Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen gazdagabb ember új...

Régen gazdagabb ember új életet kezdene szegényként?

Figyelt kérdés

Régen gazdagabb voltam. Volt saját házam vidéken, egy jó középkategória teteje autóm, saját vállalkozásom.

Válás és egyéb családi anyagi gondok miatt elvesztettem a vállálkozásomat amire mindent feltettem 18 éves korom óta. A 0-ról évek alatt jutottam el egy jó egzisztenciális szintre. A volt feleségemé lett a ház, nekem a szüleim segítettek egy elhunyt rokon 20 négyzetméteres lakásával. Itt ingyen lakhatok. Amit kaptam pénzt a váláskor, szüleimnek adtam segítségül hogy ne vigye el a házukat a bank. Pénzem nincs, vállalkozást nem tudok indítani, a régi “barátok” eltűntek.

El kell mennem melózni valahova, kell a pénz! Most adott egy lehetőség, embert keresnek az autómosóba ahova hordtam az autómat rendszeren amíg megvolt. Soha nem voltam nagyképű, de mégis szégyellem kicsit magamat. Hogy mit fognak szólni a városban az emberek, hogy viselkednének az ismerősök. Lenéznének, beszólnának? Direkt ugráltatnának? A munkát nem szégyellném, csak emiatt aggódok. Jólkereső, átlagemberként ismert mindenki, vajon mit szólnának hogy mosósként dolgoznék? Ti mit regálnátok ilyen helyzetben? Kisváros, pletykás emberekkel. Így is az a pletyka hogy biztos elittam vagy eljátszottam a pénzemet. Pedig nem csinálok ilyesmit.


2018. nov. 14. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele, hogy ki mit gondol majd, ha épp az autóját mosod, nincs ezen mit szégyellni, becsületes munka, a pénz meg kell. Amúgy meg minden csoda három napig tart, majd megszokják, és keresnek új pletykálnivalót. Remélem sikerül újra talpra állnod!
2018. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj azzal mit gondolnak rólad, azaz ő gondjuk!

Csak csináld és talpra fogsz állni

2018. nov. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 15. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Helló, én a helyedben külföldi melóban gondolkodnék.

(Velem is hasonló dolog történt, csak még “magasabbról” sikerűlt leesnem. Nagyobb vállalkozás, új felsőkategóriás autók, teherautók, házak na meg a pár éve történt Romániai válság...) (nehéz volt, de itt külföldön lábra sikerűlt ismét állnom.)

2018. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is gazdagok voltunk régen, aztán volt egy mélyrepülés, megismertem milyen számolni a tejre az aprót...szerencsére újra felvitte Isten a dolgom, de ezért nem keveset tettem is... Könnyebb lett volna gazdagon tovább lépni, de így meg igazi kihívás volt, és nagyobb az elégedettség.
2018. dec. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és igen, előttem szólóval egyetértve, én is külföld fele nyitottam... de ez szerintem evidens ma már ezekben a körökben.
2018. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!