Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fura, ha valaki turiban...

Fura, ha valaki turiban vásárol, úgy, hogy nem szorul rá?

Figyelt kérdés

Ha tudod egy fiatal lányról, hogy jó anyagi helyzetben él, nyugodtan költhetne ruhára, mégis csak használtan vásárol (turi, online), 3-600Ft-nál többet nem szívesen ad ki egy szoknyára vagy pulóverre.

Fodrászhoz is olcsó helyre jár, nem festi a haját, nincs se műkörme, se műszempillája.

Kozmetikumokat is olcsó márkákat vesz, vagy sajátmárkásat, vagy szintén adok-veszek oldalon bolti áron alul (újakat, persze).


Et valóban lenézendő, és ugyanolyan elítélendő, lényegében kivagyiság, "fordított" sznobizmus?


2019. jan. 6. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2019. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Miért lenne furcsa!?

Tudatosan él, és használja az eszét.

Ennyi.

2019. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem feltétlenül rossz dolog, sőt egész jó is lehet. Nem szereti feleslegesen költeni a pénzt, és a turiban is vannak jó ruhák.
2019. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én magam, és a baráti köröm több tagja is hasonlóan vélekedik ezen a téren, mint te. Ezt egyszerűen tudatosságnak hívják. Mérlegelni tudod, hogy mik az igényeid, és hogy ezen igények mennyi pénzből tudnak megvalósulni. És - ezt most nagyon komolyan mondom - ilyet a magyar lakosság igen kevés része csinál, hogy tudatosan mérlegel.


Kétműszakban dolgozom, viszonylag jó pénzért, mégsem b..szom el feleslegesen a pénzt. Vannak nagyon jó minőségű, és egyedi (!) cuccok a turkálókban, én is szívesen vásárolok ott. Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy tudatosan, az igényeid szerint vásárolsz. :D

2019. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok rászorulva, de a turis ruháknál semminek nincs jobb anyaga. Amit az ember vadonat újonan megvesz, ezek a mai pamutnak nevezett vacakok, olyanok, mint a kapca. Vettem turiban már cimkés használatlan dolgot, imádok ott vásárolni, pedig nem élek rossz anyagi körülmények között. Csak és kizárólag a farmernadrágjaimat veszem kínaiban, újonan, mert nem vagyok 70 kilós nádszál. És az így megspórolt pénz megy a spórolt pénzhez... Mindenkinek ajánlom a turit!
2019. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

A Hádában jobb ruhákat lehet találni, mint a New Yorker, H&M és többi "márkás" üzletben... A 800 ftos Miss Sporty szempillaspirál meg pont ugyanúgy fest, mint a 8000 ftos Maybelline.


Egyébként nem látom, miért lenne ez lenézendő, vagy elítélendő.


1. Nem pazarolja a pénzt

2. Így gyorsabban megalapozza a jövőjét, mivel lesz megtakarítása

3. Valóban értékes dolgokat tart fontosnak az életben, nem a felszínességet

4. Nem támogatja az olcsó tömegcikkek gyártását

5. Nem öltözködik ugyanúgy, mint a tömeg

6. Tisztában van a saját külső értékeivel, nincs szüksége folyamatos módosításra meg javítgatásra

7. Elég igényes ahhoz, hogy ne kelljen 30.000 forintért arcot építtetnie minden hónapban


Én örülnék, ha több ilyen ismerősöm lenne, meg úgy alapjáraton sokkal többen gondolkodnának így.


Aki egy ilyen lányt lenéz, az meg szimplán irigy, amiért a csaj kis pénzből is boldogan él, neki meg hetente kell lejmolni anyucitól meg apucitól a pénzt, hogy tudjon járni műkörmöshöz meg shoppingolni, és még úgy sem boldog...

2019. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
6-osnak NAGY PACSI! :))
2019. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
nem ítélem el, de én nem tudok turkálóban vásárolni, nem látom újnak a cuccokat és ez zavar, hogy vásottnak , használtnak tűnik
2019. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem elítélendő, nem fura.

A használtruhásban igényesebb darabok is vannak, nem csak a maidivat, ami nem mindenki lelkiismeretével összeegyeztethető.

2019. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kifejezetten azért a kedvencem, mert nem ,,szűz" a ruha, volot mosva és már be van járatva. Imádom ;)
2019. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!