Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem megy nekem ez a "felnőtt"...

Nem megy nekem ez a "felnőtt" élet változhat?

Figyelt kérdés

Alapvető dolgok hiányoznak valamiért mindent leszarok, céltalanúl dolgozok semmi konkrét vágyam nincs az élettől.


Főzni sem tudok normálisan, párkapcsolatot sem akarok azt is leszarom valamiért utoljára 2 éve voltam nővel. Ha most kéne párkapcsolat akkor csak a pénz miatt, hogy több legyen aztán amúgy még a szex sem hoz lázba..


Totálálisan hidegen hagy minden és mindenki.


Az érzelmi világom egyenlő a hulladékkal szebben nem tudom megfogalmazni full üres vagyok zéró.


Utálom az embereket (az összeset) nem is beszélek velük csak amennyit nagyon muszáj.


Komolyan azt érzem hogy én egyedül vagyok ilyen.


Próbálok felnőni de valahogy nem megy...

Családot alapitani kellene már az én koromban, de 0 akaratom van arra is, vagyis nincs felelőség tudatom vagy én már nem tudom de őszintén szólva tényleg nem motivál semmi.


Nincsenek álmaim és ez nem rég jött rám ez az egész 1 év alatt lettem ilyen magamba fordúlt gyökér.


26 éves vagyok totál kiégve vagy én már nem is tudom miez.


pszichológushoz járok szóval azért próbálok változni, de rohadt nehéz.


Látom a szüleimet telle vannak felelőséggel,tudatosan élnek,tudják mit akarnak.



Én meg azt sem tudom merre vagyok arcal sokszor.



Változhat ez még?


2018. dec. 20. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha 26 évesen ilyen vagy,akkor nemigen fogsz változni.Egészséges embernek egyik alapvető jellemzője a felállított célok elérése.Sajnos egyre több fiatal unja az életét,depressziós,céltalan,öngyilkos akar lenni,semmihez sem ért,stb.,stb...Én 50 évesen tele vagyok tervekkel,célokkal,és boldogan teszek értük,pedig gazdag sem vagyok,csak egy szakmunkás.Nem értem,vagy ilyen sok a pszichésen beteg fiatal,vagy ennyire gyerekek vagytok még,ez a mindent lexarok duma is egyfajta tinikorból visszamaradt dacoskodás?
2018. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy látom, hogy az idősebb generáció sokkal jobban kezeli ezeket a dolgokat.
2018. dec. 20. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát haver, mi ketten nagyon jóban lennénk. Ugyanilyen vagyok mint Te. Egyszerűen csak megyek előre csinálom a napi dolgaim de kb lexarok mindenkit és a "jól van az úgy " elv érvényesül szinte minden tevékenységemben.


25/f

2018. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, nem teljesen ilyen de sok dologban magara ismerek. A saját esetem alapján én azt gondolom, hogy az ilyen életuntság mögött lenni kell valamilyen oknak.


A saját életemben példának hozva, én mérgező és bántalmazó szülők mellett nőttem fel. Nekem ettől komplex poszttraumás stressz szindrómám lett, sőt mondhatni tökéletes iskolapéldája vagyok neki. Az én esetemben változhat-e ez jobbra? Nem, mivel tönkre lehet tenni gyerekkorban úgy valakit, hogy az soha ne jöjjön rendbe.


Talán történhetett valami veled amit nem is feltétlenül gondolsz annyira fontosnak az életedben, hogy valóban az lehet a változásod oka. A te esetedben lehet-e javulás? Igen. Szerencsére csak 25 éves korodban váltál ilyenné, ezt a helyzetet még lehet menteni.


Az már önmagában egy jó lépés, hogy pszichológushoz jársz. Azt nem tudom, hogy pontosan eddig mit csináltatok a javulás érdekében, de én azt tanácsolnám, hogy gondold alaposan végig, hogy mégis mi válthatta ki ezt nálad. Persze ehhez elég komoly önismeretet kell tartanod. Egy csomó kérdést feltehetsz magadnak, amiket megválaszolva rájöhetsz arra, hogy mi indította el benned a változást és ha meg van a kiváltó ok akkor azt már lehet tenni ellene, orvosolni vagy elfogadni, feldolgozni esetleg továbblépni.


25/F

2018. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!