Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én veszem észre, hogy a...

Csak én veszem észre, hogy a gyalogostársaim, főként a fiatal lányok egyre butább módon közlekednek gyalogosan a járdán? Hercegnő Level 100.

Figyelt kérdés

Imádok sétálni. Vidéki, nyugodt városból származom, pár éve élek Budapesten. Tömegközlekedéssel, és sétával jutok el bárhová, autót csak nagyobb bevásárlásokhoz, vidéki kirándulásokhoz használok.


Amikor vidéken járok, mindenki tud szépen, nyugodtan, a maga kis útján közlekedni, szemben jőve, gyalog a járdán. Mint a kiskacsák az anyjuk után. :)


Budapesten sétálok a járdán, határozott tempóban. Szemben érkezik két idős néni, beszélgetve egymás mellett. Szépen elhaladnánk egymás mellett, hárman kényelmesen megférve a járdán.

De nem sikerül a projekt, mert az idős nénik mögül kiugrik egy ~20 éves fiatal lány, megelőzi őket, beugrik hármunk közé, félrelökve az idős nénit, és engem is.

Majd rám néz, és elenged az ajka alatt egy k.csög szót, mert nem ugrottam le az autók közé, hogy ő sértetlenül elmenjen a nénik mellett.


Sétálok barátnőmmel bevásárlás után, kezemben a vásárfia. Ugyanez a szitu megismétlődik, fiatal lány kiugrik a velünk szembejövő gyalogosok közül, és egy az egyben nekem jön. Fél másodperc alatt zajlik le az egész. Az ütközős csaj csúnyán néz rám, barátnőm pedig lecsesz, hogy hogy lehetek ilyen bunkó egy lánnyal.


És ez naponta megesik. :) És 100%-ban fiatal, siető lány a másik fél.

Én vagyok a bunkó, hogy nem figyelem, mikor ugorhatok a saját utamról félre, vagy az emberek sietnek ész nélkül?


2019. jan. 20. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pesten nagyon sok a bunkó ember és ez nemcsak a fiatal lányokra igaz, én is nagyon sok bunkó emberrel találkoztam mikor odajártam tanulni. Egyszerűen majdnem 2 millió ember és emiatt statisztikailag jóval nagyobb eséllyel találkozol az ilyenfajta emberekkel. Ez nem jelenti azt, hogy Budapest 99%-a ilyen nyomorult, csak azt, hogy a magas népesség miatt nagyon sok van az ilyenből és az emberek jobban észreveszik amúgy a rosszat mint a jót. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mennyien járnak be Bp-re de nem ott laknak...
2019. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pár hetente vagyok csak a fővárosban, eddig nem láttam ilyesmit.

Előzékeny vagyok maximálisan, viszont az ilyeneket tuti fellökném aztán nézhetne csúnyán a nevető szemeimbe.

2019. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Barátnő mellől lesed a fiatal csajokat és a legnagyobb bajod, hogy kcsgnek nevezett az egyik, biztos valami jobbat vártál.


Amúgy sem Pesten, sem más városban nem figyelhető meg ilyen jelenség, hogy főképp a fiatal lányok lökdösnek az utcán.

2019. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én városomban is (Győr) megfigyelhető ez a jelenség sajnos. Akkor a legrosszabb amikor többen vannak és szinte keresztül sétálnak rajtam mert nekik szigorúan egymás mellett kell haladni ilyenkor is. Én csak ladydömpernek hívom őket.
2019. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Vicces, mert én is győri vagyok, de a kedves idős néniken kívül más nem gázol át rajtam. Ők viszont rendszerint, főleg a kasszanal meg amikor a buszra nyomakszanak.
2019. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!