Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban ez lenne a felnőtt élet?!

Valóban ez lenne a felnőtt élet?!

Figyelt kérdés

Most jutottam el arra a pontra, hogy nem akarok felnőni. Ha tényleg ilyen a felnőttek élete, amilyennek én látom, jobb lenne inkább gyereknek maradni.

Szerintem a felnőttek 75%-a (legalábbis a környezetemben lévők) szánalmas. Sablonok, elvárások, mások ideáljai szerint élik az életüket. Nem vállalnak kockázatot még a legkisebb dolgokban sem, például nem mennek el olyan helyre kirándulni, amit nem ismernek, vagy nem kóstolnak meg új ételeket, mert ami új az szerintük csak rossz lehet. Semmi változatosság nincs az életükben, képesek éveken át ragaszkodni egy berögzült szokásukhoz, és akkor sem mondanak le róla, ha az káros az életükre. Befolyásolhatóak. Jóformán mindent elhisznek, amit hiteltelen netes szennylapok terjesztenek. Hiába mond X dolgot egy adott téma elismert szakértője, ha a nyolc általánost nyögvenyelősen elvégző barátnő mást állít a témáról, akkor az úgy van és kész.

Ha meg gyerekük lesz, hát akkor a maradék kis eszük is elszáll. Sajnálom szegény kicsiket, mert sokuknak olyan hülye anyja van, hogy nem a gyereke érdekeit, kívánságait nézik, hanem azt, hogy a szomszéd Teri néni mit szól ehhez meg ahhoz... borzalom.

Tinédzseréveim közepén már közel sem vonz annyira a felnőtt élet. Nem akarok agymosott zombiként, egyéniség és jövőkép nélkül tengődni életem hátralévő részében, ennél többre vágyom. Nem fogok beállni a sorba, és szürke kisegérré változni, mert "azt úgy illik".

Elsősorban a fiatalokat kérdezném: ti hogy látjátok a felnőttek világát? Titeket sem vonz annyira a felnőttség? Vagy én látom túl negatívan őket?

15/L



2016. aug. 28. 18:58
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
78%
Nem tudod milyen a felnőtt élet. Majd ha mindennap dolgozni jársz,számlákkal sakkozol akkor jösz rá,hogy milyen. Egyébként a fenti példák hülyeségek nem kell mindent elhinni mert a saját tapasztalatok fontosabbak.Attól, hogy a szüleid, a szomszéd elvàrásainak megfelelően nevelnek nem minden szülő ilyen.
2016. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

úgyis fel fogsz nőni és vagy beállsz a birkasorba, vagy ki leszel közösítve.. azt mehetsz a híd alá csövezni.


"Nem vállalnak kockázatot még a legkisebb dolgokban sem, például nem mennek el olyan helyre kirándulni, amit nem ismernek"


Nem hát. Mégis miből és mikor menjen el az ember? Ha történik ott vele valami, akkor ki fogja őt eltartani, miből fog megélni? Ugyanis ha nem dolgozol nincs pénz.. pénz nélkül meg nincs kaja.


Könnyen beszélsz 15 évesen, mikor az életedben még 1 percet se dolgoztál, végképp nem kellett önmagadat eltartanod.. ha baj volt rohanhattál a szüleidhez, akik adtak egy kis zsebpénzt.


Majd eltelik még 8 év, amit tanulással töltesz jó esetben és odatolják eléd a fizetési összeget, ami több mint nevetséges.. ebből kell kihúznod a következő hónapig és már az első nap elköltöd a 80%át lakhatásra és rezsire, akkor majd jusson eszedbe ez a beszélgetés a másodperc töredékéig.


Igen, gusztustalan ez, mondom ezt felnőtt emberként 13 évvel idősebben mint te vagy most. De nem tudok vele mit kezdeni. Az idő és vele együtt az élet telik szerencsére.

