Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora összegre mondanád...

Mekkora összegre mondanád azt, hogy "nagy pénz? "

Figyelt kérdés

Most nem milliókra gondolok, hanem egy mindennapibb mennyiségre, ami többnyire megfordul egy átlagember pénztárcájában.


Melyik az a pénzösszeg (esetleg konkrét papírpénz), amire azt mondod, ez már "nagy pénz"?


Én euro övezetben élek, az én értelmezésemben a 10€ (3000Ft) ilyen.

Ha viszont forintot váltok hazalátogatáskor, akkor a 2000Ft az a bizonyos érték, ami "nagy pénz".

Lehet, mert papírpénz, nem tudom.

Mikor kisebb/tini voltam, akkor a papír 200Ft volt a "nagy pénz", az 500Ft-os pedig egy "egész vagyon".

(olyan 10 éve nagyjából)


Számodra hol kezdődik ez az összeg, és miért pont ott?


2019. jan. 17. 19:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
30.000 forint felett..100 euro
2019. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40-50 euró már viszonylag nagy összegnek számít a hétköznapi életben. Ennél több készpénzt egyáltalán nem vagy csak nagyon ritkán tartok magamnál mert ha esetleg elhagynám/ elvennék /ellopnák a pénztárcámat akkor nem ér akkora kár illetve ha gáz van haza tudok taxizni. Egyéb kisebb kiadást is tudok belőle finanszírozni pl. ha fáj a fejem vagy görcsöl a hasam akkor tudok venni fájdalomcsillapítót, és egy kisebb bevásárlásra is elég ez az összeg. 50 euró környéke éppen optimális, afelett már sok nekem.
2019. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológiailag a "nagy pénz" fogalmát a velem hordott tárgyak értékéhez kötöm. Ezek közül a legdrágább a telefon volt mindig is. Amíg butatelefonom volt 20 ezerért, addig a 20 ezret tartottam soknak, most 60 ezres telefonom van, az ez alatti összeget nem tartom soknak.
2019. jan. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a nagy pénz 10.000ft.-tól kezdődik. Ha azt nézem, hogy a boltba ma bemenve egy 1000-esnél kevesebbet lehetetlenség költeni pár dologért is, akkor azt mondom, hogy az 1000-es is már nagy pénz.

Van egy ismerősöm, aki az 5 ft.-osak nem értékeli, nem használja.

Ennyire különbözünk...

2019. jan. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinek anyagi és élethelyzettől függ.


Van olyan, hogy a több 10 ezer, vagy 100 ezer sem "nagy pénz". Míg egy bevásárlásnál már a 10 ezer is annak mondható.


Míg csóró egyetemista voltam, addig egy gyorsétterem menüje is nagy pénz volt a maga 1500-2000 forintjával. Manapság meg haverommal meghívjuk egymást és simán ott hagyok 3-4000 Forintot is. És nem centizgetem, hogy ő "csak" 2500-ért hívott meg.


Vagy ugyanígy jó példa a telefon. Régen 20 ezerért vettem használtan. Az akkor nekem nagy kiadás volt. Most meg 160 ezerért vettem telefont és annak örültem, hogy milyen "olcsó" volt a 2 évvel ezelőtti 250-300 ezres telefonokhoz képest.


Vagy régen késbe dőltem volna, ha elhagyok 10-20 ezer forintot. Manapság meg természetesen felhúzom magam rajta, de nem dől össze a világ. Nem fog úgymond hiányozni, mert nem vagyok vele sem előrébb sem hátrébb.


Vagy régen 3 ezerért mentem ki Hungaroringre autóversenyt nézni. Vitt kajával, BKV bérlettel ez volt a nagy pénz. Manapság meg simán megvettem az egész család jegyét, fejenként 10 ezerért. És helyben is leülök enni-inni hiába nagyon drága. Egyrészt "nagy pénz" másrészt mégsem.


Vagy régen maximum 2-3 ezret vittem magammal, ha mentem valahova. Nem is értettem, mások hogy tarthatnak több 10 ezret a tárcában. És most én is ezt teszem, az esetek többségében van nálam bőven pénz. Persze attól is függ, hova megyek, ha csak célirányosan akkor nem viszek sokat, máskor meg ki tudja kell-e tankolni a kocsit, közbejön-e valami program, vagy csak nem lehet kártyával fizetni valahol így mindig van nagyobb összeg is nálam.

2019. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem is a tízezer. Az 2000, 5000 annyira gyorsan elmegy, hogy csak na. Elmegyek boltba bevásárolni vacsira és hipphopp annyi is. A tízes az már más.
2019. jan. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!