Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is egy fogyatekos...

Szerintetek is egy fogyatekos vagyok amiert megbuktam az erettsegin még régen?

Figyelt kérdés
Olyan 6 évvel ezelött. Nagy nehezen eljutottam az erettsegi vizsgakra es megbuktam, jo csak kegyelembol jutottam el addig de akkor is. Azota lett szakmam tanfolyamon az se jo semmire. Szoval vagy munkanelkuli vagyok vagy szr munkahelyen szenvedek. Annyira nehez az erettsegi annyi mindent meg kene tanulni hogy eselyem sincs masnapra mar semmire nem emlekszem. Nem megy egyszeruen es most ez fog kiserteni eletem vegeig hogy en ott megbuktam. Azota is ez kisert. Ha egesz nap a konyveket bujnam allandoan akkor se sikerulne. Foleg a matek de a magyar se az erossegem.

2018. dec. 25. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem, lehet, csak lusta vagy.
2018. dec. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Beteg emberekre szokták azt mondani, hogy fogyatékos. Te miért tartod magadat annak?
2018. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
??? Matekhoz nem kell a könyveket bújni, oda sima logika kell. Az érettségi egyáltalán nem nehéz, de tény, hogy sok az anyag, de mondjuk egy normálisabb egyetemi szakon a legegyszerűbb vizsgák nehezebbek.
2018. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
En tenyleg nem tudom megcsinalni. Altalanosban is nagyon pocsek tanulo voltam. Banom hogy jartam abba az erettsegizos suliba egesz eletembe ez fog kiserteni. Neha eszembe jut ideges leszek mint most mert okyan sok embernek megvan. Ezert tartom magam fogyinak. Nem sok mindenre vagyok alkalmas. Ha eltuzelem a kozepiskolai bizit meg a torzslapot is hogy sose lassam tobbet az baj??
2018. dec. 25. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el a "nem tudom megcsinálni" hozzáállást és a "megcsinálom, leteszem az érettségit" hozzáállással kezdj el tanulni.

Adott tárgyból ami nehezen megy, keress jó magántanárt, aki elmagyarázza az adott dolgot.

Keress neten érettségi tételeket adott tárgy olyan témájából, amely nem megy, valószínűleg fogsz találni különféle megközelítéseket ezekben, stb, segíthet.

Ha utánaolvasol neten adott témának, ez is segíthet.

Írj vázlatot magadnak minden tételből, már ez is egyfajta biztonságot ad: "mit mondanál ha kihúznád az adott tételt".

Keress rá Youtube-n az alábbiakra:

Domján László A hatékony tanulás mesterfogásai

tantrükk

Hatékony tanulásban ezek segíthetnek.

2018. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármelyik egészséges ember le tud érettségizni középszinten kettesre, ha igazán akar. Inkább hozzáállás és befektetett munka kérdése az egész.

Középiskolában én is bukdácsoltam matekból és engem tartottak a legrosszabb matekosnak az egész osztályban, most meg erősen matekos szakon vagyok az egyetemen és nincsenek nagy problémáim. És az elmúlt években inkább a személyiségem változott, nem a képességeim.

2018. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kerdező! 6 év telt el es Te azóta valószínűleg megjártad a világ legszarabb melóit, helyzeteit. El tudom képzelni, hogy valahol szalag mellett 12 óráztál, vagy közmunka programban éhbérért fénymásoltál, vagy otthon ültél mert nem kaptál munkát és azt számolgattad, hogy ne halj éhen. Nehezebb dolgokon vagy túl, mint a tanulas, csupán sajnos a tanulassal volt egy kemény kudarc élményed kamaszként. Ha elmész estin újra és komolyan veszed, rájössz, hogy fele annyira sem nehéz, mint amiket mostanáig csinálnod kellett. Utána pedig sokkal több állásra és további képzésre lesz lehetőséget. Nehány év alatt jobbá teheted a következő nehány év tizedet magad számára.
2018. dec. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!