Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen haszontalan vagyok,...

Teljesen haszontalan vagyok, vagy csak ilyen fiatalon kiégtem? Éreztétek már magatokat teljesen hasznavehetetlennek?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, 19 éves korom óta dolgozom, de már most teljesen kiégtem szerintem...


Először pénztárosként dolgoztam alkalmanként, de utáltam, mert gépnek éreztem magam és az idő sem telt munka közben, aztán adminisztrációs területen kezdtem el diákként dolgozni egy multinál, eleinte semmi bajom nem volt vele, de utána besokaltam, hogy monoton és állandóan csicskáztatnak, hogy 1-1 papírt scanneljek be... Úgy éreztem, hogy ennél többet érek, majd valami kreatív munkát kell keresnem, ahol intézkedhetek kedvemre. Váltottam is, most már főállásban dolgozom HR-pénzügy területen.


A munkám a következőből áll: elindulok otthonról kb 7.10-kor, beérek 8-ra, leülök a gép elé 8.05-kor, felkelek 2× pisilni, felhívom barátom 3× 1,5 perce, megmelegítem a mikróban az ebédem, megeszem miközben írom az e-maileket, majd felkelek a gép elől 5-kor, vagy fél 7-kor, és ismét hazadöcögök 1 óra alatt, aztán siratok, hogy nincs időm még bevásárolni a főzéshez, nincs kedves fél 9-kor edzeni menni, majd 10-kor bealszom, aztán ismét megy minden elölről.

Már utálok felkelni, de komolyan, pedig semmilyen rossz dolgot nem csinálok (scannelek, postázok, szervezkedek, meg a feletteseim "ezt gyorsan megcsinálod légyszi" munkáitól nem haladok az én piti munkámmal, csak kapkodva", mégis úgy érzem, hogy utálok felkelni, csak muszáj pénzt keresni. A társaság egyébként jó, de a munkát soknak érzem.


Lehetőségem lenne kreatívkodni a munkahelyen, viszont egyszerűen nincs semmi ötletem semmire, most már a panasz is rengeteg rám, mert mindent elírok, elpakolok iratokat úgy, hogy nem emlékszem rá, hogy hova tettem, értetlenkedek, félrebeszélek, elfelejtek dolgokat. Ilyenek az előző munkahelyemen nem voltak, ezért hatalmasat csalódtam magamban (ott is elronthattam volna jó pár dolgot, de valahogy ott még volt időm átellenőrizni a dolgaim, és lelkiismeretesebb is voltam, bár a munkám negyed ennyi volt és felelősség sem volt rajtam.) A magánéletben is szétszórt vagyok sajnos gyerekkorom óta, de az előző helyen tényleg nem voltam az.


Szerintetek kiégtem, vagy szimplán ennyire béna vagyok?


A velem egyidősek egyszerre 2-3 munkát vállalnak, pörögnek, éjszaka nem alszanak stb... (vagy éppen otthon laknak, nem vezetnek háztartást és élősködnek)


Nagyon szégyenlem magam, de egyszerűen munkaundorom van, de otthon sem tudnék ülni, csak maximum egy évig.

Nem vagyok karrierista, nekem az az életcélom, hogy családom legyen és boldogok legyünk, viszont ugye azért pénzt is kell keresnem (nem a jövendőbeli férjemen élősködni).


Gondolkodtam azon, hogy szakmát váltok (egyébként logisztikus a végzettségem, de még nem dolgoztam e területen, most közgazdásznak tanulok, de őszinte legyek egyik sem kötne le... csak csinálom, hogy ne mondhassák rám, hogy megelégszem egy OKJ-s képzéssel).


Emberekkel szeretek kommunikálni, de az olyan munkához vagy erős fellépés kell (ami nekem csak néha van... ilyen például egy marketinges szakma), vagy le kell mondanom a pénzről és elmehetek éhbérért ápolónak..


Lennék újságíró, de belegondolok, hogy ahhoz is tehetség kell, lehetnék fodrász, fényképész.. bármi... de semmihez nincs tehetségem, semmihez, csak a nyafogáshoz, az önsanyargatáshoz, a dögléshez meg a pénzköltéshez.


Más is volt már így ezzel? Én szeretnék változni, de annyira bedepiztem már emiatt, hogy még ahhoz sincs elég akaratom, és ráfogom arra, hogy nem is tudom, hogyan kell összeszedni magam? Egyáltalán lehet a szétszórtságon és a semmihez nem értésen változtatni?


