Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyszerű életmód valóban...

Az egyszerű életmód valóban bolodgabbá tesz?

Figyelt kérdés

Tehát ha az ember nem áll be a sorba a fogyasztói társadalmat illetően, hanem tényleg csak azt, akkor és annyit vesz, amennyire feltétlen szüksége van, igyekszik kímélni a környezetet is ezáltal, tuatosan élni.

Pl:

-bicikli autó helyett

-használt ruha új helyett ("ne miattam gyártsák le")

-saját bögrébe kérni a kávét elvitelre papírpohár helyett

-Mindenből csak akkor és annyit venni, ha arra szükség van

és még sok ilyen....


2018. dec. 23. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak ha az igényeid is egyszerűek.
2018. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
engem igen..boldogít ha tudatosan cselekszem..
2018. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Ha emiatt kevesebbet kell robotolni, akkor igen.


Gondolj bele, úgy telik le az életünk, hogy másnak hajkurásszuk a profitot, nekünk meg kibökik a szemünket aprópénzért. Ez jó érzés? Marhára nem. Az meg pluszba rádob, ha szarul is bánnak velünk. Szóval zsákutca.


De hogy képzeled el, ha így minimalistán éled az életed, akkor hol vagy mit dolgozol? Én is megelégednék ilyen élettel, most is nagyon minimalista, de dolgoznom így is kell..


Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy így csak részmunkaidőt végzel, de nem tudom, abból ki lehet-e jönni. Esetleg nagyon szűkösen, ha van saját lakás, és ott is megspórolsz mindent, amit tudsz. Pl fúrt kút vízellátásra, árammal spórolás stb.

2018. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha magambol indulok ki, akkor nem. Ezek amiket felsoroltál, mind egy bizonyos szint lejjebbadása. Nem boldogságot, hanem elégedetlenséget szül. Ilyen esetben pedig hogyan legyen boldog az ember?
2018. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

alakit igen, valakit nem.

attól hogy biciklivel jársz autó helyett, új ruha helyett használtat hordasz, stb. attól még a többi kismillió ember nem.

Lehet új ruhát venni, de nem kell két hét múlva kidobni, lehet autóval közlekedni, de a sarki boltig el lehet sétálni is.

de te tudod, mi tesz boldoggá, úgy élj.

2018. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez mindenkit boldoggá tesz.


Nem értem ezt az "akkor és annyit, amennyire szükség van". Pillanatnyi szükség? Mert ha le van árazva a papírzsepi vagy a betét, akkor bespájzolok belőle. Nem azonnal használom fel őket, de felhasználom idővel az összeset.


Meg ez a "ne miattam gyártsák le", nem hiszek az utólagos felelősségben. Ha valaki azt mondja, hogy "hé, itt ez a terv, legyártsam neked ezt a ruhát?", akkor igen, az miattam van. De ha megveszek valamit, nem lesz az én hibám, hogy megcsinálták, azzal, hogy fizettem érte.

2018. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Èn boldog vagyok,ha turkálòban vásárolhatok :)
2018. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem egyszerűbb csak tudatosabb. Nem tudom mitől boldogít jobban az új ruha mint a használt. A többtízezres ruhák fél év után úgy kerülnek a zsákokba mint a szemét. Rongyok, semmi több.

Rohadt stresszes autóval közlekedni városban csúcsidőben, bármikor választanám helyette a tömegközlekedést ha normális szinten működne.

Nekem gyakran lenne szükségem konkrét dolgokra, ezért indulok el vásárolni. Mindig pont az nincs amit keresek. De tényleg. Semmi extra, csak pont nincs vagy nem is volt. Van helyette viszont egy rakás túlárazott műanyag szemét. Nem is a fogyasztói társadalom zavar, hanem hogy majdhogynem a fogyasztó az, ami kimarad a rendszerből és konkrétan a szemétdombra termelnek.

Én boldogabb lennék ha az emberek visszamásznának az utcákra meg a terekre, ha a nagyobb központok helyett több kisebb vállalkozás lenne. Adnék 15Ft-al többet egy liter tejért ha ezen múlna.

