Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy huszonèves nőnek kell...

Egy huszonèves nőnek kell köszönnie egy idős ùrnak? Vagy nem, mert a ferfiaknak illik köszönni a nőknek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 10:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Akkor is nö köszön elöre, ha pl gyerekkora óta ismeri, és X bácsi az idösebb úr.

Másrészt ennyire mereven nézni az illemszabályokat csak igen kevés esetben jogos, legtöbbször semmi jelentösége sincs.

Ezen kívül az idös úr tekintheti az huszonéves nöt kislánynak is és akkor megint más a helyzet, a gyerek köszön elöre a felnötteknek.

2018. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
1%

sok sikert az illemtanuláshoz: ha nő lép be, akkor is a bent lévő férfiak köszönnek előre - mert férfiak


Ha valaki háttal van, akkor nem kérdés ki köszön előre... vajon a halottat amikor behozzák a ravatalozóba, neki kellene előre köszönni?


A feminista, ha komolyan veszi magát, akkor nem vár el semmi ilyet. Egy férfi vagyok.

2018. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

"ha nő lép be, akkor is a bent lévő férfiak köszönnek előre - mert férfiak

A feminista, ha komolyan veszi magát, akkor nem vár el semmi ilyet. Egy férfi vagyok."


Szóval nem elég, hogy femináci vagy, de még egy igazi papucs is (puncs). Na gratulálok!

Ráadásul az illem azt diktálja, hogy akárki lép be, ő köszön! Ennyit a hibás illemszabályaidról.

2018. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,ha az utcán szembe jön velem...ès csak nemrèg èlek vidèken,alìg ismerem.Köszönjek?

Akit ismerek jobban,annak köszönök Jò napottal.

2018. dec. 21. 11:30
 15/21 anonim ***** válasza:
97%
Én is vidéken élek és nem ragaszkodok mereven ilyen illemszabályokhoz. Ha szembe jön valaki, akit ismerek (legyen az férfi vagy nő és távoli vagy közeli ismeretség), annak köszönök. Távoli ismeretség esetén ha az illető rám néz, látszik rajta, hogy felismer, akkor köszönök neki, ha kerüli a szemkontaktust, a telefonját nyomkodja vagy másra figyel, akkor hagyom.
2018. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Èrtem!Köszönöm!
2018. dec. 21. 13:40
 17/21 anonim ***** válasza:
95%

Engem így tanítottak a szüleim:


Ha belépsz valahová köszönj! (értelemszerűen te először)

Ha szembe jön veled egy veled korabeli férfi ő neki kell köszönnie előbb

Ha idősebb bácsi vagy néni jön veled szemben az illem úgy diktálja,hogy a kornak meg kell adni a tisztelet


Én ehhez tartom magam


24/N

2018. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm,akkor üdvözölni fogom a bácsikat :)
2018. dec. 21. 15:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Jó napot kívánok!

Így, mind a három szót használva. Természetes, öregapádnak köszönhetsz úgy, hogy "szia Papa!", de idegeneknek a fentit ajánlom.

És ne lepődj meg, ha egyes idősebb férfiak "Kezét csókolommal" köszönnek. Régen ez normális volt, csak már kiveszett. De te, nő létedre semmiképpen se "csókolomozz" egy idősebb férfit. (Meg lehetőleg senkit, ha már elmúltál hat éves.)

2018. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Okè

Jò napot kìvánok!Rendben :)

Amùgy elvárom,hogy csòkolommal köszönjenek...

Egy kèt idős úr úgy is tesz :)

2018. dec. 23. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!