Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt kétnyelvű (vagy...

Van itt kétnyelvű (vagy esetleg ismertek olyat)? Melyik a "második anyanyelvetek"? Hogy működik ez? Mik az előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

2018. dec. 20. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egy srácot akinek egyik szülője angol volt, másik magyar.

Szerintem ő ezzel csak nyer.

Szerintem mindenki aki két nyelvet megtanul anyanyelvi szinten erőfeszités nélkül az csak nyer vele.

Mai világban minél több nyelvet beszélsz, annál több lehetőséged van.

2018. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvem a magyar, de a második anyanyelvem a szerb.
2018. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Ja azt elfelejtettem mondani, hogy habár én nem szülőktől tanultam, de én is szinte már második nyelvemnek tekintem az angolt.

Annyira sokat használom, pl a párommal csak angolul beszélek (mert ő nem magyar), hogy a mindennapjaim részévé vált. Sokszor angolul gondolkodok, néha angolul álmodok.

Nincsen ennek különösebb hátránya, talán annyi, hogy van amit jobban ki tudok fejezni egyik vagy másik nyelven, de a beszélgetőpartnerem valahogy mindig a kevésbé odaillő nyelvet beszéli :D

2018. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kétnyelvűként nőttem fel, bár azóta már ötnyelvű vagyok. :) A kettő alap nyelvemből a magyar volt a második (az első egy szláv nyelv), viszont 5 éves koromban költöztünk Magyarországra, ott nőttem fel, így ezt érzem sokkal közelebbinek. A világ legszebb nyelvének tartom. Nem tapasztalok hátrányt, az előnye pedig az, hogy csak úgy ragadnak rám a nyelvek és képes vagyok többféleképpen gondolkodni. Most angol nyelvű országban élek, azt is anyanyelvi szinten beszélem, de hiányzik a magyar a hétköznapjaimból.


[link]

2018. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A rokonságban vannak! Németbe mentek ki gyerekként lakni,majd ott később a férje román származású lett! Így az Ő gyerekeik már kis korukban beszélnek, magyarul, németül, románul és az iskolában angolul is tanulnak!

Ők ilyen korban még könnyebben meg is tanulják a nyelveket!

Ilyennek inkább előnye van mint hátránya!

Munkahely, kirándulás, utazás a környező országokba mindenhol hasznát tudják venni, ha tudnak több nyelven!

2018. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!