Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet jobb mozgásom...

Hogyan lehet jobb mozgásom (mert most olyan mint egy lúzernek! )?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz megfogalmaznom a problémámat, szóval a mozgásom olyan mint valami lúzeré, ez abban nyilvánul meg, hogy sokszor elbotlok a saját lábamban, vagy csak furán megyek, mint aki fogyatékos :D

Ha fotóznak engem, akkor nincs semmi gond, azonban amikor videóznak, akkor látszik, hogy milyen bénán mozgok, "lúzeresen", elég nehéz ezt elmagyarázni, nem nagyon tudnám kifejteni. Talán azzal lehetne pl. rengeteg filmben szerepelnek "menő" srácok akiknek olyan a mozgása, a járása/sétálása, minden mozdulata, amitől menő lesz, nem hibázik benne. És vannak a lúzer srácok akik rondák(ez mondjuk nem igaz rám csak a többi, mint mondtam fényképeken mindenki dicsér, hogy milyen jól nézek ki rajta stb.:D), hülyén mozognak: elbotlanak mindenben, és a járásuk alapján is meg lehet mondani, hogy ők nem a menők közé tartoznak, kiesik minden a kezükből, bénák a sportban, meg ilyen tulajdonságok.(persze a filmeknél ez az egész el van túlozva, de remélem értitek a problémámat)

Szokták erre azt is mondani, hogy "milyen szerencsétlen" ez az ember (és itt nem arra van értve a szerencsétlen, hogy pl. lekéste a buszt vagy ilyesmi)


Nos, az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetek "menőbb" mozgású, férfiasabb, felnőttesebb, és ehhez hasonló tulajdonságok :D


nem mellesleg ilyenek miatt bäxsztattak a suliban is(látszik rajta milyen lúzer, szerencsétlen, balfäx stb.)

(( amúgy könnyű mondani hogy álljak ki magamért, mikor 5en bäxtatnak egyszerre...:) ))


Bocsi az elírásokért, szóismétlésekért, stb. :)

18f.



2019. jan. 18. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjunk rossz a tartásod
2019. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg ótvargáz az a tipikus "menőcsávós" járásmód, amikor két dinnyét dugtak a hóna alá és még egyenesen menni se tud vele, mert túl nehéz...

Kicsit sem vonzó, inkább a hideg ráz tőle nőként. Később még örülni fogsz, hogy nem ilyen vagy.

2019. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szimplán "béna" sétálásért nem szivatnak ilyen durván. Ott más problémák is lehetnek.


A mozgásodat dinamikusabb sportokkal megoldhatod. Pl.: Foci, korsárlabda stb...


Meg sok sétával (gyakorlat teszi a mestert :D )

2019. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 nem arra gondolok, ahogy azok a páwa fiúcskák járnak, hanem hogy képes vagyok elbotlani a saját lábamban, vagy elesek a lépcsőn :D
2019. jan. 18. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is küzdöttem hasonló, bár enyhébb problémával. Nekem sajnos (még mindig kicsit) belerondít(ott) a majdnem gerincferdülésem.

A legtöbb mindenre azt a megoldást találtam, hogy húzd szépen ki magad, és tudatosítsd magadban hogy nem, te nem vagy lúzer. Légy határozott, ha szembejön veled valami keménylegény (aki általában arról ismerhető fel, hogy a testétől minimum 10 centire hordja a karát hogy nagyobb darabnak tűnjön) ne húzódj félre mint valami kis anyámasszony katonája (persze ne lökj fel senkit, de ne hagyd hogy téged lökdössenek). Figyeld meg hogyan járnak a "menő" (utálom ezt a szót, szóval inkább használjuk a határozottat, az nem átértékelődött kifejezés) férfiak, de ne vigyél semmit túlzásba.

Én is elég botladozós típus vagyok, erre általában az a megoldás, hogy nem sietsz fölöslegesen, próbálsz a lábad elé tekinteni, nem belerúgni minden második lépcsőfokba (mint velem volt régen). Persze néha mindenki bénázik, de ha ki tudod nevetni magad egy-két rossz lépted vagy zavarbaejtő helyzeted miatt sokkal jobban megoldod a helyzetet, mintha lesütött szemmel, lógó orral a földet bámulva elsunnyognál szégyenedben.

A legtöbb sportban, főleg labdajátékokban egy-kettőt kivéve én is borzalmasan béna vagyok. De ha egész egyszerűen leszarod, hogy más mit gondol az ezek iránti hozzáállásodról, és nem tulajdonítasz ekkora fontosságot ennek a kérdésnek, akkor nyert ügyed van. Focizni általános iskolás elsős korom óta sem tudok, de egyáltalán nem érzem úgy mintha ettől bármiben is kevesebb volnék másnál (hiába sulykolják sajnos belénk azt hogy mi a "foci nemzete" vagyunk xd, már bocsánat de ez nagyon nem így van mellesleg).


Érezd jól magad a bőrödben, csináld azt amit szeretsz, ne félj mások véleményétől, légy határozott, tanulj az emberektől. Igazából ennyi.


18/F

2019. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni valamit.
2019. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#3 na igen, foci és kosár, ott is problémák vannak mert a mozgásom ott még rosszabb :D a labda is kiesik a kezemből(pl. kosárnál).

Egyedül a pingpong megy(vagyis inkább csak ment, mert 4 évig egyáltalán nem pingpongoztam, azelőtt általánosban minden óra után ~15 percet :D szóval kb az az egyetlen sport ami elfogadhatóan megy nekem)

pedig foci is volt, általánosban konkrétan minden tesiórán foci volt, és mégis úgy focizom, mint aki először játszik(talán még annál is rosszabbul)

2019. jan. 18. 22:23
 8/13 anonim ***** válasza:

mondjuk elég csajosan fogalmazol :D

lehet a mozgásod is meleges és ezért szólnak, hogy állj határozottabban.

2019. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#5 én is utálom azt használni, hogy "menő" mert nem az akarok lenni, csak normálisabb, (ahogy mondtad a határozott az tényleg jobb szó rá) :D szóval elég nehéz ezt megfogalmazni ...

a járásomhoz még annyit hozzátennék, hogyha nem figyelek oda, akkor egyenesen teszem a lábamat, mert régebben picit csámpás voltam, és ez még bennem maradt(próbálok arra figyelni, hogy kifele tegyem a lábfejemet egy picit)

fura ebbe belegondolni, hogy én itt erőlködök azon, hogy ne nézzenek lúzernek/bénának/stb a mozgásom miatt, valakinek meg simán megy ez az egész, anélkül hogy különösebb erőfeszítést kellene tennie..:D

köszi, jó tudni hogy nem csak én vagyok béna fociban :D

2019. jan. 18. 22:30
 10/13 A kérdező kommentje:
#8 csajos fogalmazás lehet attól is, hogy 3 lánytesóm van :D lassan kezdek úgy beszélni mint ők...xd de 100% hetero vagyok, és ezt is szeretném kifelé mutatni :)
2019. jan. 18. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!