saját agyam...

Amúgy aki ért az álmokhoz, hiheti azt, hogy úgymond a "hamis emlék" szindróma nyilvánul meg nálam, ami valami olyasmit jelent, hogy egy aktuális álmomban hamis multat álmodok a történéseim mögé, ami a tapasztalatlan embereket össze tudja zavarni. De nálam NINCS erről szó. Nálam az álombéli visszaemlékezéseim tényleg VALÓS emlékek korábbi álmokból. Bizonyítja az is, hogy ébren is pontosan el tudom pontosan mondani a tényállást.



2017. ápr. 17. 02:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos magyarázatot nem tudok adni, de ez valóban bámulatos. Velem eddig csak olyan történt, hogy helyszínek, személyek, események ismétlődtek az álmaiban, és minden alkalommal egy kicsit több minden történt, mint az előzőnél.

Nagyon érdekes lenne, ha ezt a párhuzamos életedet leírnád. Pompás regényanyag, és szívesen olvas él róla bővebben is.

2017. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudod is irányítani a történéseket? Tök jó lehet!
2017. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ez a dolog nálam is jelen van. Én is szeretném tudni az okát!
2017. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából kicsit a múltat élem meg az álmaimban, de a jelennel keveredve. Például a régi szobám is megvan még, amibe 15 éve laktam, ugyan azokkal a bútorokkal, de megvan az új szobám is, és választhatok, hogy melyikbe akarok lakni. Lassabban "frissülnek" a dolgok, álltalában a kettővel, vagy hárommal korábbi kocsink van még meg, gondolom a tudatalattimba nem épült még be az új kocsi. A munkahelyem is máshogy néz ki, kicsit minden titokzatosabb, és nagyobb. Kicsit minden olyan, mint amilyennek régen képzeltem, nem amilyennek utólag megismertem. A házunk is másmilyen. Vannak olyan ajtók, szobák, pincék, amik a valóságba nincsenek. Részben nyomasztó is kicsit, részben viszont izgalmas. A nagyszülőkkel való találkozás is helyenként nyomasztó,

ilyenek történnek hogy a mamám szokott panaszkodni, például hogy nem valami jó halottnak lenni, mert ott a túlvilágon nincs jó hentesbolt, csak olyan ahol romlott húst vásárol. Mikor arról kérdezem, hogy akkor most hogyhogy él, és tudunk beszélgetni, azt mondja, hogy most nyaral, de jövő héten már vissza kell mennie a "halálba". Irányítani nem mindig tudom a dolgokat, annak ellenére, hogy lassan kezdek rájöni, hogy mikor álmodok. Elég csak egy lépcsőt talánom, hogy kiderüljön. Kicsit olyan nekem a lépcső, mint az Eredet című filmben a pörgettyű. Amúgy nagy a gyanúm, hogy aki az Eredetet írta, hasonló dolgokat élt meg álmaiban, mert vannak azért párhuzamok ha magammal vetem össze. Például mikor rájövök, hogy álmodok, és elkezdem kiélni magam, (kocsit lopok, török-zúzok, mert megtehetem) akkor az emberek, akiket az Eredetben "tudatalattinak" hívtak, berágnak rám, és néha már lincs-hangulat alakul ki. Hiába tudom, hogy álmodok, nem tudom irányítani az embereket, és amikor rám támadnak, bölcsebbnek látom, ha inkább felébredek.

2017. ápr. 17. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:
És mik vannak azok mögött a valóságban nem létező ajtók mögött? Mit rejtenek a szobák?
2017. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Háát, általában a múlt emlékeit rejtik az álombéli házunk alternatív szobái. Mivel többször voltak nálunk felújítások a valóságban, ezért álmomban azok mögött az ajtók mögött gyakran a szobáink korábbi verziói vannak. A régi bútorokkal, a régi elrendezéssel, régi tapéták, a régi ormótlan TV is megvan valahol, van egy olyan szoba is, ami még mindig úgy néz ki, mint amikor még nem volt rendesen levakolva meg kifestve a nappali, és csak egy festékpöttyös kazettás magnó, meg egy roskadozó koszos asztal van bent. A pince viszont kegyetlen... Szörnyú ajtók nyílnak, és lefelé vezető roskatag lépcsők, amik még lejjebb visznek. Lámpa nincs, úgyhogy csak hordozgató világítással tudok ott közlekedni, de odalent mindig félek, mert mindig vannak még lejjebb, és lejjebb tartó lépcsők. Soha nem mertem még legalulra menni, már a pincénk alatt lévő alternatív szint is túl pókhálós, és félelmetes. Mindenféle csiganyomok, csontok, üveggyapotok, elkorhadt gerendák, áhh.. Nem jó ott lenni.


A munkahelyem alternatív szobái viszont sokkal ingergazdagabbak, mint otthon. Titkos vészkijáratokat, elhagyatott (de mégis tiszta, és rendezett) irodákat, folyosókat szoktam felfedezni. Egy hatalmas palota a munkahelyem álmomban, rengeteg teremmel, WC-vel, fürdőszobával, kb akkora az egész, mint egy hatalmas pláza. Vannak több éve megszokott termek, de rendszeresen fedezek fel új termeket, amik onnantól a következő álmokban is meglesznek már.

2017. ápr. 17. 13:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, hogy a "munkahelyem" is igazából egy hibrid épület. Mint mondtam, még gimnáziumba is járok álmomban, ezért egybe van épülve a régi gimnázium a mostani munhahelyemmel, meg a régi általános iskolával. Tehát van úgy álmombab, hogy beülök egy általános iskolai matekórára, aztán egy gimnáziumi angolra, végül meg beülök a mostani irodámba ügyeletesnek...
2017. ápr. 17. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el rendezőnek. :)
2017. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írói vénával kiaknázhatnád ezt a dolgot.
2017. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!