Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két embernek, ha sokat utaznak...

Két embernek, ha sokat utaznak illetve túráznak, nyaralnak megéri kombit venni sima sedan vagy csapott hátú helyett? Van valami hátránya a kombinak?

Figyelt kérdés
Eddig csapotthátú (Hatchback) autót vezettem, de néha jobb lett volna kicsit nagyobb csomagtartó. Van valami hátránya a kombinak?

2017. máj. 3. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Megérheti, persze. Hátránya szintén a nagyobb beltérből fakad. Télen nehezebben melegszik át az utastér illetve az oldalablakok hajlamosabbak a bepárásodásra. Valamint zajosabbak egy kicsivel, mert a beltér jobban felerősíti a zajokat is.
2017. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Két embernek szerintem elég kell legyen egy sima 5 ajtós. Lehajtogatott ülésekkel ott is hatalmas rakodóhely van.

Sedan szerintem kilőve: a legértelmetlenebb kivitel: nagy puttonya van, de pakolhatatlan, magasabb cucc nem fér bele.

A kombi legnagyobb előnye a nagy csomagtér és a jó pakolhatóság, meg a forma - nekem például nagyon tetszenek.

A kombi hátrányai:

- amit az 1. válaszoló is írt: nagyobb légtér, nehezebb befűteni/lehűteni

- maga az autó is nagy, ami szűk helyre parkoláskor lehet hátrány

- nincs pakolható kalaptartód, van a roló, de az beszakad egy nehezebb cucc alatt.


Gondold át: szerintem király a kombi, de nem feltétlenül kihasználható, ha csak nem szállítasz sokat.

2017. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Munkatársam nagyon megutálta a kombit. Számára a legnagyobb hátrány, hogy felveri a sarat a hátsó szélvédőre. Ezt nem tudja megemészteni. Azt mondta, hogy többet nem vesz kombit :) Mondjuk neki előtte Octaviája volt, ami sokkal jobb a sima sedanoknál, mert 5 ajtós.
2017. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Először is elmondanám, hogy nagyon jó ilyen értékes válaszokat olvasni és nem csak olyat, hogy ezt neked kell tudni vagy, hogy a google a barátod stb. Végre értelmes és hasznos válaszok, köszönöm!Már nagyon az autóvásárlás előtt állok és Opel Astra G - 5 ajtós vagy Caravan (Kombi) lesz vásárolva. Néha jól jött volna, ha kényelmesen tudtunk volna vinni beltérben kettő kerékpárt és hasonlók. Egy kombiban eltudnám még képzelni, hogy egy sátras kemping alkalmával kihúzunk benne egy éjszakát (ledöntve az üléseket) vész esetén. A kombi felsorolt hátrányai közül, ami zavarna: a nehezebb parkolás és bevallom, hogy a kombik nekem nem tetszenek kinézetre, de az 5-ajtós Astra G nagyon bejön. A sedan nálam se jöhet szóba az említett probléma miatt. Meglepett a sárfelverődés és az első ablakok párásodása...
2017. máj. 3. 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Én személyautót, csak kombiban tudok elképzelni.

A többi egy 5 személyes motor. Nulla értelme van.

2017. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kombiban aludni is lehet.
2017. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk a nehezebb parkolást nem észleltem. Golf III kombim volt. Szerettem vele parkolni, mert sokkal jobban tudtam, hol a hátulja. Szerintem nyugodtan vállalhatod a kombit, több az előnye, mint a hátránya.
2017. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha aludni is szeretnél benne, akkor ez itt kb. el is dőlt :-)

A biciklit bent szállítani hát... meg fogod gondolni, amikor elkap az eső és a retkes, sáros bringát kell berakni. Erre szerintem praktikusabb egy biciklitartó, ezekből ma már ezerféle van és nem is vészesen drágák.


A G Asra kombi ráadásul hátul nagy ablakokkal rendelkezik, ami nem rontja a kilátást, még talán jobban ki lehet látni, mint az ötajtós változatból. További hátránya, hogy mivel a kombi nagyobb és nehezebb, ugyanazzal a motorral kicsit lomhább lesz és többet fog fogyasztani, de hát valamit valamiért...

2017. máj. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mindig is kombit használtam, mert az adódott, meg amikor vettem első autómat picit sietnem kellett a vásárlással és kombi lett. Én nem bánom a kombit, sokkal kényelmesebb pakolni vele, amikor egy komódot vettem használtan, nem kellett tető csomagtartóval szenvednem hanem fogtam és hátsó üléseket lehajtva simán betettem az autóba. Szintén jól jött nekem a kombi előnye amikor több napra mentünk haverokkal horgászni, és nem akartunk a sátorban nyomorogni, én meg fogtam magam és az autóban rendezkedtem be szépen kényelmesen.
2017. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül mi is kombit vettünk, egy Opel Astra G Caravan-t 1.6 motor, 101-Le. Tempomaton, digitális klímán (nekünk manuális) kívül full extrás, de nem is ez a lényeg. Ugyan, még csak néhány napja van meg, de nagyon megvagyunk vele elégedve és nem bánjuk kicsit sem a döntésünket, eddig csak a pozitívumát látjuk. A parkolásnál sokat segít a nagy hátsóablak és hogy lapos illetve függőleges a hátulja. A lomhaság nem érződik egy hatchback-hez képest, úgy gyorsul mintha puskából lőnék ki, pedig nem vagyok egy gyorsulás fanatikus, de azért jól lehet adagolni az erőt. Akaratlanul kipróbáltam a csomagtartót is: Amikor tisztítottam a belsejét egyszerűbb volt beleülni. Kényelmes volt, a többi autós csak nézett. :) Nagyon kényelmes, kicsit olyan mintha egy aprócska otthont vezetnék. Második nap elmentünk egy nagyon bevásárlásra is, mondanom sem kell a csomagtartó, lehajtott ülések nélkül (!) csak félig telt meg, nevetve elnyelt mindent.
2017. máj. 17. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!