Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan, akik azt hangoztatják,...

Sokan, akik azt hangoztatják, hogy nem fontos az érettségi, elgondolkodtak ezen?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani, hogy az érettségi nem ér semmit, és abban az esetben, ha valaki tudja, hogy nem szeretne tovább tanulni, akkor nincs is értelme megszerezni.


A magam részéről, azonban úgy gondolom, hogy ez egy hibás gondolatmenet, mégpedig az alábbi okok miatt:

1, Az érettségi egy kulcs a továbbtanuláshoz, és nem csak a felsőoktatásba belépő, hanem sok OKJ-s képzésnek is a feltétele;

2, Ha valaki később szeretne új szakmát, hivatást elsajátítani, gyorsabban lehetséges, mert nem kell még az érettségit is letenni előtte;

3, Mégiscsak ad egy alapvető műveltséget, és ismeretanyagot a világról, ami sokat tud finomítani az ember gondolkodásmódján, és at ismeretek elsajátítása alatt körvonalazódhat az érdeklődési kör, ami segíthet abban, hogy olyan foglalkozást válasszon az ember, amit aztán szívesen végez.


(Nyílván igazán fontos, az első két pont miatt.)



2019. jan. 14. 14:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis róluk is szó van, mert ők is csak annyival rendezik le a témát, hogy nem fontos az érettségi, mert kínos lenne beszélniük róla és egy idegennek nem állnak neki mesélni, mert le fogják nézni őket, hanem annyit fognak mondani, hogy nem fontos, nem akart továbbtanulni, stb. Holott rohadtul nem erről van szó igazából. És amúgy nyugi, értem mit mondasz, csak nem értek egyet veled, mert kb. fele annyi ember mondaná csak, hogy nem fontos az érettségi, ha levonjuk azt, akinél az ilyen-olyan dolgok vannak a háttérben. Én ezt látom oknak. :) A többiről meg tudom, hogy nagyrészt egyébként buta, ne szépítsük, és egy része meg csak lusta.

Most akit te hoztál fel, hogy terhes lett mik voltak az otthoni körülményei? :D Én tudok ilyet, és menekült otthonról és így... ettől szerintem nem rossz ember. :)

És amúgy az is igaz, hogy sokan buták is maradnak érettségi nélkül is, de nem butábbak, mint akiket átrugdosnak csupa kettessel. Aki akar művelődni, az alapban tévében is azt a pár normálisabb csatornát fogja nézni nem a szennyet és fog olvasni, nekem ez a tapasztalatom, hogy akad ilyen. :)

2019. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Leszögezném, hogy a kérdés nem azon személyekre vonatkozik, akiknek magukon kívülálló okból nem volt lehetősége az érettségi megszerzésére, hanem azokra akik azt hangoztatják, hogy az érettségi nem fontos, jelentéktelen, értelmetlen."


De az emberek úgy működnek, hogyha magától kívül álló ok miatt nem sikerül neki, akkor is annyit fog mondani, hogy nem fontos és magát is azzal fogja nyugtatgatni, hogy értelmetlen, mert sokkal fájóbb kimondani, hogy bánja és meg kellett volna csinálnia. :D Pont ez a lényege, ezt nem sokan gondolják komolyan. :D És ez megválaszolja amúgy a kérdésedet is, mert hidd el nagy részüknek ott van a fejükben ez a pár pont, amit felsoroltál: Igen, nagy része elgondolkodik rajta.

2019. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

Én ezt egyáltalán nem így látom. A környezetemben azt tapasztalom, hogy azok az emberek, akik nem rendelkeznek érettségivel, sokkal inkább hangsúlyozzák, hogy mennyire fontos. Persze nem az iskolából frissen kirepültek, hanem az idősebbek, akik már megbánták, hogy nem szereztek érettségit. Ilyen emberektől én még soha nem hallottam olyat, hogy nem fontos az érettségi.

A lánynak egyébként teljesen rendezett otthoni körülményei voltak, ismertem őt. Talán még jobb helyzetben is voltak, mint mi.

"Aki akar művelődni, az alapban tévében is azt a pár normálisabb csatornát fogja nézni nem a szennyet és fog olvasni, nekem ez a tapasztalatom, hogy akad ilyen. :)"

Persze, nyilván akad, csak viszonylag elég kevés. Egy 8 általánost végzett embert leginkább a napi betevője érdekli, nem a művelődés. És én művelődés alatt nem a tv nézést értem.

2019. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

De nem értem, miért érzed ennyire megsértve magadat amúgy.

Hol mondtam én, hogy rossz ember lenne az a lány? Annyit írtam, hogy felelőtlen és éretlen volt a kijelentése.

2019. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én csöppet sem érzem magam rosszúl, hogy nincs diplomám se éretségim.

Nekem nem volt lehetőségem arra, hogy tovább tanuljak. A szüleim megmondták nekem, hogy választjak, vagy utca vagy munka.


Az első jól írta. Nem értett ő félre semmit sem.

Mai világban tényleg pénzért lehet venni diplomát. Ez az igazság

2019. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!