Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó, ha valakinek minnél...

Miért jó, ha valakinek minnél több követője van?

Figyelt kérdés
Mindenki teszi fel instagrammra a képeket, csak hogy sok követője legyen. Ez mire jó? Mit ér el vele? 20/F

2019. jan. 14. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megmutassa mindenkinek ot mennyire szeretik ès hogy,milyen menő.
2019. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem :) Ez nem hiúság kérdése.


Vegyünk egy instagram fitness model. Mivel sok a követője, nagy az érdeklődés iránt. Így lehetősége nyílik edzésterveket, dietetikusi tanácsokat kb 5x annyiért eladni, mint az átlag szakember úgy, hogy semmelyik téren sem formálisan képzett, mert jól nézki és sokan ugyan úgy akarnak kinézni.


Ezen felül rengeteg lehetőség megnyílik számára, mivel ismert. Pl.: Lehet elhívják X eseményre, hogy vegyen részt benne Y pozícióban.


A sponzórokról nem is beszélve...


Ez nem arról szól hogy megmutassák mennyire "menők".

2019. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2nak igaza van

Viszont. Tényleg vannak akik csak mutogatják magukat. Akik arra használják, hogy minél többen lássák ki ő. Az ilyenek nem tudom miért csinálják, talán jól esik nekik, hogy ennyien tartják jó csavonak, vagy jó csajnak.

Ma már kell ez a visszajelzés az embereknek, korábban elég volt csak a számukra fontos emberek véleménye.

Manapság ez a jellemző, ez van. Ha kivétel vagy, inkább azt tartják furának..

Veled egykorú lány, aki csak Facebookon van fenn :D

2019. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
A mai lájkvadász teenager-generációnak jó maximum, nekem nincs instám, szóval nekem mindegy kinek hány követője van.
2019. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem se nincs instám...azt se tudom mi folyik ott 😄
2019. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Elismerés.
2019. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó. Jó, hogy te legalább felébredtél.
2019. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit a #2 leírta az nagyon szép de csak elméletben és az esete elenyésző részében felel meg a valóságnak. Ott is csak az üzleti profilokra értelmezhető.


A magán / személyes profiloknál ahol alapvetően nem egy terméket vagy szolgáltatást, hanem önmagukat "teszik ki a kirakatba" a felhasználók az egész csak és kizárólag egy virtuális "kinek-van-a-nagyobb-fa**a" játék. Jellemző, hogy mindenki minél több követőre, minél like-ra hajt. Mert azt a "menő" akinek több követője van. Az már senkit nem érdekel, hogy a követők 99%-a csak kamureg, és akik valóban a profil miatt követik azok lényegében csak azok az emberek akikkel "versenyez" az illető a követők számában (pl osztálytársak).

Érdekes, hogy egy cicás profilképpel és néhány random google képpel 10k felhasználót bekövetve legalább 1k vissza fog követni. Ebből is látszik, hogy baromira nincs az egésznek valóságalapja.

És hogy mennyit is ér egy like vagy egy követés? Pont annyit amennyibe kerül. Semmit.

2019. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából nekem privát profilom van, csak a szűk baráti köröm követ, én arra használom, hogy a szép lányokat nézegessem. Csak nem értem egyesek "átlag" ember létükre mit akarnak elérni.
2019. jan. 14. 13:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Én akiktől sok insta fotót látok, azok ezek:

- oldal

- fotós

- sportoló/edző

Vagyis nem magánszemélyként használják az oldalt. A magánszemély ismerőseimmel csak elvétve töltögetünk fel valamit.

2019. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!