Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a közeli...

Miért van az, hogy a közeli rokonaim jól beszélnek valami idegen nyelvet, én nekem meg nincsen jó érzékem és tudásom hozzá tanuljak bármennyit is?

Figyelt kérdés

2018. júl. 27. 21:54
 1/8 Metionin ***** válasza:
100%
Mert az emberek nem egyformák. Családon belül sem.
2018. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Talán mert többet tanulták. Nem kamuból, hanem úgy, mint aki meg akarja tanulni.
2018. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan szempontból több ideig tanulták, hogy anglisztikára, germanisztikára, stb. mentek. De amíg ugyan annyi ideig tanultuk (középiskola végéig), addig a tesóim elérték a felsőfokú nyelvvizsgát, szüleim is jól tudnak sok nyelven és egy jó pár rokon ha nem külföldön él és beszéli az adott nyelvet anyanyelvi szinten, akkor itt tanítanak nyelvet. Pedig én sem vagyok teljesen buta, mert egy jó egyetemen vagyok egy erős szakon, mégsem sikerült ötödszörre sem a közép szintű nyelvvizsga sem.
2018. júl. 27. 22:38
 4/8 Argloss ***** válasza:
53%
És mit tettél azért, hogy sikerüljön? Letudtad a leckét, vagy komolyan vetted és elkezdtél az adott nyelven olvasni, filmezni és interneten társalogni? Mert ha nem igazán érdekel a dolog, akkor nyilván nem fog menni.
2018. júl. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Filmeket és sorozatokat nyilván nem néztem, mert semmit nem értettem volna belőle. De nagyon sokat készültem különböző nyelvvizsga feladatokból, angolul chateltem a barátaimmal és úgy is beszélgettem velük személyesen.
2018. júl. 28. 08:49
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

"Filmeket és sorozatokat nyilván nem néztem, mert semmit nem értettem volna belőle."


:DDD

Ilyen hozzáállással ne csodálkozz! A közeli rokonaid biztos nem így csinálták!


"De nagyon sokat készültem különböző nyelvvizsga feladatokból"


Tehát végig arra gyúrtál, hogy meglegyen a nyelvvizsga, ahelyett, hogy magát a nyelvet akartad volna megtanulni...


"angolul chateltem a barátaimmal"


A milyen barátaiddal? Akik ugyanúgy nem tudják eléggé a nyelvet, mint te?


És egyáltalán: miért pont a nyelvekben akarsz kitűnni te is, mint a közeli rokonaid? Lehet, hogy sokkal többre mennél vele, ha te a kémiára, vagy a rajzolásra hajtanál rá.

2018. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
85%
Én két évvel ezelőttig nem tudtam még az alapokat sem jól. Nagyon idegesített, hiszen szerettem volna kijutni külföldre, szóval ez lett a célom. Nem tanultam sem külön a nyelvtant, de a szókincsemet sem fejlesztettem úgy, hogy szavakat magoltam volna be, mert nálam ez nem ért semmit. Ezért vettem egy nagy adag bátorságot és angolul kezdtem el mindent nézni vagy olvasni. Igen nem értettem semmit eleinte, de ez a lényeg, hogy találkoz a nyelvvel így is. Egy év után vettem észre, hogy már sokkalta jobb az angolom. Meg is lett a középszintű nyelvizsgám és az előre hozott érettségim is. Ezenkívül egy különtanár rávett arra is, hogy merjek angolul beszélni. Még a nyelvtant is angolul magyarázta és azt kell mondjam ez a legjobb módszer a tanulásra. Hiszen bárhol a világon, ahol az angol az anyanyelv a kisiskolásoknak is angolul magyarázzák el a nyelvtant. Én úgy gondolom, nálunk is egy bizonyos szint elérése után a sulikban így kellene tanítani. Nem csak folyamatosan a szavakból íratni. Teljesen felesleges, mert emiatt csak nyűgként fogunk a nyelvekre gondolni, mert tényleg kinek van kedve két vagy három oldal szót bemagolni!
2018. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Argloss ***** válasza:
100%

Megtaláltuk a problémát. A tanulási módszered alkalmatlan arra, hogy magasabb szinten megtanulj vele egy ismeretlen nyelvet. A vizsgafeladatok arra jók, hogy felmérd a tudásod egy részét, erősítsd a nyelvtanod.

Találnod kellene valami motivációt amiért megtanulod az adott nyelvet, mert a hozzáállás kulcsfontosságú.

A filmezést érdemes valami gyerekeknek szóló dologgal kezdeni, adott nyelven feliratozva. Egy idő után hozzászoksz a nyelvhez és már nem lesz szükséged szöveges segítségre, magadtól is meghallod a szavakat. Ekkor érdemes áttérni olyan témájú filmekre amik érdekelnek, így ösztönözve magad arra, hogy megértsd mi történik. Természetesen a szókincs fejlesztése érdekében érdemes mindenféle témájú filmbe belenézni.

Ha a filmeket nem szereted, akkor lehet játszani játékokkal is. Vannak játékok amik az érdekes történetek mellett egész szép világot is tudnak mutatni. Vannak olyan játékok, ahol együtt kell dolgoznod más emberekkel, vagyis kénytelen vagy kommunikálni velük.

Milliónyi lehetőség van nyelvet tanulni. Ne azt a módszert használd ami alkalmatlan igazán megtanulni egy nyelvet.

2018. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!