2016. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%

Hol vagy meg Te a tindedzser eveid kozepetol...fogalmad sincs arrol, milyen felnottnek lenni. Egy sertett kiskamasz vagy, aki nem tudja, mit kezdjen magaval.

Hidd el, felnottnek lenni remek dolog. Megvannan a nehezsegek, a felelosseg, a korlatok, de ott az onallosag, a szabadsag...neked meg kellene egy jo pszichologus mert olyan boduletes hulyesegeket gondolsz a vilagrol, amit ki kell kezelni. Pont azok ellen a dolgok ellen karogsz, amik benned megvannak. A felnott emberek tulnyomo tobbsege rendes, normalis eletet el. Akikrol te irsz, azok olyan emberek, mint te magad vagy.

Idozz el egy kicsit a tukor elott es gondold at, hogy 15 evesen mit tudsz valtoztatni a gondolkodasodon, mert sulyos gondjaid vannak ezen a teren.

2016. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
65%

Igen, jól látod, a legtöbb felnőtt így éli az életét. A kedvenc példám, hogy mindenki Horvátországba akar menni nyaralni, mindig ugyanabba a városba, ahova először mentek tengerpartra, mert az tetszett... Sohasem fogják megtudni, hogy Szlovénia például mennyivel szebb.

Valóban mindent elhisznek, amit olvasnak, és tapasztaltam, hogy észérvekkel, nyilvánvaló logikával sem lehet őket meggyőzni, hogy hülyeséget hisznek. Ilyen manapság a fitnesz-őrület, pl a Norbi Update.

Viszont ami jó hír, hogy ha te már így látod 15 évesen (miszerint lélekben szinte már felnőttél), mindent meg fogsz tenni, hogy ennél sokkal izgalmasabban és tartalmasabban éld az életed. Ne aggódj, vannak értelmes és jófej felnőttek is. :) Be fogod vonzani őket, ha belőled is az válik.

18/L

2016. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem szeretnél, ne állj be a sorba, emelkedj ki a többi ember közül! :)


Nekem nagyon véleményem erről nincs, mert anyám annyira korlátoz, és nem hagyja, hogy önálló legyek, hogy szinte semmit nem tudok a külvilágról, így félnék felnőttként elhagyni azt a burkot, amit a szobám ad. Nem tudom, hogyan kezdjek az élethez, ügyeimet hogyan intézzem, hova forduljak egy bankban, és mivel ezeket az iskolában sem tanítják, így eléggé ijesztőnek látom a felnőttek világát, rohanás, időpontok, én elveszteném a fonalat, életképtelennek tartom magam, félek az emberektől, kétségbe esek, ha idegen emberrel kell beszélnem, a telefont senkinek nem merem felvenni, bujkálok mindenki elől.

Igaz, régebben a szüleim belém is verték azt, hogy nem fogom vinni semmire, a sok ordítozás után pedig 12 évesen eldöntöttem, hogy nem leszek felnőtt soha, 18 éves korom előtt meghalok.

Szerencsémre megismertem egy nagyszerű srácot (23 éves, igen, most a párom), aki sok mindent megmutat a való életből, de így is félelmetesnek tűnik. Rajta kívül az egyetlen gondolat, ami eddig életben tartott, az volt, hogy majd felnevelek egy gyereket, de kb fél éve derült ki, hogy valószínűleg nem lehet gyerekem...

Az egyetlen reményem a párom, ha ő egyszer elhagy, akkor biztos, hogy meghalok. Barátaim nincsenek, szüleim nem foglalkoznak velem, félek egyedül a világban, nem akarok felnőtt lenni, csak a párom húz magával, és biztat.


