Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha minden ember egyenlő és a...

Ha minden ember egyenlő és a rasszizmus hülyeség akkor hogy lehetséges hogy minden nemzet/népcsoportnak mások a kedvenc ételei?

Figyelt kérdés
Valami eltérés akkor mégis van a génekben.
2018. dec. 26. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a génekhez, hanem csak megszokás!

Ez aabból is látszik, hogy ha pl. egy kínai gyereket örökbefogad egy francia család, akkor "francia" ízlése lesz és nem kínai.

Másrészt az sem igaz, hogy egy-egy "népcsoportnak" saját "kedvenc étele" van, pl. a magyaroknak sem ugyanazok az ételek ízlenek, sokkal inkább kor- és anyagi helyzetbeli különbségek határozzák meg.

2018. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez roppant egyszerű. A földrajzi helyzettől függ, hogy mi terem meg egyes helyeken...
2018. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem emiatt van.

Egyszerűen azokon a tájakon azok az ételek terjedtek el. Pl mivel itt nincsen tenger, ezért nálunk nem gyakoriak a tengeri állatokból készült ételek.

Ellenpéldaként pl én egy klasszikus magyar kaját se szeretek. Az én kedvencem az olasz konhya.

2018. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na ja és még más nyelveket is beszélnek...
2018. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha minden ember ugyanolyan lenne akkor minden embernek ugyanaz lenne a kedvenc kajája. Sőt az arabok nem bírják az alkoholt, emiatt tiltja a vallásuk is hogy igyanak
2018. dec. 26. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te kevered az "egyenlő" és az "ugyanolyan" szavak jelentését.
2018. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeretem a pizzát, a hambit, sültkrumplit hallal, a pestós tésztát, a kínai kajákat, az édes-savanyút, a szecsuánit, a kukoricakrémlevest, és egy csomó hazai kaját. Szerintem sokan vannak ezzel így. Ami finom az finom. Mesélték, hogy mikor behozták a banánt sokan nem bírták megenni, aztán télen mindenki várta a narancsot meg a banánt, most meg van bármikor. Tényleg csak megszokás.
2018. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aj, te nagyon kevered a dolgokat.
2018. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyenlő azt jelenti, hogy egyenlő jogokkal rendelkezik. Nem azt jelenti, hogy ugyanolyan.


Ahhoz meg nem kell sok ész, hogy belegondolj, hogy más földrajzi helyeken más növények teremnek és más állatokat lehet tenyészteni... nyilván nálunk nem a tengergyümölcsei meg a rizs lett az elterjedt étel. és attól, hogy pont ezért a nemzeteknek lettek specialitásai, nem mindenki szereti őket az adott nemzetből. Engem pl. a világból ki lehet kergetni a lecsóval, anyukám meg imádja. Pedig mindketten fehér magyarok vagyunk. Akkor én sem vagyok vele egyenlő? :D

2018. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!