Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hiányozni fog -e a pénz? Egy...

Hiányozni fog -e a pénz? Egy boltban a pénztáros a 3727 ft összegre kapott egy 20 ezrest, de a gépbe véletlenül 10200 at ütött. Egyébként jól adott vissza.

Figyelt kérdés

#pénz-plusz-vagy-minusz
2017. máj. 23. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ha jól adott vissza, akkor akarmennyit ütött be, 3727-nek kell lennie a kasszában. A 9800 különbözetet így is úgy is visszaadta.
2017. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem igen. Össze fogják számolni, és a hiány 9800 lesz. Mikor vetted észre?
2017. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2. válaszadó vagyok. Jobban végiggondolva az 1. válaszadónak lesz igaza.
2017. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még a boltban.Ideadta a visszajárót meg a blokkot.Aztán kérdeztem hogy ez mi,mert hirtelen nem tudtam, hogy most engem akart átverni, vagy magát csapta be.Azt mondta véletlenül elütötte.
2017. máj. 23. 20:16
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt letudjátok vezetni, hogy miért nem?
2017. máj. 23. 20:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert benne van a gépben, hogy 3727 Ft-ért vásárolt valaki és a kasszában 3727 Ft van.


Az összeg hogy te milyen címletet adsz nem számít sehol az csak azért van hogy ne fejben kelljen kiszámolni a visszajárót.

2017. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké köszi.
2017. máj. 23. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Alapszintű matek, vagy józan parasztész.


Egyszer találkoztam én is egy nénikével, akinek ez nem állt össze a fejében. 1000 forint alatt vásárolt, 1000-ressel fizetett, a kasszás kolléga 10000-ret ütött be véletlenül, de jól adott vissza. A blokkra rákerül a fizetett összeg is, így fél óra múlva jött vissza panaszkodni, hogy ő 10000-essel fizetett, de rosszul kapott vissza, nézzék meg, itt a blokk.


Aztán persze visszanézték kamerán, hogy teljesen jól kapott vissza a nénike, de hát nem hitte el, mert hogy a blokkon más van (ő nem láthatta a felvételeket). Nem hittem el, hogy ilyen van, azt hittem, hogy a nénike furfangosan át akarja verni az üzletet, de ha egy ilyen kérdés megszületik, akkor máris átértékelem, lehet, hogy csak ennyire nem ment neki a matek.

2017. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én elhiszem,hogy te,a magad térfeléről rálátsz a dolgokra,de hidd el abban a pillanatban én mint vásárló nem tudtam mire vélni a dolgot.Kezdve azzal hogy a pénztárosnak elég sanda,simlis volt a nézése. Enyhén kreol.Nem ismerem a gép működését,így még az is megfordult a fejemben,hogy ez egy trükk,és a munkaadóját károsítja meg...
2017. máj. 23. 22:19
 10/14 A kérdező kommentje:
De az is lehet szándékosan ütötte el,meg akart húzni,de útközben meggondolta magát.Mert amikor rákérdeztem hogy ez mi,elmagyarázta ugyan, de elnézést nem kért.Amúgy meg ha észreveszi hogy elütötte, legalább akkor jelezhette volna.
2017. máj. 23. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!