Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok képes beszéln...

Miért nem vagyok képes beszélni arról, ami a lelkemet nyomja?

Figyelt kérdés

Mármint, azokról a dolgokról, amik már régóta aggasztanak, és úgy érzem, most már muszáj lenne megosztanom valakivel, mert kezd az egész egyre kezelhetetlenebb lenni, és érzem, hogyha ezt nem oldom meg hamarosan, akkor abból akár (további) problémám is akadhat a jövőben...És még mindennek tudatában sem tudnék megnyílni egy, hozzám közel álló embernek sem.


Lehet ez azért van, mert már túl régóta magamban tartom...Eddig egyetlen egy embernek kezdtem el beszélni arról, amiből ez az egész kiindul, de végül annak nem lett jó vége... konkrétan a barátságunk ,,intimitása" oda. Már ha érteni lehet, hogy mégis mire gondolok ez alatt. És ha oda kerülne a sor, hogy ,,na, most akkor vele megosztom" végül megfutamodom. Vagy a reakciójától, amit rajta látok, vagy pedig mert nem akarom, hogy a dolgoknak csak a rossz oldalát lássa...Hogy csak azt lássa, amiről én ,,panaszkodom", hisz ez egyértelműen nem így van.


Egyszerűen csak...kezdek elveszni ebben az egészben, és a körülöttem lévő emberek még csak nem is tudnak róla, mert csak olyankor jön ki rajtam (ha kijön) mikor egyedül vagyok. Ez csak... úgy érem, egy kis probléma nőtte túl magát rajtam, egy óriásivá.



2018. dec. 27. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert azt érezheted, hogy nem találnál megértő fülekre...Amondó vagyok, hogy vállald fel azt, ami legbelül érzel, ami nyomja a szìved. Ha felszìnre hozod az èrzéseidet, lehetőséged lesz megoldani a problémát.
2018. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok ezzel. Nem szoktam elmondani másnak a problémáimat, olyan hosszú és nem akarom a másikra pakolni a saját terheimet, segíteni úgy sem tud, legfeljebb szánakozni. Talán, ha lesz egy olyan ember a környezetemben, aki igazán ért engem.


Ha nagyon szükségét érzed, hogy megoszd valakivel, akkor keress fel egy pszichológust.

2018. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz beszélni róla, akkor próbáld meg leírni. Sokat segíthet a probléma megoldásában. Lehet, hogy ha rendezed a gondolataidat, elmondani is könyyebb lesz.
2018. dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki értelmes, az oda tudna figyelni rád, és segítene megérteni, jóvátenni a dolgokat. Az első időszak valóban biztos nehéz, mert a régmúlt emlékei jönnek elő, amik nem biztos, hogy kellemesek, de amit cselekszik az ember, annak biztos, hogy - az ő szemszögéből nézve - oka volt, hogy mit-miért-hogyan tett.

Aki értékeli benned azt, hogy változtatni szeretnél dolgokon, az tuti melletted fog állni, csak légy erős hozzá.

2018. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!