Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért sajnálom jobban a...

Vajon miért sajnálom jobban a sújtólégtől meghalt bányászokat, mint az osztrák sí paradicsom lavina áldozatait?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert irigy vagy.
2019. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Irónia szagot érzek? Azok a nyomorultak dolgoztak éhbérért és úgy haltak meg, a másik csoport meg szórakozott.. szerintem ez lehet az oka.
2019. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert a bányászokat munka közben érte a szerencsétlenség, a síelőket szórakozás közben. Én ugyanúgy sajnálom mindegyikőjüket, de megértem a te álláspontod is.
2019. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha elég emberség szorult valakibe, mindkét csoporttal történt incidenst ugyanúgy tragikusnak és szörnyűnek fogja fel. Egyikük sem érdemelt ilyen sorsot.
2019. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy burkolt "b.s.zk meg, hogy van pénzük szórakozni, megérdemelték a halált mert nekem nincs rá"?
2019. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell hozzánk eljusson ez a hír és miért kell bárkit is sajnálni?


Nincs elég fájdalom, súlyos betegség, halál a közvetlen környezetünkben?

Nincs kit sajnálnunk a közvetlen környezetünkben (akiért, vagy ha elhunyt, akinek a hozzátartozóiért) akár még tehetünk is?


Mi lenne, ha a hírek egyrészt objektív politikai tájékoztatásról, másrészt jó hírekről szólnának? Jó, persze, emellett időjárás-jelentés meg minden.

2019. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

#6

A minap gondolkoztam azon, hogy vajon miért annyira érdekesek a legtöbb ember számára a minél brutálisabb, morbidabb halálesetek, balesetek,gyilkosságok? Szinte ösztönszerűen megállunk bámészkodni baleset mellett vagy ha valaki rosszul van.. extra magas olvasottság a honi ill.külföldi tragédiáknál.. pedig szerintem is ritka az olyan ember akinek a közvetlen környezetében ne történnének hasonlók. Megjegyzem én is szeretem a krimiket és elolvasom az ilyen témajú cikkeket holott nálunk sem minden ok ráadásul onkológián dolgozok ebből adódóan rengeteg tragédiát látok nap mint nap. Az emberi természet alapból ilyen. Meghallgatnám ennek a mélyebb pszichológiai elemzését is egy szakértőtől.

2019. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Talán mert a síelést luxusnak érzed, pedig lehet, hogy aki ott meghalt, hosszú évekig gyűjtötte a pénzt és a bátorságot, hogy egyszer eljusson egy ilyen helyre, miközben otthon robotol.
2019. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Mert olyan fura módon működik az igazságérzeted, hogy a munka közbeni baleset, az tragédia, míg a síelők "minek mentek oda" veszélyes téli sportot űzni. Lehet, hogy arra neveltek, hogy mindig csak dolgozni kell, nem szabad szórakozni, ezért magadtól is sajnálod a szórakozást, és megveted azt, aki mégis elmegy nyaralni. Vagy épp szeretnél te is, csak nincs rá lehetőséged, ezért nem érint meg, mert valahol kicsit úgy érzed, megérdemelték.

Én amúgy egyik baleset áldozatait sem sajnálom soha. Ha egy ismerősöm halna meg ilyen szerencsétlenségben, nagyon szomorú lennék, de ezeket az embereket nem ismertem, nekem nem jelent semmit, hogy síelés, vagy munka közben haltak-e meg.

2019. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
#9: Ilyen logikával ha olvasol/nézel egy könyvet/filmet, és meghal benne valaki, akkor sem érzel egyáltalán sajnálatot? Hiszen ő még egy ismeretlen embernél is kevesebbet jelent neked, mert csak egy kitalált figura.
2019. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!