Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért bögrébe...

Az emberek miért bögrébe öntik a forró teájukat mikor a bögre lassabban hül ki?

Figyelt kérdés
A tea forrón 100 fokon ihatatlan és sokat kell várni mire lehül, iható lesz. De az emberek nagy része kerámia bögrébe önti a teáját vagy kávéjét hogy még később tudja meginni, wtf ennek mi értelme van?
2019. jan. 23. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem van egy menő, igazi Canon objektívet formázó termoszbögre vagy mi. Kapaszkodj meg, abban iszom a teát a melóban. Ok, később tudom elkezdeni inni, viszont ha kortyolgatom, nem hűl ki a végére. Ez a lényeg.
2019. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nyilván nem arra gondolok amikor valaki kimegy mínusz 20 fokba mucsaröcsögére hóembert építeni hanem amikor otthon azonnali fogyasztásra készíti
2019. jan. 23. 20:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Számomra az első reggeli meleg teának van egyfajta feelingje, ezért fontos a bögre.
2019. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mert az üvegohár magas hő hatására megrepedhet. Lehet nem azonnal, de elég egy kis hajszálrepedés. Nekem pl volt egy szép üvegkancsóm, abba töltöttem mindig a frissen főzött forró teát, aztán egyszer csak megadta magát ill az üveg /műanyag / papír poharak pl nem mikrózhatóak, ellentétben a kerámiával. Én pl sosem készítem ihatatlanul forróra a teát, csak annyira, hogy feloldódjon benne a cukor és a filter
2019. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Jézusom....


Hogy jön ide Mucsaröcsöge....


Az irodában iszom abban a kis termoszban, mert nem szeretem a végét langyosan/hidegen inni......

2019. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Talan mert nem akarom/sakan masok sem akarjak egybol behajtani mint egy pohar paleszt.

Szep lassan bekortyolgatom, igy tobbnyire a vegen is meleg a kave/tea.

2019. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
sokan*
2019. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Metionin ***** válasza:
91%
Mert mibe kéne tölteni?
2019. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, a végére sem hűl el túlzottan, másik megközelítésben, üvegpohárba öntve még ha füle is van, könnyen megégeted magad
2019. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem forralok vizet teához (rá is van írva, hogy ne forrjon), szóval 100 fokos nem lesz. 8-10 percig ázik a filter (legalábbis gyümölcsteánál), ennyi idő alatt kihűl annyira, hogy el tudjam kezdeni inni, illetve a végén is meleg marad még. Ha azonnal inni akarok valami finomat, elmegyek kóláért...
2019. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!