2018. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem őszintén szólva a minimalista életmód már túlzás. Én annak érzem.

Nem szeretem a túlzásokat, az egészséges életmód, a környezetvédelem kapcsán se, ahogy nem szeretem a féktelen, sárga földig ivós bulikat, de a csendben tea mellett végig társasjátékozást sem.


A minimalista életmód is egy túlzás számomra.



Budapesten belül általában tömegközlekedem, mert sokszor gyorsabb, lehet inni, rugalmasabb, nem kell parkolóhelyet vadászni, hétköznap pedig fizetni érte. Viszont nem vetem meg az autót hosszabb távra vagy ahova egyszerűen csak jóval gyorsabb, vagy nagybevásárlásokhoz.


Új ruhákat veszek és igenis gyártsák le csak miattam. "Cserében" csak annyi ruhát fogok venni, amennyi tényleg kell: ad1 megszeretem a ruhákat és jó állapotban nem szívesen cserélem le, ad2 nem szeretek shoppingolni nagyrészt a sok ember kisrészt egyéb dolgok miatt.

Ami kényelmes, azt megtartom otthoni ruhának, tehát sokszor jótékonykodni se tudok vele, mert addigra ronggyá van hordva.

Nem gondolom, hogy pazarolnék tehát.



Összehajható textilzacskóim vannak márcsak pénzspórolás miatt is, mindegyik táskámban van egy.


Készülékeket akkor cserélek, ha elromlik.


Szelektíven gyűjtöm a szemetet és kupakokat gyűjtök.


Klímával és nyáron annak intenzív használatával együtt is nagyon alacsony a villanyszámlám, nincs asztali gépem, majdnem 100% LED fényforrásokat használok, 60 fokon ritkán mosok (már csak a szétválasztás nehézsége miatt is).



Viszont a nagybevásárlásokat szeretem, részben ismét a sok ember miatt a boltban, részben az időspórolás miatt.



Én így élek. A nagyon minimalista élet elégedetlenséget szülne bennem.



Viszont egyik válaszolóra reagálva: szerintem sok üzlet van az utcákon is, nemcsak a plázában.

Ember meg elképesztően sok, túl sok van. Budapesten a Hungária körút vonalára vagy attól kifelé állítom azt, hogy nincs tömeg. Egy Kiskörút, vagy Szent István körút, de a Rákóczi út is nekem pl egy tortúra, amire szó szerint rá kell készülnöm, utána ki kell pihennem a borzalmasan sok ember miatt. Ott majdnem igaz, hogy nem arra mész, amerre akarsz, hanem amerre sodornak.

2018. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen a fővárosban, azon belül a belvárosban vannak üzletek, éttermek. Peremkerületekben, városokban, már max. egy-két utcát találni ahol üzletsorok vannak. Régen volt ilyen, hogy zöldséges, vegyiáru, tejbolt, hentes, pékség, stb. és mindezek a városközponton túl is léteztek. Mondjuk bárhol laktál egy városban, úgy 200 méteren belül. Ahol én lakok 6 gyógyszertár van, mind a városközpontban, azon túl marad a teszkó. Vasárnap minden zárva van, 2-3 ember lézeng a legforgalmasabb részeken. Mind a teszkóban van. A teszkó köré éültek kajáldák oda is sokan járnak. Ezért beszálnak a kocsiba odamennek, vásárolnak, kajálnak, hazamennek. Ha mindez 200 méteres távolságban elérhető lenne, akkor talán sétálnának, nézelődnének, még az is lehet hogy szóba állnának egymással. Azért is jobb lenne mert akik egy-egy termékre állnak rá azoknál nagyobb a választék, és érdekeltebbek is abban, hogy beszerezzék amire kereslet van, még ha az nem is tömegeket jelent, csak néhány embert. Nagyon nem jó ez így, hogy mindenki a központba vonul, ahol nagyobb a bérleti díj így drágábban adja a cuccot, megnézed és azt mondod, megyek a teszkóba mert ott sokkal olcsóbb. Meg úgyis kell tej is, meg stb...
2018. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!