Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki életképtelen vagy ennél sokkalta összetettebb a helyzet?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet azt hallani, hogy életképtelennel sose alakítsunk ki semmi. De mit jelenet az, hogy valaki életképtelen, mi miatt válik azzá? A kapcsolat mitől lenne sokkal rosszabb egy olyan emberrel? Vagy esetleg rendbe hozná egy kapcsolat?

Úgy látom, hogy nincs olyan, hogy valaki életképtelen lenne, mert ha mélyre ássunk akkor látni lehet, hogy ennél összetettebb a helyzet.


2018. dec. 19. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Önállótlan, nem tudja a saját dolgait elintézni, tutyimutyi.. Én leginkább ilyen emberekre mondanám.


Elképzelhető, hogy egy kapcsolat megváltoztatja az embert, de aki alapvetően ilyen személyiség az a kapcsolatban is ilyen személyiség fog maradni.

2018. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Egészen idáig én pl. meg tudtam élni kevésből is. Most nagyszerű kormányunk szétverte a cafeteriarendszert, szóval jövőre megízlelhetem az éhezést, kis szerencsével nyárra halott leszek. De legalábbis haldokló. Kezdetben még jó is lesz az éhínség, fogyok majd mint a villám, de mi lesz ha ez elfogy...
2018. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Mi összetett azon, hogy ha a saját erejéből meg kéne élnie, akkor erre nem képes?

Pont azért ácsingózik, hogy majd rendbe hozza egy kapcsolat, mert kell valaki, aki összerakja, pátyolgatja, ellátja, és beszáll a költségeibe.

És pont ezért nem érdemes vele kezdeni, mert más kárára tud csak javulást elérni a saját életében.

2018. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

#2

És miért itt írogatsz, ahelyett, hogy mennél tüntetni, útlezàrást szerveznél, vagy jó birka módjára bevállalj pár száz túlóràt? Ja, hát majd valaki más megoldja, neked hideg van. Én kérek elnézést...

2018. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Az ilyen embernek minden a feneke alá lett és van tolva, ezért nem képes arra, hogy önálló életet éljen. Az ilyen ember általában tökéletesen elvan ebben az állapotban és nem érti, hogy miért kéne változtasson. Aki egészséges az nem születik életképtelennek, hanem nevelés kérdése.

Egy új impulzus az életében, mint egy kapcsolat kirángathatja belőle, de lehet nem változtatja meg teljesen, szóval elvárja a nőtől, hogy kiszolgálja, mindent megtegyen neki, mint ha az anyja lenne.

2018. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Életképtelen az, akit azzá nevelnek.
2018. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

#4


Ezt a tüntetést ugyanúgy elszabotálták, mint a többit. Jól indult, de akkor ment gallyra az egész amikor az első szoci politikus megjelent ott. A tömegnek ki kellett volna vetni az összeset. Távozzon a mostani kormány, de ne az előző legyen az "alternatíva" Fletó-Szanyi-Hiller meg ilyen emberek "szakértelmével", mert akkor változás nem lesz, csak más jellegű szívatások.

2018. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
47%

Senki se ilyen vagy olyan. Ezek csak címkék, amely címkéknek semmi köze ahhoz, aki végső soron te valójában vagy.

Egyébként se születik senki ilyennek vagy olyannak, tehát címkével a homlokán. Mindenki tisztán, boldogan, problémáktól mentesen, élettel teli jön a világra.

Életképtelennek lenni mások szemében annyit jelent, hogy az adott illető nem látja, nem veszi észre a problémái valódi okát, és túlságosan elveszik az élethelyzetében ahelyett, hogy az életével foglalkozna. Egyfajta tudatlanság ez. "Rossznak" lenni is tudatlanság.

2018. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell elvárni a másiktól azt, hogy rendbehozza a saját életét, egy szeretteljes kapcsolatban, ha megvan az összetartozás annak van egyfajta lelki gyógyító hatása. Nem hinném, hogy létezne olyan, hogy valaki genetikálisan életképtelen. Persze sajnos vannak, akik testi fogyatékossággal születnek, most nem őket értettem, hanem akik egészségesen születnek azoknál nincs olyan, hogy genetikálisan életképtelenek. Az, hogy valaki nem önellátó az inkább társadalmi, generációs probléma, aminek rengeteg oka van és nem csak a lustaság. Több ismerősöm hiába próbál munkát találni protekció nélkül semmit nem találnak.
2018. dec. 19. 22:59
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Aki keres az talál munkát.
2018. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!