Ebben a pillanatban úgy érzem, hogy bármilyen munkát végeznék semmihez nem lenne kedvem és mindent elrontanék..:S


Bocsánat a sok szövegért!:)


Előre is köszönöm a válaszokat!



#kiégés #tehetségtelenség #munkaundor fiatalon
2017. márc. 10. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben ott a válasz: NINCS ELÉG AKARATERŐD!!!!

Ha ennyire feledékeny vagy, akkor nyiss egy dokumentumot a gépet, ahova felírsz mindent, hogy mit hova tettél.

Figyelj oda, hogy otthon legyél a munkakörödet érintő témákba, így nem fogsz félrebeszélni, vagy értetlenkedni.

2017. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a filmet: hivatali patkányok
2017. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"A munkám a következőből áll: elindulok otthonról kb 7.10-kor, beérek 8-ra, leülök a gép elé 8.05-kor, felkelek 2× pisilni, felhívom barátom 3× 1,5 perce, megmelegítem a mikróban az ebédem, megeszem miközben írom az e-maileket, majd felkelek a gép elől 5-kor, vagy fél 7-kor, és ismét hazadöcögök 1 óra alatt, aztán siratok, hogy nincs időm még bevásárolni a főzéshez, nincs kedves fél 9-kor edzeni menni, majd 10-kor bealszom, aztán ismét megy minden elölről. "

Ez kb mindent elmond, egy gramm munkát nem sikerült felfedeznem.

2017. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!


Szerintem magától érthető, hogy 10 órát keresztül nem egy egy helyben ülök és nézek ki a fejemből. Feleslegesnek tartottam minden mondat után/elé odaírni, hogy "dolgozom", de hogyha szeretnéd szívesek kimásolom a szöveget is beírom 100× :)

2017. márc. 10. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ismerős érzés. Akkor szoktam így érezni ha nem én uralom életem. Például bármely idegen munkahelyen. Fősulis koromban halasztottam egy évet és addig a szüleim hobbigazdaságában tevékenykedve éltem. Az az egy év mély nyomot hagyott bennem és szüleimben is mert rádöbbentünk hogy ha nem munkahelynek élünk hanem magunknak dolgozunk otthon akkor az a földi paradicsom, boldogság és szabadság a köbön. Most akarok létrehozni egy önellátó tanyát, ami teljesen közműmentes lesz hogy számlafizetési kötelezettséggel se szólhasson senki bele életembe. És ha szabad és független vagyok akkor nálam határ a csillagos ég, akkor bármit megvalósítok és el se fáradok benne. Pedig mérnöki diplomám van, mégis rabszolgának éreztem magam minden munkahelyen. Viszont otthon szabadon élve most dolgozom a második találmányomon. Ez egy munkahely mellett elképzelhetetlen volt számomra. A természet egyik emlőst sem rabszolgának teremtette, főleg az embert nem. Mi emberek mégis mindig rabosítjuk magunkat. Az meg megöli a lelket de még az életkedvét is elveszi az embernek. Ahogy tapasztalhattad is. Az ötvenes évek államosításaikor nem véletlenül választották sokan inkább az öngyilkosságot mint hogy alkalmazottak legyenek és feladják a korábbi szabad életmódjukat. Szerencsére ma már nem diktatúra van és meg tudod valahogy valósítani hogy szabad légy. Ha nincs más ötleted akkor keress egy milliárdos férjet. Persze akkor is csinálhatsz valami elfoglaltságot, nem kell unatkozni. De akkor azt csinálsz akihez kedved van és nem azt amit mások mondanak.
2017. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akihez kedved van helyett amihez kedved van.
2017. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Légy önmagad, mert csak így leszel Szabad :))

https://www.youtube.com/watch?v=eBmPv-cBtMI

2017. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ugyanezt érzem én is, szintén 19 évesen kezdtem el dolgozni, és most 23 vagyok. Pedig amúgy szeretem a munkámat, de néha annyira figyelmetlen vagyok, és néha többször ugyanazt a hibát is elvétem.


Én úgy vettem észre, hogy a kisebb (pl. 4 napos) szabadságok után jobb a helyzet. Illetve ha van egy kis változatosság, és nem minden napod pont ugyanúgy néz ki (esetleg esti programok?).


Vagy ha szívesen próbálnál ki új területet, akkor lehet a munkahelyváltás is segítene.


Ha gondolod írj privátot. :)

2017. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!