Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érti meg ezt a...

Miért nem érti meg ezt a legtöbb ember?

Figyelt kérdés
Egyre jobban terjed a MGTOW, egyre kevesebb fiatal házasodik, vagyis haldoklik a házasság, és a MGTOW-kat egy csomóan szidják, hogy nőjenek fel, keljenek fel a géptől, ne gyűlöljék a nőket (amit egyébként egyáltalán nem minden MGTOW csinál, elismerem vannak, de az is igaz, hogy manapság kb. bármilyen kritika a nőkkel szemben nőgyűlöletnek számít, a szélsőséges feministák viszont gyűlölhetik a férfiakat ahogy csak akarják, elfogadtathatnak férfiellenes törvényeket, kommunista kvótákat, stb., senkit sem érdekel), stb. de nem értik, hogy a férfiaknak kell egy indok amiért megéri felnőni, felkelni a gép elől, kell valaki akiért megéri. Régebben kaptak megbecsülést a férfiak a munkájukért, ami egyre inkább megszűnik létezni, viszont a legszélsőségesebb feministák továbbra is mindent akarnak. Meg akarnak szabadulni a női nemi szerepektől, viszont továbbra is elvárják, hogy a férfi többet keressen náluk egy kapcsolatban, viszont ez nem fog menni, hacsak nem szolgalelkű, nagyon hülye vagy nagyon kiéhezett a férfi. Kicsit sarkítva ha azt akarod, hogy a férfi többet keressen nálad, akkor menj vissza a konyhába, ha nem akarsz visszamenni a konyhába, akkor ne várd el hogy a férfi többet keressen nálad. A nem szolgalelkű férfiak nem fognak belemenni egy olyan házasságba, amiben övék a nagyobb felelősség, amiért cserébe viszont szinte semmi megbecsülést, tekintélyt, hatalmat nem kapnak. Egy cévgvezető is azért van önként cégvezetői szerepben, mert a nagyobb feleőlősségért cserébe nagyobb tekintélyt, hatalmat kap. Az nem működik, hogy elvárjuk a cégvezetőtől, hogy nagyobb felelősséget vállaljon, de nem adunk neki nagyobb hatalmat, és ugyan ez igaz a házassággal kapcsolatban is. Viszont nekem úgy tűnik, hogy a legtöbb mai nő egyszerre akar sikeres lenni, akar nagy karriert és akar jó anya lenni és nem értik, hogy erre a legtöbb nő nem képes (a férfiak sem lennének képesek hagyományos anyai mértékű szerept vállalni a nevelésben nagy karrier mellett). Egy csomó mai nő versenyezni akar (ami nem azért taszító a férfiaknak, mert félnek tőlük, hanem mert a férfiak nem szeretnek olyanokkal versenyezni akikhez vonzódnak), de közben várják a szőke herceget is, aki önerőn felül segít nekik boldogulni. Azt meg, hogy milyen hozzáállást fogadtattak el a szélsőséges feministák a bíróságokon válás kapcsán meg inkább hagyjuk... Ráadásul Hollywood is a szélsőséges feministák igényeit tartja szem előtt...

2019. jan. 7. 00:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
62%
Lássuk be, a kérdezőnek egyetlen problémája van, sose látott még pi*át :)
2019. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 Miss Endzsi ***** válasza:
64%

Ha nincs már szerelem/ szeretet ne lehessen elválni? Ez így még mindig kényszer házasság.


Olvasd el:

Németh László: Iszony

2019. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy csak akkor, ha már van gyerek, és azt is írtam, hogy talán. A slut shaming-et viszont egyértelműen gyakorolni kellene.
2019. jan. 8. 16:44
 64/86 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim nem szerették egymást, mert már közvetlenül a születésem után drasztikusan megromlott a viszonyuk, de nem akartak elválni a tradicionalista felfogásuk miatt, és hogy "ne essen szét a család".

Kérlek szépen, ez a család réges-rég szét volt esve, és az egyetlen, ami elvileg összekötötte a szüleimet, az a közös lakhelyük és a hivatalos papírok voltak.

Kívülről egy normális család voltunk, de a négy fal között mindig ott lappangott a kölcsönös gyűlölet, amit a szüleim próbáltak elnyomni, csak nem mindig sikerült nekik. Amikor alkalmanként elpattant a cérna, halálos fenyegetésekkel dobálóztak és minden sérelmüket egymásra zúdították. Aztán szépen folytattuk a normális család színjátékot, elbagatellizálták az egészet. Közben egymás háta mögött beszélték ki a másikat nekünk, a gyerekeiknek, és elvárták, hogy részt vegyünk a másik szülő ócsárolásában.

