Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog ragaszkodni a...

Normális dolog ragaszkodni a délutáni alvás atomóra pontosságú rutinjához?

Figyelt kérdés

másfél éves a kicsim délután 1-től alszik 3 ig, 3-kor mindig felébresztem

ha elmegyünk valahova autóval, nem hagyom hogy elaludjon az utazás alatt, mert akkor borul a napirutin.

jól van ez így?


2013. ápr. 25. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nincs jól. Az sem, hogy ébreszted őt és nem magától ébred, és az sem, hogy nem hagyod elaludni ha elaludna. A gyereknek eleve nem atomóra pontosságú rutin kell, nyilván kell egyfajta napirend, de nem percre pontosan, és nem totál rugalmatlanul, hogy attól ne lehessen soha eltérni (pl. utazás). Amikor ő el tudna/akarna aludni akkor hagyni kell elaludni, és addig hagyni aludni amíg szüksége van rá. Így is kialakul valamilyen napi rutin nála, hiszen neki is van "belső órája".
2013. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ragaszkodni szoktam, persze néha van 1 órás csúszás is, amikor nem magunk vagyunk. Ébreszteni nem szoktam, addig alszik, ameddig jólesik.
2013. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ébreszted?


Szerintem nem túl jó, kicsit szigorú vagy. Ha 1x-2x borul a napirend, attól semmi baja nem lesz.


Gondolj bele, itt a nyár, lesznek egész napos programotok is. Ha nagyon élvezi és felpörög, úgysem fog elaludni 1kor. És ezzel nincs is baj :-)

2013. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Miért nem hagyod aludni azt a gyereket? Legyél már rugalmasabb!
2013. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valahol értem, hogy nem engeded bealudni az autóban, nekünk is volt egy ilyen időszakunk, hogy ha aludt tíz percet a kocsiban, akkor utána már nem tudott elaludni ebéd után, és persze késő délután már extrém nyűgös volt. Viszont ha hosszabban autóztok, miért ne alhatna, semmi baja nem lesz attól, ha nem az ágyában, hanem az autóban alszik.

Viszont a napi rutinhoz való görcsös ragaszkodás nem biztos, hogy jó. Egyrészt persze addig oké, amíg otthon vagytok, de így nagyon meg vagytok kötve, és hosszú távon nem biztos, hogy jó a családnak. Nekem is van egy ilyen barátnőm, a hasonló korú kisfia otthon egyedül elalszik a kiságyában, és alszik vagy 3 órát délután, de nem tudnak elmenni sehová, se egy kirándulásra, egy állatkertbe, nyaralásról vagy a vidéki nagyszülők meglátogatásáról nem is beszélve, mert akkor jaj, borul a napirend, és egy hét visszaállítani. Persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki kényelmes, én ettől megbolondulnék.

2013. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nem normális, hogy 3-kor felébreszted szerencsétlent.

És néha belefér az is, hogy az autóban aludjon, ettől nem lenne baja.

Hagyd aludni, ne keltegesd.

2013. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!