Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nőknek, hogy illik köszönni?...

A nőknek, hogy illik köszönni? (találkozáskor, elköszönésnél) Úgy értem, hogy találkozáskor: Jó napot! Elköszönéskor: Viszlát vagy csókolom? 15F vagyok.

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 19:37
1 2
 1/14 gömbicica ***** válasza:
17%

függ a szituációtól, kortól, tegezed, magázod, ....

Egy boltban jó napot kivánok, viszont látásra

Barátnőd édesanyjának: Kezét csókolom viszontlátásra.

Tanárnőnek: jó reggelt Tanárnő! viszont látásra

szerintem.

2013. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Hát én azt mondanám, hogy mondjuk olyan 40-50 éves korig mehet mindenkinek a jónapot és a viszlát, utána szokás az idősebbeket megtisztelni avval, hogy csókolomot köszönsz. Nálunk is nagyon fura volt gimiben megszokni ezt a jónapot-ot, mert annyira fiatalnak éreztük még magunkat 14 évesen hozzá, de a végére megszoktuk.:D
2013. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
44%
Mi a tanároknak mindig jónapottal a tanárnőknek pedig csókolommal,kezét csókolommal köszönünk. mert a jónapot olyan férfias azt úgy nem mondanám nőnek, a csókolom meg értelem szerűen nem férfinak való köszönés. elköszönéskor a viszlát kicsit közvetlenebb (kicsit már-már tegezős) kapcsolatra utal inkább viszont látásra ha jobban meg akarod tisztelni az illetőt. vagy elköszönéskor is tökéletes a nőknek a csókolom és a kezét csókolom.
2013. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Csókolom, ahol szeretné!
2013. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk már általános iskola felső tagozatában mondták a tanárok, hogy ez már nem alsó, hogy csókolommal köszönjünk. Szerintem minden helyzetben a napszaknak megfelelő köszönés és a viszont látásra a legjobb. Én már tényleg csak a legidősebbeknek (~65 felett) köszönnék csókolommal. 17/F
2013. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Minket középiskolában arra tanítottak, hogy Jó napot kívánok! Minden tanárnak nőnek-férfinek egyaránt, esetleg Jó napot, Tanárnő/úr! Elköszönésnél: Viszont látásra! A Viszlát már túl közvetlen.
2013. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Belekottyanok egy kicsit, ha nem baj.

Nő vagyok, 40 fölött, ráadásul tanár.

Számomra annyira visszataszító a "csókolom", hogy ha valaki ezt mondja (szerencsére kevesen és ritkán) akkor gondolatban mindig behúzok egy strigulát az illetőnek a negatív oldalra. Persze biztos van olyan is, aki szereti. Én "jó napot" és "viszlát" párti vagyok, de ez is csak egy vélemény.

2013. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A nőknek se köszönj csókolommal, ez iszonyat visszataszító, senki nem kérte, hogy csókolgasd, ráadásul ezzel azt jelzed, hogy nem tiszteled annyira a nőket, hogy tisztességes "jó napot kívánok!"-kal köszönjön.
2013. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Én a nőknek csókolommal köszönök, és szeretik.

Az utolsó kettőnek nem tudom, mi a baja vele, talán feministák :)

2013. júl. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Miért lenne visszataszító a csókolom? És miért tiszteli meg az ember a jó napot!-tal inkább? Ez hülyeség. Ha meg úgy vesszük, régen a nők tényleg elvárták, hogy a kezüket csókolják a férfiak, úgyhogy a kezét csókolom nem hiszem, hogy tiszteletlen lenne, bár azt hittem, hogy ez a kifejezés már kiment a divatból..

Nekem az volt a fura amikor a nálunk kb. 10 évvel idősebb tanárnőnek mondtuk csaj létünkre, hogy csókolom, de nála annyira megragadt már ez a dolog, hogy nem tudtunk váltani. Én biztos szóltam volna a helyében, hogy na ezt ne, nem vagyok még annyira öreg, hogy csókolommal kelljen köszönni..

2013. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!