Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várnak az emberektől...

Miért várnak az emberektől családot vagy közösségi életet?

Figyelt kérdés
A verseny kiéleződött. A gazdaság olyannyira pörög, hogy az átlagember számára a lakás és autóvásárlás 5-20 éves időtávú tervek lettek iszonyatos hitelterhekkel. A minőség folyamatosan romlik, a közszolgáltatásokra nem lehet érdemben alapozni. Minden kezdetleges, de borzasztó drága. Ilyen versenyhelyzetben más embertől nem szabad jóindulatot várni.
2018. dec. 29. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te ne várj el, az én ismerősem a "kiélezett versenyhelyzet" ellenére is normális emberek.
2018. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szép dolog ez a Családok éve kezdeményezés is, csak sajnos a feltételeit nem teremtik meg hozzá. Akkor hogy várják el a 3 gyereket, ha egyre is nehezen jut idő, pénz, stb.
2018. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem várja el. A másik, hogy tudod ez már nem a kommunizmus, hogy mindig az állam (=már állampolgárok) teremtsék meg a feltételeidet.
2018. dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azon a szinten, ahol te értelmezed a valóságot, tényleg nem szabad jóindulatot várni más emberektől. Viszont a világ egy más irányba halad: a megosztás, a közösségi ökonómia, az együttműködés felé. H te hogyan határozod meg a jövőbeli szerepedet és helyedet, csak rajtad áll.

2018. dec. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most hogy függ a baráti társaságod a hiteled törlesztőjétől?

Mert ennek az összefüggésnek semmi értelme.

2018. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem azért törekszem kedvességre és jóindulatra mert azt kapom. Továbbá nem szeretnék azon buta emberek szintjére ragadni amiben régen én is benne voltam, hogy ha velem szemetek én is az leszek. Mint valami gyerek. :D

Nem így kéne viselkedni, vagy legalábbis valamit magára adó ember, aki nem hülye gyerek imidzsét szeretné magára adni, az kultúráltan kedvesen viselkedik másokkal.

És ez szinte mindig megtérül. Maradjunk ennyiben.

2018. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!