Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Genetikailag melyik rassz áll...

Genetikailag melyik rassz áll legközelebb a majmokhoz?

Figyelt kérdés

2019. jan. 1. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes
2019. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Most összezavarlak: MIND, egyformán, azaz az emberi faj.


Szalonnáci vadbarom.

2019. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Az ember nem a majmokból fejlődött ki, bubus... A majmoknak és az embereknek csak közös ősük van.
2019. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Te.
2019. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Lehet mondani, hogy mind, de a négerek sokszor már ránézésre is úgy néznek ki, mint a majmok.
2019. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5-ös, az oké, hogy a bőrszínük olyan, amilyen, de vajon ezt a génállomány összehasonlítása is alátámasztja, hogy ők jobban, mint pl. az europidok?
2019. jan. 2. 13:04
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Azt nem tudom, nem hiszem.
2019. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban csak azt lehetne megmondani, hogy melyik rassz áll legközelebb a közös majomőshöz. Én nem emlékszem, hogy láttam volna erre való kutatást.


Az biztos, hogy a nem afrikai emberek keveredtek afrikából már korábban kivándorolt emberekkel (akik a környezethez igazodva evolúciós változásokon mentek keresztül, nem külön faj, csak alfaj, pl: neandervölgyi, gyenyiszovai), és magába olvasztotta azt. Jelenlegi állás szerint viszont úgy néz ki, hogy afrikában is voltak mellékágai az emberi fajnak, amiket szintén magába olvasztott a homo sapiens sapiens (mai ember) alfaj. Jelenleg őket (is) keresik.


Én úgy gondolnám, hogyha van is eltérés rasszonként, az annyira minimális, hogy nem érdemes foglalkozni vele. Egy gyakorikérdések féle oldalon legalábbis nem 😃

2019. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Mindegyik ember ugyanolyan távol áll a majmoktól(akik továbbra sem az őseink, csak oldalági rokonaink).

A legelső emberek leginkább a mai busmanokra hasonlították, az europid, mongoloid, negrid, ausztralid vonások csak később alakultak ki. Azvelső

2019. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegyik ember elég közel áll a majmokhoz, mert az emberek a keskenyorrú majmok közé tartoznak rendszertanilag, ergó ha tetszik egy majom, a sok közül.

Aki nem áll közel genetikailag a majmokhoz, az csak tetti, hogy ember, szóval vigyázz vele. Lehet, hogy egy alakváltó a The thing-ből.

2019. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!