Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki hosszútávon mindenho...

Ha valaki hosszútávon mindenhonnan azt hallja vissza, hogy hülye, semmirekellő, az milyen hatással lesz az illető személyiségére?

Figyelt kérdés
Tehát ha a családban is szinte minden nap lehülyézik, hülyének tartják, az iskolában is, mind a tanárok, mind a diákok? Ennek a későbbiekben milyen kimenetelei lesznek?
2018. nov. 14. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván nem lesz rá jó hatással.

De ha ennyien mondják,mi van ha valóban igazuk van.

Persze nyilván nem mindegy milyen stílusban és milyen gyakran juttatják az adott személy tudtára.

2018. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig kétféle kimenetelt láttam erre. Vagy komoly önértékelési problémákat fog okozni számára a felnőttkorban (ami terápiával orvosolható!), vagy felveszi a "csakazértis" hozzáállást, megtanulja függetleníteni magát mások véleményétől, kiirtja magából a megfelelési kényszert és megerősíti a dolog.
2018. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én így nőttem fel és undorodom attól aki a családban ezt tette velem
2018. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Van aki ezt beépíti személyiségébe (hogy alkalmatlannak mondták mindenre) és sajnos aki így viselkedik, önmagát gátolja meg hogy elérjen valamit - mintegy önbeteljesítő jóslatként működhet is a dolog.

Van aki pedig küzd ellene, "csak azért is megmutatom ezeknek" alapon...

2018. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy adó és egy fogadó engem is sokat csesztettek antiszociális is lettem előnye hátránya megvan.Szóval attól is függ téged menyeire ráz meg a dolog de okos enged szamár szenved előny is lehet. Attól függ te mit tudsz kihozni a dologból ha a magyar társadalmat nézem lehet jobb így neked :) s legalább olyan dolgok fele orientálódsz amiből értéket kovácsolhatsz pl: Soros kiskorában majdnem meghaladt.. ma kilóra megvenné magyarosságot ill amit már nem vásároltak meg aprópénzért minden rajtad áll hogy irányítod az energiák mindig azt gondold s ez igaz is h magukkal van bajuk s rád vetíti ki ha hagyod magad még jobban mert az energia a legkisebb ellenállás fele irányul ..
2018. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos ilyenkor kerül elő a macséta, mivel "hülye" becézik, ilyen cselekedeteket követ el, majd istenre hívatkozik, a hangra.
2018. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!