Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti melyiket választanátok a...

Ti melyiket választanátok a helyemben: kollégium vagy bejárás?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egyetemista. 2 lehetőségem van, hogy bejárjak az egyetemre, és sajnos egyik rosszabb mint a másik. Itthon idegbeteg a családom, a kollégiumban elmebetegek az emberek, konkrétan mindkettő inkább hasonlít egy majomketrechez, mint ami valójában. Itthon lelki terrort kapok, a kollégiumban pedig "bully"-znak és élni sem hagynak. A másik, hogy az egyetemetől a kollégium 3 perc sétára van, míg hogy bejárjak, 5-kor kéne kelnem, hogy beérjek 8-ra, és haza is este 6-7 fele érnék haza. Ami eléggé kimerítene az itthoni tanuláshoz. Viszont a kollégiumban pedig a többiek nem hagynak tanulni. Második félévem lesz az egyetemen, első félévben kollégista voltam, megőrültem tőle, viszont kezdek az itthoni élettől is megőrülni. Dolgozni nem tudok elmenni nappali tagozat mellett, mert az rámenne a tanulásra, tehát albérletbe egyedül nem tudok elmenni, Gondolkodtam a diákhitelen, de félek tőle.

Ti melyiket választanátok a kettő közül a helyemben? Vagy milyen alternatívát?



2018. dec. 30. 13:06
1 2
 11/19 anonim válasza:
31%

Ha mindenki “elmebeteg” akkor lehet nem velük van a probléma? 🤔

Viszont szerintem menj vissza a szuleidhez, és onnan járj be.

Van mit köszönni tőlük, hidd el. Máshogy próbálj hozzáállni a dolgokhoz

2018. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%

Ilyen lenőző felfogással (mindenkit hülyének nézel, aki nem mérnök/infós) sosem lesz belőled se jó szakember, se munkatárs. Ha nem tanulsz alázatot úgy el fognak utasítani minden leendő munkahelyedről, mint macskát sz.rni. Kicsit szocializálódni, művelődni is kéne, na meg emberekhez alkalmazkodni.


Sosem voltam egy nagy társasági ember, mégis 5 évig koliban laktam, max nem szólsz senkihez, de ennyit simán el lehet viselni.Nincs olyan, hogy büfészak max olyan emberek, akik nem fektetnek kellő energiát a szakba, de ezek a jövőben sem fogják használni úgysem. Üdv, egy volt büfészakos.

2018. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is gyanús, hogy mindenki elmebeteg körülötted, csak éppen te vagy a normális...


Kezdj el te is "bully"-zni...

2018. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem, hogy "mindenki hülye, csak én vagyok a helikopter" mert nagyon sok értelmes embert ismerek, és én középkategóriába sorolom magam, de akikkel én élek koliban, azoknál még a 10 évesek is értelmesebbek. A családom meg értelmes csak idegbeteg, nagyon agresszív és mérgező környezet. Pont hogy túlalkalmazkodom, mert csak én csinálom, ők egyáltalán nincsenek senkire sem tekintettel.

Nem fogok bullyzni, mert nem fogok ártalmatlan embereket bántalmazni vagy megszégyeníteni a semmiért, meg amúgy sem vagyok olyan.

Nem nézek le senkit, sosem néztem le senkit, még ha úgy is néz ki az írásomból. Csak úgy értem, hogy kevesebb energiát fektetnek a tanulásra és többet a hülyülésre.

2018. dec. 30. 14:55
 15/19 anonim ***** válasza:
Nehéz döntés, én a helyedben a bejárást választanám. Saját tapasztalat alapján, én anno voltam kollégista is, bejáró is.
2018. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy harmadik lehetőség: miért nem váltasz egyetemet, ha egyik opció sem jó?

Mehetnél egy jobb nevű, nehezebb egyetemre kollégistaként. Ott a koleszban is normálisabbak az emberek szerintem. Így bejárnod sem kéne, de mégsem idióták között kellene laknod. Ez szerintem egy win-win opció lenne neked.

2019. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én csakis a kollégiumot választanám! Ha használnál füldugót, nem lennél kimerült! A Hansaplast füldugója magasan a legjobb minőségű, de Mo.-on nem kapható, azonban online meg tudod rendelni. Akár eBay-en is kapható, gyanítom.

[link]

A többi füldugó sehol sincs ehhez képest.

Ne legyél bejárós, maga az utazás is fárasztó, az utazás ideje alatt se pihenni, se tanulni nem tudsz normálisan, és az otthoni dolgokat is ki tudnád kapcsolni, ha nem vagy ott tartósan.

2019. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy rádszálljanak egyszerűen el tudod kerülni, megmondod a többieknek, hogy te tanulsz, és kész, nem érsz rá velük foglalkozni. Esetleg berakod a füldugót, aztán csá.
2019. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A bully-zós embereket nyugodtan lenézheted! Nehogy már egyenrangúnak tekints magad velük te vagy bárki olyan, aki normális! Álljon már meg a menet! Én például lenézem az olyanokat. Minden normális ember lenézi és kiközösíti az erőszakos bullykat.
2019. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!