Van fogalmad róla, milyen szörnyű élmény volt ez nekem és a testvéremnek, és mennyire féltünk tőle, hogy egyszer megölik egymást, amikor még csak pár évesek voltunk? Fingod sincs róla. Ne beszélj baromságokat, amíg a saját bőrödön meg nem tapasztaltad az adott dolgot.


Tudod, a válás olyan, mint a rák: az operáció fájdalmas és egy kis időre a padlóra küld, de utána élheted tovább az életedet. Viszont ha nem operáltatod meg magad, szép lassan elrohadsz belülről és meghalsz.

2019. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
65%
Kikosorazta egy nő ezt nem bírta elviselni a kérdező. De a másik nem dicsekednek a vibrivel az intim dolog. Te meg az mgtow marhaságoddal dicsekedsz. Kicsit fogyi vagy.
2019. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Mgtow azt jelenti, hogy a magad útját járod.


Tehát: Akkor mi a fenéért érdekel, hogy megértenek, vagy nem értenek meg mások? Kit érdekel, hogy mit gondolnak?! A "mások" nem a barátaid, nem fognak kihúzni a bajból, és a véleményük is ennyit ér. Le vannak tojva.


Ne várj elfogadást vagy egyetértést másoktól. Te magad tudod hogy igazad van. Hiszen végig gondoltad a saját élettapasztalatod, meg amit láttál, levontad a következtetéseket. Ez a lényeg.


Egyébként, meg ez a kérdés is arra utal, hogy nem bírod csukva tartani a szád. Mi a fene közük van az "embereknek" ahhoz, hogy miről mit gondolsz? Ne teregesd ki a kártyáidat! Nem kell tudniuk róla. Tereld el a témát, stb.


Komolyan mondom az előbbi gondolatot. A mai világban ha valamiről (tök mindegy mi) valamilyen véleményed van, és ezt nyilvánosságra hozod, minimum az emberek egyik fele utálni fog érte. (ha nem most akkor később, az internet meg az emberek nem felejtenek ...) Ki a fene akar ellenségeket magának?


Maradj csendben és csinálj mindent úgy ahogy jónak látod.

2019. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy te korlátozni akarod a nőket. Te eldöntheted, hogy össze-vissza krváskodsz, viszont egy nőnél már szükséges ilyenkor a 'slut shaming'? Mert egyébként, ha rohadtul semmi közöd egy lányhoz, akkor milyen jogod megszólni bármiért is? Kivagy te, hogy megmond bárkinek is, hogy hogyan viselkedjen? Ha nem tudsz egy nőt egyenértékűknek nézni, hát sajnálom barátom, egyedül fogsz maradni.

Egy kapcsolat szerintem nem arról szól, hogy irigykedünk a másikra, a hatalmunkat firtatjuk, meg szerepeket osztunk ki. Szomorú, hogy így gondolkodsz.

2019. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 A kérdező kommentje:

"Te eldöntheted, hogy össze-vissza krváskodsz, viszont egy nőnél már szükséges ilyenkor a 'slut shaming'?"


Én nem erre gondoltam. Arra gondoltam, hogy mindegy milyen nemű valaki, ha valaki nem pénzért szexel, vagyis ha lehetne kapcsolata de csak szexel, akkor a társadalomnak le kellene néznie a videóban lévő okok miatt.

2019. jan. 10. 18:51
 69/86 anonim ***** válasza:
94%

Két lehetőség van. Te most tényleg súlyosan retardált vagy, vagy trollkodsz. Ember, NINCS JOGOD beleszólni bárkinek is az életébe. Ennyi.


(Érdekes, arra a válaszomra nem reagáltál, amiben leírtam, milyen "csodás" gyerekkorom volt a nem-elvált szüleim miatt. Ha valaki szembesít az agybeteg elképzeléseid gyakorlati következményeivel, arra már nem tudsz mit reagálni?)

2019. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
100%

Sose láttam még olyan, hogy valaki megszólt egy férfit, mert sokat nőzik.:D Mert ugye ahhoz, hogy valaki párkapcsolat nélkül csinálja, ahhoz két ember kell.

Könyörgöm, ne menjünk már vissza középkorba. Mindenki csinálja azt, ami jól esik neki, amíg másnak nem árt. Ha szomszéd Juliska naponta fogad új ügyfeleket, neked akkor sincs jogod lenézni, mert ő is ugyanolyan ember, mint te, persze, ha Jancsika lenne az már nem érdekelne senkit. Erre még nagyon nem érett meg főleg a magyar társadalom, de várom azt a korszakot, mikor tényleg az lesz a felfogás, hogy "élni és élni hagyni". Nem pedig határokat akarunk szabni a másiknak, mert egyrészt rohadtul elnyomja a kreativitást minden téren ez a rendszer, ami most van,(nyilván nem a szexualitásra gondolok) és nem véletlenül bomlik fel.

2019. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!