Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a pofázóképessége...

Hogyan lehet a pofázóképességet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy ez csak magabiztosság kérdése.

Én is magabiztosnak gondolom magam, de van nagyon sok ismerősöm akivel ha el kell kezdenem ellenkezni ők 2 szóval le tudnak tudni úgy, hogy megszólalni se bírok.


Szeretnék én is ilyen ember lenni, akinek ha bármit mondanak, még ha nincs is igazam, még ha jól is érvelnek akkor is 1 másodperc alatt eszembe jusson az a rövidke mondat ami után nyikkanni nem tud senki.

Vannak ilyennek akiknek a puszta jelenlétük már kivált belőlem egy hatalmas leblokkolást, merevséget és esélyem sincs ellenük.

Csak magabiztosság kérdése lenne ez?

Hogy pl nem testalkat az biztos, mert ismerek olyat is aki 50kg 185cm magas szárad el de olyan stílusa személyisége van hogy eszméletlen. Csajok is valahogy elolvadnak ilyen emberek iránt.


Szerintem inkább fordítva működhet a dolog, van egy ilyen képességük és ezáltal ennek okán nagy a magabiztosságuk. Pont erre alapozva, hogy bármi van mindenkit legyőznek 2 szóval.


Hogyan lehet ezt rendkívülimód fejleszteni?

Még azt is tudnám mondani, hogy nem az élet színvonal teszi, vagy a pénz, mert ismerek olyanokat akik nagyon alacsony szinten élnek és mégis halál magabiztosak és esélyem sincs ellenük.


Miből fakad ez??

Köszönöm!


2019. jan. 11. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Genetika, ezzel kell születni. Vagy körbe veszed magad ilyen emberekkel és eltanulod tőlük. Alapból ha nincs erős jellegzetes hangszíned, nem fognak felfigyelni rád. Karizmatikus emberekre jellemző ez. Érdemes elmenni kommunikációs tréningre bár ott inkább a asszertívitást tanítják de ott is vannak érdekes módszerek.
2019. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a dilemmában vagyok, nem félek beszélni, de pár embernél fogalmam sincs mit mondhatnék. Alapvetően csendesebb vagyok kivéve a közeli haverokkal/barátokkal tudok csak sokat beszélhetni. Szerintem egyéniség és gyakorlás kérdése. Lehet bunkó, ronda, idegesítő, cingár, tömzsi, fura valaki, ha tud beszélni kommunikálni még ha nem is mindenkinek jön be, sokszor hamarabb találnak magukhoz való barátokat vagy barátnőt.. Ez is egy skill, képesség, bennem sem nagyon alakult ez ki. Egy biztos, minél többet beszélgetsz különféle emberekkel lassan fejlődni fog az.
2019. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
+vannak még más akadályozó dolgaim ebben, de ez úgy se ez érdekel téged, viszont ha valaki jobban el tudná magyarázni annak én is örülnék mert sokat gondolkodom ezen
2019. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!