Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A MAGYAR PÉNZVERDE ZRT. által...

A MAGYAR PÉNZVERDE ZRT. által kibocsájtott emlékérmék meddig értékállóak? Meddig váltják vissza, azonos névértékű összegre?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni spórolni, de nem bankban szeretném tartani a spórolt pénzem, hanem otthon. Kipróbáltam, hogy papírpénzt félre tudok-e rakni, de azt tapasztaltam, hogy a papír nagyon könnyen tönkremegy, túl sok nedvességet vesz fel, ha nagy a hőmérséklet külömbség. Ezért gondoltam arra, hogy inkább pénzérméket gyűjtenék, és mivel a 200 forintos a legnagyobb fizető érménk, ezért gondoltam az emlékérmékre.

2018. febr. 22. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel azok közül többnek is van névértéke, és hivatalos fizetőeszköznek minősülnek, így bármikor annyit fog érni, ami rá van írva. Viszont általában többe kerülnek, mint a névértékük, pont azért, mert emlékérmék. Így az esetek többségében buknál rajta.


Amúgy a papírpénznek sem lesz semmi baja, ha nem tartod szándékosan szar körülmények között. Sokkal nagyobb kihívás a pénznek az, ha folyamatosan használják, és még azt is viszonylag jól bírja. Ha otthon tartod nyugalomban, milyen komoly baja lehetne?


Viszont baromira nem éri meg otthon készpénzt gyűjteni, mert az infláció miatt napról napra kevesebbet ér. Nem is banki kamatokban kell gondolkozni, hiszen az is nagyon alacsony, hogy megérje. Attól függően, mennyire vagy kockázatkerülő, keresni kell valamilyen befektetési formát. Pl. a legkisebb kockázattal járó, de legalább inflációt kamatozó befektetés az állampapír.

2018. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A jó édes ***** válasza:
Nincs olyan nevű cég, hogy Magyar Pénzverde Zrt. - ha van is, ne vegyél tőlük semmit. Az emlékérme piacot ma több cég népesíti be - java részük értéktelen vackokat árul, 0% közeli nemesfém tartalommal. Ami reálisan értéket képvisel, az MNB leányvállalata, a Magyar Pénzverő Zrt. által vert érmék egy része. Szerintem befektetésre egyébként csapnivalóak - hacsak nem arra készülsz, hogy ledobják az atomot, beüt az apokalipszis - de ilyen esetekre inkább élelmiszer konzervet tegyél félre, ne pedig fényes kis érméket.
2018. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az aktuálisan kibocsátott darabokat lehet névértéken vásárolni. De mivel nem kamatozik (bar a jelenlegi kamat kornyezetben ez nem erdekes), nem túl jó ötlet ebben gyűjteni a megtakarításaidat. És nem biztos, hogy bármelyik bankfiókba befizetheted a számládra. Mert a pénztárosnak gőze sem lessz arról, hogy kell kezelnie, hogy kell megállpítani hogy eredetiek-e, stb... Ezért lehet elküld inkább egy másik fiókba.
2018. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!