Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy ok nélkül csúfolnak, kiközösítenek valakit?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy ok nélkül, hogy pl. az illető nem bunkózott a többiekkel, hanem olyan dolgok miatt csúfolták, amik ellen nem nagyon tudott mit tenni. Pl. a kinézete, szellemi képességei, vagy egyéb hiányosságai miatt.

Minden esetben a bántalmazott tehet arról, hogy bántalmazzák?


2019. jan. 20. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Létezik. Általános iskolában
2019. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

A bantalmazott kb sose tehet arrol hogy bantalmazzak... Es altalaban amugy az ok is olyan, hogy nem ok arra, hogy valakit bants.

Akik bantanak masokat, azok vagy nem akarjak, hogy ot bantsak vagy valami tortent veluk, kisebbsegi komplexus stb.

Altalanosban pl egy azsiai lanyt bantottak azert mert azsiai. “huzott szemu” “kinai”

2019. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, nemcsak általánosban, sajnos középiskolában is...
2019. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, de szerencsére van ellenszere is.


https://www.youtube.com/watch?v=--3iSh4TA0M



Mindig arra gondoljatok, hogy aki rendben van magával, annak nincs szekálási késztetése.

2019. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ok mindig van, maximum kicsinyes.

Nem egy hely van, ahol az összeszokott csapat elutasítja az új kollégát. Ehhez semmit nem kell tenni, azért van kiközösítve, mert nem régóta a csapat tagja. Jobb esetben csak nem beszélnek vele, rosszabb esetben lépten-nyomon megszivatják. Ahol a főnökség gyenge vagy támogatja az ilyesmit, ott ez mindennapos.

Baráti körből is simán ki lehet kerülni, ha pl egy régebbi tag párja az illető és szakítanak. Ilyenkor kirakják, mert a régi taghoz lojálisak. Itt is csak a szakítás a bűne az illetőnek.

De akár a 80 éves papát is kirakhatják az otthon sakk klubjából, mert az ebédlőben csak ő ehet cukros pudingot vagy nem adott az altatójából.

A kiközösítés a csordaszellem erősítésére való, mindig egy vezéregyéniségtől ered, amit a csorda átvesz, hogy érezze az összetartozást és a csorda erejét.

Amikor tehát a külön-külön gyenge tagok együtt elüldöznek egy magányos embert, akkor ők ezzel erősebbnek érzik magukat a közösség tagjaként. Ez biztonságot ad. Semmiféle ok nem érdekli őket, csak a csorda biztonsága. Az ember sem különb az állatoknál.

2019. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteknél is van ilyen (vagy legalábbis félfelnőtteknél): valakire emlékezteti a másik, és ahelyett, hogy kimondaná, hogy "Emiatt te nekem nem vagy szimpi", inkább gyerekesen bunkózik vele.
2019. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Engem általánosban csúfoltak, mert nem voltak egyenesek a fogaim felül. Ezen kívül semmi "bűnöm" nem volt. Tisztán megmaradt bennem, mikor reggelente lent gyülekező volt, már akkor is mindig otthagytak engem. Fent a teremben is a fejemhez vágták, hogy nem a barátaim. Csúfoltak állandóan. Volt olyan is, hogy az osztályból csak engem nem hívtak meg szülinapozni hétvégén. Néha sírtam is, szerencse hogy a tanítónő jófej volt. Oviban semmi gond nem volt, viszont emiatt később a suliban is visszahúzódó, csendes maradtam. Persze azóta felnőttem, a fogaim szépek, de erre ha ìgy rágondolok, fáj...

Kérdezed, hogy a bántalmazott tehet-e erről. Nem hiszem, hogy én pl miről tehettem. Alsóban nem javasolta még a fogorvos a fogszabályzót, ennyi volt a gond. De ez már nem mai történet. 2001 környéke, mikor kezdtem az általánost :)

24N

2019. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki gyerekkorában vezéregyéniségként sok évig menedzselte a kiközösítéseket, piszkálódásokat.

Felnőttként is ezt csinálja, illetve hasonlókat, mindenkit megítél, elítél, "csak ő tudja jobban", imádja a bulvármédiát, a sorozatokat, stb.

2019. jan. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy más is így gondolja, ahogy én.

Egyébként a kérdés onnan jött, hogy nézegettem a megválaszolt kérdéseimet és volt egy, amire pár évvel korábban válaszoltam és összevesztem alatta egy másik válaszolóval ezen a kiközösítés dolgon. Ugyanis ő állította, hogy ha szinte egy egész osztály egy adott gyerek ellen fordul, biztos, hogy az az egy gyerek szinte kikönyörögte magának, hogy csúfolják, meg egy másik válaszoló is csatlakozott hozzá és együtt osztották a népet, hogy akit gyerekként kiközösítenek, az egy életképtelen, antiszociális kis valami és ezt nevezik amúgy is természetes kiválasztódásnak, stb. xD Ja meg utána akivel elkezdtük a veszekedést, írt egy utolsó kommentet, amiben közölte, hogy szerinte a hozzám hasonlók élvezik az áldozatszerepet, pedig így visszagondolva nem igazán élveztem, amikor iskolában nap, mint nap olyanokat mondtak a többiek, hogy rusnya vagyok, a hozzám hasonlókat régen a Tajgetoszról dobták le, sose lesz pasim, genetikai hulladék vagyok, stb.

Szóval érdekelt, más is ugyanezt gondolja-e és velem van a baj, vagy sem.

2019. jan. 21. 19:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj igen ezt ismerem. :-(

Nálunk az osztályfőnök kiskedvencei intézték a kiközösítést, el is tudták érni, hogy osztályfőnök is azt az egyet tartsa hibásnak: "ha ő nem lenne, minden szép és jó lenne".

Azt mondta neki, hogy biztosan ő a hibás és hogy soha nem fogja semmilyen közösség őt elfogadni az életben.

2019. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!