Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki életképtelen vagy ennél sokkalta összetettebb a helyzet?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet azt hallani, hogy életképtelennel sose alakítsunk ki semmi. De mit jelenet az, hogy valaki életképtelen, mi miatt válik azzá? A kapcsolat mitől lenne sokkal rosszabb egy olyan emberrel? Vagy esetleg rendbe hozná egy kapcsolat?

Úgy látom, hogy nincs olyan, hogy valaki életképtelen lenne, mert ha mélyre ássunk akkor látni lehet, hogy ennél összetettebb a helyzet.


2018. dec. 19. 22:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

#9

Nem talál munkát??? Nebassz! Legfeljebb olyat nem, amit megálmodott, de ma szó szerint egy nap alatt el lehet helyezkedni.


Az életképtelen az, akinek kell valaki más is, akire ráakaszkodhat. Ezért életképtelen. És ha ez egy szerető társ, akkor is ugyanúgy érvényes.

De nem felemelik egymást.

Ez olyan, mint a fuldokló. Te hiába tudsz úszni, ha ő rád akaszkodik, és húz le a mélybe, mindketten megfulladtok. Ha mindketten tudtok úszni, átszelitek a tavat együtt, egymást támogatva.

Te elindulnál úgy a Balaton átúszáson, hogy nem tudsz úszni, de majd valaki a hónod alá nyúl és majd csak átvisz?


Előbb szedd össze magad. És sokkal könnyebb dolgod lesz a párkereséssel, ha csak párt keresel, nem párt ÉS pszichológust ÉS pótanyát egyben.

2018. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem magamból indulok ki én csak kételkedek abban, hogy létezik olyan, hogy életképtelen. Hiába mondják egyesek, hogy könnyű munkát találni amikor látni lehet, hogy protekció nélkül nagyon nehéz. Ha lenne feltétel nélküli alapjövedelem akkor szinte meg is szünne ez a kifejezés csak úgy látom az alapjövedelemre nincs társadalmi akarat ami szomorú.

Pszichologus nem megoldás az olyan, mintha egy órára bérelnél barátot. Egy barátságos randi is felérne ehez és nincs kidobott 10 ezer forint egy órára. Nem azt mondom, hogy randi idején túlzásba vigye a siránkozást, de mégis sokkal jobb beszélni a problémákról, mint kidobni csomó pénzt pszichológusra vagy homokba dugni a fejet és mamipulálni mindenféle hazugságokkal. Persze jó, ha valaki törekszik arra, hogy saját magát rendbe rakja, de az ember társaslény is, tehát nem lehet örökké fokozni egyedül az önfejlesztést.

2018. dec. 19. 23:25
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez egy kifejezés. Ha valakit le kö**ögözöl az nem azt jelenti hogy ő szó szerint egy kö**ög. Ugyan ez a helyzet itt is. Igazából az olyan személyekre értik akik tudnának változtatni magukon de nem akarnak. (Huszon évesen anyuci-apuci eltart, dolgozzanak az ostobák) Csak ez a kifejezés is átment olyan sértésbe amit rá mondunk arra a személyre is akire amúgy nem érvényes csak nem kedveljük. Ezért ha rád mondják ne vedd fel, ha másra hallod akkor sem kell szó szerint venned csak annyit hogy az illető nem kedveli azt akire mondja.

És igen változtatható állapot a megfelelő motivációval (pl egy kapcsolat) De saját magadban is megtalálhatod a motivációt.

2018. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Ohh sajnos gyakori jelenség az életképtelenség. Az okát nem tudom, szerintem több tényező szerencsétlen együttállása. Alacsony intelligencia szint, gyerekkori túlbabusgatás, személyiségzavarok meg hasonló.

