Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok ilyen naiv,...

Csak én vagyok ilyen naiv, hogy néhány év angliai élet után jövök rá, hogy az angolok kétszínű, arrogáns, felsőbbrendű lények? Az idősebbek is ezt gondolják vajon? Vagy csak a net megjelenése óta nyílt meg a világ, és ismert ennyire ez a tény?

Figyelt kérdés
A sok gyarmat miatt mindenkit lenéznek. Persze már a birodalom nagy részét elvesztették, vagy így, vagy úgy, de a mentalitás beléjük ivódott. És ezt éreztetik is rendesen.

2018. dec. 28. 14:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
Igen, azok. Már ha még léteznek "valódi" angolok.
2018. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Ne bántsd már őket! Nem tehetnek róla, hogy ők felsőbbrendűnek születnek alapból.
2018. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Nálam pont a fordítottja a tapasztalat.

Konkrét példát mondj.

Lenéznek?

2018. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Én megértem őket, én jómagam is lenézem a kelet európai indiai bangladeshi embereket, persze nem ok nélkül.
2018. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem ilyen egyszerű.Te fordított helyzetben hogy viselkednél ? Bemegy az országodba egy valaki úgy ahogy beszéli a nyelvet mikor halsz valakit akcentussal beszélni akkor nincs benned érdekes érzés ?

Meg sokszor csak viszonyulás kérdése ..

Meg a magyarok egerészébe bele van nevelve a rabszolgatudat.

Meg sokszor félepés kérdése ....

A kétszínűség kötelező néha most nekem is van olyan ember akit likvidálnék az élők sorából most ha ezt elmondom neki az se nekem se neki nem jó de van amikor ezt érzem de szerintem mindenkinek

Meg ha általánosítod az emberek akkor erősíted a sztereópikákat és tudatalatt is úgyvislekedsz még ha nem érzed ..

2018. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Udvariasan beszélnek veled, de lelkük mélyén nem tekintenek egyenrangú lénynek.

Ezt már a net előtt is tudtuk.

2018. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ az egyéntől is. Azért nem mindegy, hogy diplomás, egyemet végzett szakember vagy széles látókörrel. Vagy átlag egybites proli a gyárszalag mellől.


Na meg nem mintha magyar ember nem nézne le minden románt, ukránt aki átjár dolgozni. Vagy ne Trianont emlegetnék a mai napig. Hogy a migránsozásról ne is beszéljünk.

2018. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, aki nyugatabbra lakik, általában lenézi azt, aki keletebbre van.
2018. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Például ők azt mondják, ők nem tanulnak idegen nyelvet. Tanuljunk mi angolul, mert régen majdnem az egész világ az övék volt. Vagy, megkérdeztem, milyen kontinensen élnek. Azt mondták, Nagy-Britanniában. Én meg úgy tudom, hogy az nem földrész, ők is Európában élnek. Elmagyarázom, akkor is azt mondják. Magukat briteknek hívják, minden más európait meg európainak. Tudnám sorolni az ehhez hasonló megnyilvánulásaikat. Főleg az alacsonyabb IQ-s réteg ilyen. Bár saját véleményem, hogy az okosabb is ilyen, csak nem mondja ki.
2018. dec. 29. 04:30
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Iskolában kötelezően tanulják a Franciát és sokan a spanyolt is. Én pont hogy azt látom hogy nyitottabbak sokkal főleg ha a magyarokhoz hasonlítod őket.
2018. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!