Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fura dolog tárgyakhoz ragaszko...

Fura dolog tárgyakhoz ragaszkodni?

Figyelt kérdés

Pl ha valakinek van egy kedvenc ruhadarabja, amit annyira szeret, hogy miután tönkrement, díszpárna huzatot varr belőle.

Vagy csak egy táskája/sálja/karkötője/akármije van, mert azt az egyet annyira szereti, hogy nem akar többet, mert azokhoz már nem tudna így ragaszkodni.



(Nekem konkrétan egy pár fülbevaló ilyen, mert anyukámtól kaptam. Nem akarok több párt/másmilyet, úgyis csak ezt vagyok hajlandó hordani)


Menyire normális anyagi dolgokhoz kötődni?


2018. dec. 29. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben.
2018. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális. Van több európai kultúra, amelyben van egy olyan szólás, hogy az ember "megszenteli" a tárgyat és a helyet :)
2018. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel anyagi világban élünk, óhatatlan hogy az ember lelke valamelyest az anyaghoz mint örökkévaló tárgyi szimbolúma kötődjön, lásd édesanyád fülbevalója. Nem is feltétlenül a tárgy számít hanem amit jelent neked. Édesanyádat <3
2018. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szeretethiány...azèrt ragaszkodsz tárgyakhoz.
2018. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, pláne, amíg csak 1-2 ilyen tárgy van. Amikor már valakinek van 50 ruhája, 20 karkötője, 8 párnája meg még egy szobányi kütyüje, amihez mind ennyire ragaszkodik, na az már bajos.

Az egyetlen negatívuma a tárgyakhoz való ragaszkodásnak, hogy ha pl. elveszik, ellopják, vagy annyira tönkremegy, hogy nem nagyon marad belőle semmi, akkor az nagyon tud fájni, holott nem élő dolgot vesztettél el, csak egy tárgyat.

2018. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tök normális, ilyenje mindenkinek van.
2018. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez személyiségfüggő is.

Én pl. tudok kötődni egy -két tárgyhoz, de pl. azt már túlzásnak tartom, hogy nem akar másikat venni ha tönkrement vagy díszpárnahuzatot varratt belőle.

Tisztelem a tárgyaimat, de ha tönkremegy, kidobom.

Aztán pl. ismerek olyat, aki nagyon ragaszkodik, pl. mindig ugyanabban a ruhában látni, de olyan is van, aki mindent leselejtez.

2018. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!