Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti melyiket választanátok a...

Ti melyiket választanátok a helyemben: kollégium vagy bejárás?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egyetemista. 2 lehetőségem van, hogy bejárjak az egyetemre, és sajnos egyik rosszabb mint a másik. Itthon idegbeteg a családom, a kollégiumban elmebetegek az emberek, konkrétan mindkettő inkább hasonlít egy majomketrechez, mint ami valójában. Itthon lelki terrort kapok, a kollégiumban pedig "bully"-znak és élni sem hagynak. A másik, hogy az egyetemetől a kollégium 3 perc sétára van, míg hogy bejárjak, 5-kor kéne kelnem, hogy beérjek 8-ra, és haza is este 6-7 fele érnék haza. Ami eléggé kimerítene az itthoni tanuláshoz. Viszont a kollégiumban pedig a többiek nem hagynak tanulni. Második félévem lesz az egyetemen, első félévben kollégista voltam, megőrültem tőle, viszont kezdek az itthoni élettől is megőrülni. Dolgozni nem tudok elmenni nappali tagozat mellett, mert az rámenne a tanulásra, tehát albérletbe egyedül nem tudok elmenni, Gondolkodtam a diákhitelen, de félek tőle.

Ti melyiket választanátok a kettő közül a helyemben? Vagy milyen alternatívát?



2018. dec. 30. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Csak van abban a kollégiumban olyan aki nem bulizik,találj ilyet,és költözz nyugodt szobába.
2018. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%

Ezeket választanám:


1. bejárni.

2. hagyni az egyetemet, és elmenni dolgozni, bármit, azt csá.


Plusz ha 2. választod akkor kapsz is pénzt.

2018. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kerestem normális embereket, de nem találtam. Mivel nagyon olcsó a kollégium, és az egyetem is ilyen könnyen elvégezhető, kegalja helyek egyike, ezért ide nagyrészt idióta emberek járnak, akik most barátaim ott, az a nagyon pici normális, azok is bejárók.
2018. dec. 30. 13:13
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Te döntheted el mi a fontosabb. Örök tipp: lap, mellette-ellene érvek. Rájössz mennyi mindent fel lehet sorolni, ha meg nem egyértelmű melyik a több, akkor rájössz hogy melyik oldalra akarsz összeszedni minél több dolgot, nehogy a másik győzzön. Szóval vagy logikusan megnézed hol a több érv, vagy rájössz melyiknek szurkolsz titokban. Mindig nyersz ;)
2018. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Ha könnyű elvégezni az egyetemet, akkor mi oka van, hogy nem tudsz dolgozni mellette ?
2018. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

3. verzió. Albérlet. Persze szoba, sőt, újabban már ágyakat is adnak ki!

4. verzió. Szerető. Én az egyetem 2. évétől a MILF barátnőmnél laktam. Szex, jó lakás, jó kocsi, finom kaják,...

2018. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem akarom otthagyni az egyetemet, mert a karrierem és jövőm miatt a diploma megszerzése fő alapanyag.

Az egyetem nagy része könnyen elvégezthető, de én az egyik legnehezebb (mérnökinformatika) szakot választottam, ami mindenhol bitang nehéz, alias itt is. A kolisok nagy része büfészakos, amit 0 tanulással elvégeznek. Vannak ott is nyilván velem egyszakosak, de ő nekik elég a 2-es is, ők csak a túlélésre mennek, ami ugye puskázással megoldható. Na én nem erre megyek teljes mértékben. De mérnökinfó mellett nem lehet dolgozni, így is kimerülve tanultam egész félév alatt (ebben a kollégiumi környezet is közrejátszik, de az egyetem maga is), a munka miatt erre nem jutna idő.

Titokban nem szurokolok egyiknek sem, mindkettőt rühellem. Meg fogom nézni a logikus érveket lapon, remélem találok valamit, ami miatt az egyik jobb a másiknál.

Albérletre nincs pénz. Ha pedig csak szobát vennék ki, ott vagyok ahol a part szakad, hiszen lehet megint idiótákkal kell együtt élnem. Barátnőm pedig nincs, és jelenleg úgy néz ki nem is lesz kb soha, tehát ez a dolog elveszett.

2018. dec. 30. 13:27
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

7.-re válaszul.


Akkor marad a bejárás.


Se lóvé, se meló, se csajnál lakás, se... akkor a buszozás.


Ja, a koliban nincs privát szoba? Manapság sok koliban van, csak kicsit drágább.

2018. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 30 km-re volt a sulitol az otthonom, de inkább koleszos lettem, mert faluba csak napi 3x ment busz (reggel délben este)

Szerencsére minden évben olyan szobatarsam volt aki sose volt ott, csak aludni járt be :D

2018. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos privát szoba. Akkor lehet marad a bejárás...
2018. dec. 30. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!