Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis mi értelme van az ilyen...

Mégis mi értelme van az ilyen viselkedésnek?

Figyelt kérdés

Még annak idején itt a gyakorikérdéseken megismertem egy lányt 2012-ben, és köztünk nagyon szoros barátság alakult ki. Megbíztam benne feltétel nélkül, én megosztottam a titkomat vele, hogy férfi létemre szeretek női ruhába bújni. Pár napja azonban valaki belépett a fiókjába (feltételezvén abból, hogy teljesen más az írásképe, totál máshogy fogalmaz és gyökeresen megváltozott a stílusa) és engem elhordott minden b_zinak, hogy ássam el magam, illetve fenyegető is volt, mivel azt írta, hogy "vajon a főnököd mit szólna ehhez?".


Bevallom, akkor megijedtem, hogy tényleg kitudódik ez a titkom, de így utólag visszagondolva eléggé szánalmas próbálkozásnak gondolom. Nyilván nagyon könnyű úgy ócsárolni, beszólogatni, hogy ő kb. mindent tud rólam, én pedig kb. semmit sem, de még a nevét sem tudom.


Tisztában vagyok vele, hogy ilyen megtörténhet, és én ezt vállalom is. Joggal lehetne hülyének mondani engem is, hogy minek osztom meg vele a titkomat, de ilyen alapon miért nem egy lakatlan szigeten tengetem az életem magányosan? Jó, lehet, hogy sokan közületek oda kívánna egy ilyen "selejtes embert", nem érdekel.


Ami érdekel az az, hogy mi értelme van ennek az arc nélküli nethuszárkodásnak?


2019. jan. 21. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ember evolúciós szempontból nem is olyan nagyon régen vált külön az emberszabású majmoktól. A majmok gond nélkül ütik-verik egymást két csoport határán egyetlen fáért, amiről enni tudnak (legyen mondjuk banánfa, mindegy). Az ember állítólag fejlettebb ennél, a valóságban viszont az ösztöneink ugyanúgy dolgoznak: eltaposni, megölni, megsemmisíteni a másikat azért, hogy én életben maradhassak, az a lényeg. Nem váltunk el annyira régen a majmoktól, hogy új viselkedésformák alakulhattak volna ki.

Ezt tette veled is a nethuszár az arctalanság mögé bújva. Talált valamit, amibe kapaszkodva megsemmisíthet téged és meg is próbálkozott vele. Egyszerű állati ösztön, amely mindannyiunkban megvan, csak akadnak elvétve olyanok, akik ezt el tudják nyomni, hogy teret nyújtsanak a civilizált létformának.

2019. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"eltaposni, megölni, megsemmisíteni a másikat azért, hogy én életben maradhassak"

De mégis ez miért lett volna neki hasznos? 400 km távolság van köztünk, még csak látásból sem ismer. De tegyük fel, ha tényleg b_zi lennék, akkor sem próbálkoznék be nála - nem mellesleg ha ő ekkora nagy díszhetero, miért jelentek neki veszélyt azzal, ha meghagyom neki a nőket? Nemhogy örülne...

2019. jan. 21. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!