Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi magát idétlennekk...

Más is érzi magát idétlennekk néha?

Figyelt kérdés

Nálam nem is néha jön elő,hanem elég gyakran.

Ha kimozdulok a konfortzónámból olyan mintha folyton valami hibát és ügyetlenséget követnék el, legalábbis az otthonomon kivül nekem igy jön le és még sz0rabbul érzem magam.


Erdélyben élek, kb fél éve kezdtem el dolgozni az egyetem mellett. Ugye itt átlagban román munkahelyek vannak ,román a többség is. Én magyar suliba jártam végig, románul megtanultam amennyire tudtam heti pár órában, de nem tudok valami helyesen, hisz a magyar közösség mellett románokkal nem igazán találkoztam.

Ahol dolgozom pedig nagyon sok román jön, hisz kereskedésben találtam helyet. A mindennap használatos szókinccsel már nincs baj, az üzlettel kapcsolatos dolgokat tudom, de néha olyan helyzetbe kerülök, hogy új dologról kell beszéljek, ami nehezebben megy.

Sokszor összeakad a nyelvem vagy nem mondok helyesen dolgokat. Kellemetlenül érzem magam ilyenkor, az jár a fejemben, hogy biztos hülyének néznek. Főleg ha ellenőrrel vagy rendőrrel kell beszélnem, még jobban izgulok ami még nagyobb lámpalázzal jár, többet idétlenkedek.

Vagy van hogy simán csak bénzok a becsomagolásnál, nem nyilik szét a zacskó, rosszul ütöm be a kasszát, amit aztán észreveszek és kijavitom, de látják.

Hasonló dolgok miatt tök idéetlennek és nyominak, szerencsétlennek érzem magam. Nem tudom hogyan győzzem le ezt az érzést és legyek magabiztosabb.

21l


2019. jan. 14. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is mindig ezt érzem, úgy érzem, hibázom is, már sok-sok éve mindig, amikor ki merek lépni a kényelemből és bármi újat tenni. Utána meg a hibák emléke kísért, az az érzés hogy "butaságot csináltam vagy csinálhattam", azt tudom hogy ezek önmagában csak az én érzéseim.

Lehet, hogy valami alap-szorongás van emögött a viselkedés mögött, vagy megfelelési kényszer, kudarckerülés, hibázástól való rendkívül nagy félelem...

2019. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az évek elteltével nem találtál valamiféle megoldást erre? Nem javult a helyzet?
2019. jan. 14. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi en annyira hülyènek èrzem magam,hogy dolgozni se merek menni.
2019. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valamit változott a helyzet. Ez egyénfüggő, hogy kinek mennyire, nagyon sokat kell gyakorolni, sokat, napi szinten.
2019. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemrég történt, remélem felvidít. Anyu a lottózóba bement, én kint vártam az ikergyerekeimmel a babakocsiban. Ismeri a lottós csajt. Kikopog anyu, és kalimpál a kezével az ablaknál. Ott volt kint is bent is egy csomó ember. Én meg odaamegyek, és elkezdem rángatni a berácsozott ablakot, goonddolván megkérte hogy szóljon nekem hogy szellőztetni akar. Rángatom mitn a hülye, mire rájövök higy a babakocsit kellett volna az ablak felé fordítsam mert meg akarta nézni anyu unokáit. :D azt hittem elsüllyedek idiótaságomban. Nyugi, nem csak veled történnek ilyenek. :D és ez csak egy szösszenet volt, több hasonló dolog történt már. :D
2019. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Félelmetes szituációban arra kell gondolni, hogy minden ember hibázik és ha adott szituációban hibát is követ el valaki, senkinek a hibája nem lesz emlékezetes, mert mindenki hibázik.
2019. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne is emlegessük :D

Csak a mai termés:

-kasszánál fizetem a teherautómon lévő motyeszt, 82000 ft odateszek 80000-et meg két régi ezrest holott ugyanezen a tüzépen én két napja én mondtam, hogy már csak új ezrest fogadjanak el..srác mondja, hogy lehet nem oké, erre még meg is kérdezem, hogy mi nem oké? kikapcsolt az agyam?

-fél órával később másik üzletben 7200 helyett odaszámoltam 6500-at és nagylelkűen mondom az ismerős eladónak, hogy "hagyjad"..akkor szól, hogy nem 7500 amit adtam..komoly mi?


jót nevettünk azt ennyi, én már nem fogom kinőni szerintem..


25F

2019. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!