Számomra az életképtelen szó szerint azt jelenti, amit. Ha valaki nem "fogja a kezét" képtelen bármit is végrehajtani. Olyan alap dolgokra gondolok, mint elindítani a mosógépet, feladni egy levelet, megkérdezni, hogy merre van ez vagy az. És hogy miért nem kezdenék ilyen emberrel? Egyszerűen mert baromi irritáló. Mintha nem párod lenne, hanem háziállatod. Megkéred, hogy menjen le a boltba és teljesen tanácstalan és nem csinálja meg mert ő "nem tudja mit kell". De ugyan így van ez kapcsolatok terén is. Ha valami probléma van egyszerűen nem érti. Megoldást egyáltalán nem képes találni. Én mióta emberekkel dolgozom és egyre több ilyen teljesen világtalan emberrel találkozom tényleg úgy gondolom, hogy az élet nem való mindenkinek. A legzavaróbb pedig, hogy ők teljesen jól elvannak így, nem akarnak ezen változtatni. Talán a nagyon hiányos képességeik miatt nem is képesek rá.

Dolgoztam együtt is ilyen emberrel, senkinek nem kívánom. Megkérted, hogy x papírokat rakja rendbe és nem ment neki. Tulajdonképpen mindenki helyette dolgozott. Ha meg megpróbáltad megértetni vele, hogy mit hogyan kell nem is figyelt, nem is akarta jól csinálni. Aztán harcoljál a saját kis lelkifurkáddal, hogy most megemlítsd-e a főnöknek, hogy nem éppen erre a munkahelyre való. Mert amúgy sajnálod, hogy ilyen kis balf.sz.

Igazából nekem ami a legirritálóbb ebben az egészben az valóban a nem akarás. Itt gyakorin is hisztiznek páran, hogy jajj őket mindenki bántja mert "nem talál munkát". Annyi munka van mint a szemét. Az összes vállalkozó ismerősöm zaklat, hogy valakit találjak már nekik ilyen-olyan munkakörre mert egyszerűen nem akarnak dolgozni. Párom HR-es, most intézi az egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozók munkáit. Próbál januárra beszervezni embereket mert munka az lenne, de egyszerűen csak a habogás jön hogy "jajj hát ő most nem tud nem akar jajj izé januárban nem akar már dolgozni". De a pénz az természetesen kellene.

A másik meg amikor "ő nem megy el 700 forintos órabérbe". Akkor haljon éhen.. Senki nem úgy kezdi, hogy bekerül egy munkahelyre és egyből hozzávágnak egy másfél millás fizetést. Igen, csinálni kell az alja melókat lelkiismeretesen és rövid időn belül fel fogják fedezni a benned lévő potenciált. Én ezt az "alanyi jogon legyen lakás meg jövedelem" soha nem hallottam még lelkiismeretesen dolgozó, próbálkozó embertől.

2018. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
30%

Az eredeti jelentése a személyiségesen gigszes emberre mondják. Kombója a butának,lustának és a talpraesetség hiányának. Kevés olyan ember van akire igazából ráillene.

Szitokszóként rámondják a lusta vagy önbizalomhiányos emberre is. Utóbbiakon lehet változtatni az elsőn nem igazán.

2018. dec. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Egy hónapra kikapcsolom az áramot és a jónép ca 50%-a meghalna szomjan/vérhasban/kolerában/hastífuszban és hasonló cukiságokban. A többieknek kB 30%-a az erőforrásokért (kaja, víz) folytatott harcban vagy annak során szerzett sérüléseinek elfertőződésébe halna bele. A maradék 20% talán elég talpraesett ahhoz, hogy életben maradjon idáig, mikor már elég "szellősen" is vannak ahhoz, hogy ne "zavarják" egymást. Én valószínűleg a 30%-ba tartoznék, mivel nincs se fegyverem se harci tapasztalatom és egyedül is vagyok, hiába értek jópár hasznos dologhoz és vannak tartalékaim, engem kinyírnának.


Szóval a modern technológiánknak köszönhetően bár úgy tűnik, hogy nem vagyunk életképtelenek, de ez pont ellenkezőleg van. Mivel annyira eltávolodtunk a természet támasztotta kihívásoktól, hogy elfelejtettük az azokra való megfelelés képességét, bizony jó páran az életképtelenek táborát gazdagítanánk.

32/f

2018. dec. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2018. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!