Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hosszútávon csak ártok magamnak?

Hosszútávon csak ártok magamnak?

Figyelt kérdés

Figyelem nem lesz rövid. Aki szeret olvasni az most jól jár, vagy nem.


20 éves fiú/férfi/ vagyok egy ember figyelő illetve elemző vagyok. Kevesen tudnak erről a szokásomról.


Igazából már régóta elemzem/figyelem az embereket. Ez hogy értem? Így.

Van egy füzetem amiben a megfigyelem az emberek viselkedéseit illetve szokásait és az érzelmi viselkedéseiket írom le. Hogy miért? Hogy megértsem az emberi érzelmeket és hogy mit miért tesznek.


Hasznomra van mivel ezáltal az érzelmek kimutatását nem kell érzelemmel kimutatnom.

Hogy miért? Nem okozhatnak csalódást vagy fájdalmat nekem.És így mint a többi korosztályomban lévő fiú/férfi nem fogok depresszióba esni vagy nem lesznek öngyilkossági gondolataim.


Édasapám halála óta próbálom megérteni az emberi érzelmeke. Ez már 7 éve.s



Vannak barátaim, Ők kértek meg arra, hogy írjam ki a "problémámat" mert ezzel szerintük magamnak ártok. Ez nem normális viselkedés? Nem ártok senkinek sem.

De vajon igazuk van?


Mi számít ma normálisnak? Hétvégi alkoholizálás vagy a lányok ágyba zavarása? Vagy a bmw-vel párt találni? Vagy a pénz elverése szerencsejátékokon? Vagy drogozás? Mi a normális? Vagy az átlagos?


Pszichológushoz jártam, de semmi értelmét nem láttam.


Teljes életet élek. Van munkám és barátaim.


Párkapcsolataim sosem voltak, de ilyen éjszakás kalandjaim vannak. Én nem tudok szeretni mert tudom mekkora teherrel jár.


Ahogy látom a barátaimat alkoholizálni a szerelmi csalódásuk végett így bennem jobban tudatosul, hogy nekem azokra a szenvedésekre nincs szükségem.


Nem vagyok bolond,de én jobban megértem így az élet értelmét. Megszabadítom magam a felesleges idegeskedéstől és a veszekedéstől.

Senkihez sem kötődök így nem tudunk egymásnak fájdalmat okozni.


Ez az én történetem.

Nyugodtan lehet ezért szidni, de én ilyen vagyok.


2018. dec. 28. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

"Aki szeret olvasni az most jól jár, vagy nem."


vagy nem...

2018. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi értelme, amit csinálsz most. Szóval csináld csak, ki tudja mire lennél képes, ha abba hagynád. Abba ne hagydd!
2018. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem.
2018. dec. 28. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemhogy elmennél írónak.
2018. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak elzárod magad az egyéni kis világodba - ennyi. Tudatosan tompítod az érzelmeidet, mert félsz a csalódástól. Ha neked ez jó - akkor csinálhatod (de ne legyen benned kétely). Ha belül azt érzed rossz úton jársz - indulj el más fele, mert lehet hogy megbánod. Hogy kinek mi az út, azt csak maga láthatja tisztán! Nincs jó, vagy rossz - ezek is Csak S Te tudatodban léteznek...
2018. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem attól félsz (és azt szeretnéd elkerülni), hogy bármikor ki kelljen mutatni érzéseidet, mert úgy gondolod, hogy akkor sérülhetnél, vagy kiszolgáltatottá válnál.

Sokan ezt hiszik valamiért.

2018. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes ez az élet én ilyenre vágytam mindig is.
2018. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Örülök neki hogy sikerül olyan életet élned - amit igazán szeretsz.

Ez azonban kevés embernek adatik meg...

A kedves kérdezőnek is azért javasoltam hogy nézzen magába - mert felmerült benne a kétely ~ hogy esetleg hosszú távon árt ezzel magának.

Ha nincs kétség valamiben az a legjobb - mert ott már egység van!

2018. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!