Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hülyének néznének ezért az...

Hülyének néznének ezért az emberek?

Figyelt kérdés

Régebben évekig abban a hitben éltem, hogy az ananász neve anonász és így is írtam le, aztán rájöttem, hogy nincs benne o. Szóval áttértem az ananászra, de olyan hülyén hangzik ez a szó és a mai napig nem áll a számra. Amikor erről a gyümölcsről van szó, mindig anonászt akarok mondani, de még időben észbe kapok és normálisan mondom a nevét, de olyan idegesítő..

Hülyének néznének mások, ha mostantól nem is erőlködnék, hanem simán csak úgy mondanám, hogy anonász (persze írásban figyelnék rá, hogy helyesen írjam, csak szóban térne el a helyes alaktól)?


2019. jan. 21. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt hiszik, hogy ez valami tájszólás.. Én azt hinném. Mint mondjuk a kalincs (=kilincs).
2019. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm meg a yoghurtot yughortnak mondta és írta is

Vicces de aranyos is

2019. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kábé fel sem tűnne, ahogy előttem írták, legfeljebb tájszólásnak hinnék.
2019. jan. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. jan. 22. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

annyira ritkán mondja ki az ember ez a szót, hogy kutyának fel sem tűnne.


Most hozzam példának az itthon-itthol párost? Van, aki nem is érti, ma bajom van az utóbbival.


De közvetlen környezetemben van rekamé-rekamié, guggol-gusgol, augusztus-algusztus páros is.

2019. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!