17/L

2016. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
én 25évesen léptem ki az iskola adta burokból és ja tényleg szívás felnőttnek lenni sokszor :D de vannak előnyei is, az önbizalom, miután végre értelmes dolgot teszel le az asztalra és azért még pénzt is kapsz. ahogy írod, sok olyan ember van aki belefásul az életbe és elég neki amennyit elért. én is féltem, hogy ilyenné válok, de hidd el, attól, hogy ők olyanok lettek amilyenek, még nem rossz emberek! egy másik generáció akinek a biztonság a legfontosabb és a rugalmasságot és az új iránti nyitottságot sajnos van aki sosem élheti meg, mert nem úgy volt szocializálódva vagy nem úgy sikerült az élete. mindenki különleges akar lenni még fiatalon és ezzel sincs baj, sajnos a pofonok helyre rakják az embert idővel.. én azt nem mondom, hogy te ehhez fiatal vagy eldönteni vagy megérteni miért él az emberek 80%a így, mert én is utáltam amikor lehurrogtak fiatalként: hogy én jobban tudok mindent, mert idősebb vagyok típusú emberek. szerintem még sokat kell lássál az életből, tapasztalj. felnőttnek lenni egyszerre sz-r és egyszerre kv-a jó, és ha neked más fajta élet tetszik akkor tegyél érte, hogy a te életed máshogy alakuljon mint a nagytöbbségé, ilyen egyszerű. de nem kell degradálni az embereket, mert valószínű a te szüleid is közéjük tartoznak. 33L
2016. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es és #5-ös válaszoló, köszönöm leírtátok a gondolataitokat, örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel, ment a zöld pacsi.

És te, kedves #3-as, milyen alapon állítod, hogy pszichológusra van szükségem. Nem fekszik nekem a logikád. Ja, hogy az a baj, hogy másként gondolkodom, mint a többség? Értem.

2016. aug. 28. 19:41
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

"Semmi változatosság nincs az életükben, képesek éveken át ragaszkodni egy berögzült szokásukhoz, és akkor sem mondanak le róla, ha az káros az életükre."


40 év feletti emberekre igaz.


"Befolyásolhatóak. Jóformán mindent elhisznek, amit hiteltelen netes szennylapok terjesztenek. Hiába mond X dolgot egy adott téma elismert szakértője, ha a nyolc általánost nyögvenyelősen elvégző barátnő mást állít a témáról, akkor az úgy van és kész."


40 év feletti emberekre igaz.


"Ha meg gyerekük lesz, hát akkor a maradék kis eszük is elszáll. Sajnálom szegény kicsiket, mert sokuknak olyan hülye anyja van, hogy nem a gyereke érdekeit, kívánságait nézik, hanem azt, hogy a szomszéd Teri néni mit szól ehhez meg ahhoz... borzalom."


+ Anyuka magára költi az összes pénzt, és sajnálja a pénzt költeni a gyerekére.



"Nem fogok beállni a sorba, és szürke kisegérré változni, mert "azt úgy illik"."


Végén úgyis szürke kisegér leszel.

2016. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Bármit kész vagyok megtenni, hogy ne váljak azzá.

Kiközösít majd a társadalom? Nyugodtan.

Megnéznek majd maguknak az emberek? Egészségükre.

Mehetek majd csövezni a híd alá?

Annál azért életrevalóbbnak tartom magam.

Talán naivság, de még hiszem, hogy pozitívan is alakulhat a jövőm. Amíg van rá esély, nem fogom feladni.

2016. aug. 28. 19:51
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Ja én is valami ilyesmi voltam, aztán msot 20 évesen szépen járhatok be 8 órát melózni amitől a hányinger kerget, jobb meló lehetőség meg nincs...

Sajnos lehetsz akármilyen, gondolhatsz akármit, ha a sors nem olyan lapokat oszt akkor te is 1 leszel a sok közül.

Szerintem egyik ilyen felnőtt sem ilyen életre vágyott, hogy jaj de jó végre robotolhatok minden nap unalmasan...

Persze kívülről könnyű ezt nézni és ítélkezni, de az ő helyzetükből már másabb nézni a dolgokat.

Könnyű azt mnodani, hogy majd váltok... Aztán mikor nem látsz más melót, és szükséged van apénzre akkor majd nézel, hogy óóó b&zmeg...

2016. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!