Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri jó embernek lenni?

Megéri jó embernek lenni?

Figyelt kérdés
Én sokszor azt tapasztalom, ha kedves vagyok és segítőkész akkor kihasználnak. Mindig nagy mosollyal köszönök, de néha még akkor is bunkóan lekezelően bánnak velem. Valahogy kezdem érezni azt hogy ha bunkó az ember akkor többet ér el az embereknel.
2019. jan. 14. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem fontos hogy ne mások miatt legyél jó , hanem magad miatt.

Ne várj josagodert viszonzast.

Én annak is örülni tudok , hogy más milyen szomorú , fancsali képet vág addig én viszonylag nyugodt és boldog vagyok .

Tehát szerintem nem kell mások miatt neked is bunkonak lenned. Ha te ugymond jó vagy akkor valószínűleg jó emberekkel fogsz kapcsolatot is kiépíteni .

Úgyhogy igen , megéri annak lenni.

2019. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni néha nemet mondani. És továbbra is köszönj nyugodtan :D Velem is van hogy akkor is flegmák/bunkók az emberek. Van hogy fel sem veszem, elintézem annyival hogy rossz napja van az illetőnek. Persze olyan is van hogy rosszul esik, és olyankor el tudja rontani a hangulatom. De amikor ugyanaz a flegma ember legközelebbi találkozásnál már köszön és normális, az elég korrekt "elégtétel" :D Én már csak azért is szeretek törekedni arra hogy jó ember legyek, mert magamon érzem a bunkóság toxikus hatásait. Konkrétan szarabb élni amikor valami miatt bunkó vagyok.
2019. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Ne "megjátszd" a jóságot, hanem egyszerűen legyél az! Tehát ha rossz kedved van és kedves akarsz lenni, nem kell jópofizni, csak ...ezt nem tudom elmagyarázni...rá kell érezni

Nem ismerlek, de szerintem menni fog!😉🙃

2019. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Fordìtsd meg a dolgot. Te többre tartanál egy bunkó embert mint egy kedvest? Ugye nem? Akkor szerinted mások miért tennék? 😀

Megéri jó embernek lenni, ha te az szeretnél lenni. Ha s***ggfej akarsz lenni az is lehetsz. Rajtad áll

2019. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De még mennyire hogy megéri. Viszont ne csak magadat nézd, hanem másokat is. Szeretetet adsz, míg gonoszságot kapsz vissza. Ez így is marad, nem ezért éri meg jó embernek lenni. A jutalmat nem emberek adják, nem itt és most kapod meg. :)
2019. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem éri meg.
2019. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mo.-n nem. Ne legyen az ember alapból bunkó mindenkivel, de a távolságtartás szükséges. Csak a legszükségesebb eseten érdemes segíteni, bár akkor is a segítő kerül bajba.

Ez egy élhetetlen országgá kezd válni...

2019. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!