Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben miért nem...

A Harry Potterben miért nem használt a minisztérium baglyokat?

Figyelt kérdés
Most konkrétan Sirius Black elfogására gondolok. Harry a Tűz Serlegében többször is küldött neki levelet, annak ellenére, hogy nem tudta, hol van. A minisztérium miért nem küld neki levelet, és követi valaki seprűn a baglyot?

2014. jún. 7. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
hogy hülye kérdéseket tudj feltenni. Ez egy film/könyv, vágod? Fikció. A legtöbben pedig kis keresés után bőven lehet logikai bakikat találni, és ebben nincs semmi szenzációs...
2014. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez nem volt valami kedves... :P
2014. jún. 7. 19:36
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem tisztáztad le hogy rendes magyarázatot kérsz, vagy valami fan fictiont... Én az elsőre gondoltam először, azért a hangnem, mert feltételeztem hogy tényleg ennyire butuska vagy. Ha a második eshetőségről van szó, akkor vissza vonom, csak azt ki kellett volna kötni az elején...
2014. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár rég olvastam a könyveket, de valahogy az rémlik, bár Harry nem tudta, hogy Sirius pontosan hol van, amikor levelet küld neki, de a baglya tudta. Meg Ron Baglya is. Erre ha jól emlékszem van utalás is a könyvben.
2014. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem erre nincs logikus magyarázat, a Harry Potterben több logikátlanság is van. (Pl. Ifj. Barty Kupor ahelyett, hogy Roxmortsban hoppanált volna Harryvel a temetőbe, egy éven keresztül készítette elő a terepet.)

Persze lehet, hogy a baglyoknak is van valami mágiája, és nem lehet követni stb.

(Ui. Minden hiba ellenére nagyon szeretem a HPt)

2014. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondolkodtam. De erre találtam egy magyarázatot: Azt sehol nem írták le, hogy a Denem-kúria, ahol Tudjukki Kuporgott (höhö, érted) a temető követlen közelében lett volna. Lehet, hogy az ifjabb Kupor még nem járt ott. A hoppanálás feltételei pedig a célmeghatározás, a céltudatosság és a célirányosság. Ha pedig Roxmortsból vitte volna zsupszkulccsal, az kicsit feltűnő lett volna. :P

Egyébként igen, a Sötét Nagyúr is meglepően kedves, hogy mindig vár év végéig. Fontos számára az ifjú Harry taníttatása! :)

2014. jún. 7. 23:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Bár egy picit megzavartál ezzel, hogy 'Roxmortsban hoppanált volna'. Dehoppanálásra gondoltál, nem?
2014. jún. 7. 23:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A Roxfortban nem lehet hopponálni, sem dehopponálni.
2014. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De Roxmortsról van szó, nem Roxfortról. :P
2014. jún. 8. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:

A dehoppanálás és a hoppanálás ugyanaz, nézőpont kérdése, hogy éppen mi történik.

Szerintem egyszerűbb lett volna, ha Voldemort kiruccan Kuporral a temetőhöz (ami amúgy nem messze volt a régi kúriájuktól, mert említi a könyv), megmutatja, hogy itt a temető és aztán Mordonként az év legelső roxmortsi kirándulásán egyszerűen megfogta volna Harry karját és elvitte volna oda. Lehet, hogy azonnal feltűnt volna mindenkinek, hogy Harryt elrabolták, de akkor már mindegy, hiszen már árkon-bokron túl lettek volna. Vagy ha már itt tartunk: Kupor ott volt Ronéktól pár méterre az erdőben vagy ott volt a meccsen tőlük egy karnyújtásnyira, ott akármikor elrabolhatta volna Harry-t.

2014. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!